[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی مرکز رشد::
معرفی افراد::
آرمان و مأموریت::
رویه پذیرش::
نمونه طرح تجاری برای متقاضیان ورود::
خدمات و حمایت ها::
درخواست پذیرش و پیگیری::
اخبار و اطلاعیه ها::
نقشه سایت::
اسامی واحد های فناور::
آیین نامه ها::
مرکز رشد و رسانه ها::
::
معرفی واحد های فناور

بهین سازان فرآیند امین


توسعه تجهیزات و مواد پیشرفته بانیان


مگا موج ایرانیان


شرکت زایشی -مگآپ


مهندسی فرآیند گستر آرتیمان


بهسازان سیستم های انرژی پویا


آتی صنعتی پاد


تکین ، مقاوم سازی پیشرفته


مهبانگ فناوری های پارس
..
تماس با ما

تهران - میدان رسالت، خیابان فرجام، نرسیده به چهار راه خاور، خیابان شهید حسینعلی،(روبروی مدرسه خالق) پلاک 9،  کدپستی: 1681963113

تلفن : 77223399-77497788

فکس:77899955

پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir

..
:: با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر میثم فرج الهی به سمت «رییس مرکز رشد واحدهای فناور» منصوب شد. ::
 | تاریخ ارسال: 1400/9/30 | 
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر میثم فرج الهی به سمت «رییس مرکز رشد واحدهای فناور» منصوب شد.
دکتر انبیاء (سرپرست دانشگاه)، طی حکم مورخ ۱۴۰۰/۸/۲۹ دکتر میثم فرج الهی (عضو هیات علمی دانشکده فناوری‌های نوین) را برای مدت دو سال به سمت «رییس مرکز رشد واحدهای فناور» منصوب کرد.
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن تبریک به دکتر فرج الهی، توفیقات روزافزون وی را آرزو دارد.
دفعات مشاهده: 3826 بار   |   دفعات چاپ: 312 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: رییس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران منصوب شد ::
 | تاریخ ارسال: 1399/1/26 | 
رییس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران منصوب شد
با حکم دکتر جبارعلی ذاکری، رییس دانشگاه علم و صنعت ایران، دکتر سید سعید فاضل، برای مدت دو سال به سمت مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران منصوب شد.
گفتنی است، مراسم تودیع  و تجلیل از خدمات دکتر سیدعلی اصغر بهشتی شیرازی، رییس سابق مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران روز شنبه، ۳۰ ام فرودین ماه ۹۹ ، در سالن نشست های معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه برگزار خواهد شد.
گفتنی است، دکتر سید سعید فاضل عضو هیات علمی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران است و پیش از این مسوولیت ریاست دانشکده مهندسی راه آهن را بر عهده داشته است.
دفعات مشاهده: 8273 بار   |   دفعات چاپ: 1494 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: انتصاب اعضای شورای مرکز رشد فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1398/5/23 | 
انتصاب اعضای شورای مرکز رشد فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران
 

دکتر ذاکری، رییس دانشگاه علم و صنعت ایران، در احکام جداگانه ای، اعضای شورای مرکز رشد فناوری این دانشگاه را منصوب کرد.
بنابر احکام صادر شده، دکتر تورج محمدی، دکتر سید علی اصغر بهشتی شیرازی، دکتر نورالله کثیری بیدهندی، دکتر اسماعیل خان میرزا، دکتر نوروزمحمد نوری، دکتر سعید شوال پور، دکتر اسماعیل قادری فر و مهندس سیامک جوان برای مدت دو سال به عنوان «عضو شورای مرکز رشد فناوری دانشگاه» منصوب شدند.
در احکام ریاست دانشگاه، سیاست گذاری و برنامه ریزی امور اجرایی مرکز رشد، تعیین سیاست های پذیرش و خروج واحدهای فناور از مرکز رشد، تصویب و اجرای برنامه های توسعه مرکز رشد و تصویب آیین نامه های مرتبط با اداره مرکز رشد،  از اهم وظایف اعضای شورای مرکز رشد فناوری دانشگاه ذکر شده است.
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران ، برای اعضای منصوب شده آرزوی توفیق دارد.
دفعات مشاهده: 11503 بار   |   دفعات چاپ: 1763 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: سرمایه گذاری دو میلیارد تومانی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در شرکت فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت ::
 | تاریخ ارسال: 1398/3/2 | 
سرمایه گذاری دو میلیارد تومانی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران در شرکت فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت
تفاهم نامه همکاری و قرارداد سرمایه گذاری دو میلیارد تومانی بین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران با شرکت دانش بنیان فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت در زمینه تولید سرنگ اینفلیتور روز چهارشنبه اول خردادماه 98 در حضور مسوولان دانشگاه علم و صنعت ایران به امضا رسید.
شرکت فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت در زمینه تجهیزات پزشکی و ساخت سرنگ اینفلیتور فعالیت دارد و یکی از شرکت های فعال مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد که به همت جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران و با هدف بی نیازی کشور به واردات تجهیزات پزشکی تشکیل شده است
لازم به توضیح است که سرنگ اینفلیتور، از تجهیزات یک بار مصرف حوزه قلب و عروق است که کاربرد آن باد کردن بالن در عمل آنژیوپلاستی و استنت گذاری (فنر گذاری) در درمان انسداد عروق کرنری بیماران قلبی می باشد. سرنگ اینفلیتور مشمول تحریم های ظالمانه علیه ایران بوده و لذا واردات آن به کشور با چالش همراه است. از این محصول سالانه در کشور حدود 300 هزار عدد مصرف می شود و در حال حاضر محصولی کاملا وارداتی است که با احتساب میانگین قیمت 15 یورو برای هر سرنگ، سالانه معادل 4.500.000  یورو ارز برای خرید این سرنگ از کشور خارج می شود؛ ضمن آنکه به دلیل کیفیت بالای این محصول، قابلیت رقابت با نمونه های خارجی در بازار بین المللی وجود دارد.
رییس دانشگاه علم و صنعت ایران در بخشی از مراسم امضا این قرارداد سرمایه گذاری اظهار داشت: "خوشبختانه در سال گذشته شرکت های مرکز رشد دانشگاه از 21 به 37 شرکت افزایش یافت و در زمینه شرکت های دانش بنیان، حرکت های جدی انجام شده و به نظر می رسد در سال 98 جهش قابل ملاحظه ای خواهیم داشت که نشان از عزم دانشگاه برای حرکت به سمت نوآوری و استفاده از فناوری های نو دارد. 
در ادامه این مراسم، دکتر طائب (مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه) در خصوص تشکیل و عملکرد صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار داشت: این صندوق از آبانماه 97 تاسیس شده و 25 درصد سهام آن را مستقیما دانشگاه و 75 درصد آن را شرکت سرمایه گذاری هیرمند در اختیار دارند که البته دانشگاه در شرکت هیرمند نیز سهام دارد و سهام مستقیم و غیرمستقیم دانشگاه در این صندوق، به چهل درصد می رسد.
وی افزود: تا کنون 18 طرح به این صندوق پیشنهاد، بررسی و ارزیابی شده و بافت فرهنگی و روحیه اعضای هیات علمی و هیات مدیره صندوق در کنار عوامل دیگر باعث شد تقریبا تمام طرحها تولیدی بوده و مورد حمایت قرار گیرند. در سال گذشته، تقریبا 35 درصد سرمایه 6 میلیاردی صندوق، صرف انواع حمایتهای صندوق از طرحهای تولیدی شد که یک بخش از آن، کمک به شرکت فناوران پزشکی رایبد علم و صنعت بوده است.
وی افزود: در حال حاضر 6 طرح در صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه در دست بررسی است که همه آنها تولیدی است و بسیاری از آنها متعلق به شرکتهای مستقر در مرکز رشد دانشگاه می­باشد.
دفعات مشاهده: 11423 بار   |   دفعات چاپ: 1777 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: آخرین مهلت ارسال ایده های برتر به مرکز رشد دانشگاه علم وصنعت ایران پایان فرودین ماه 98 اعلام شد ::
 | تاریخ ارسال: 1397/12/27 | 
به منظور شرکت در مسابقه ایده های برتر،
آخرین مهلت ارسال ایده های برتر به مرکز رشد دانشگاه علم وصنعت ایران پایان فرودین ماه 98 اعلام شد
مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان فضایی ایران  با شعار "ایده هایی فضایی را زمینی کن" مسابقه ایده های برتر را برگزار خواهد کرد و بر اساس فراخوان مسابقه، شرکت کنندگان و علاقمندان تا31 فرودین ماه 98  فرصت خواهند داشت تا ایده های خود را به دبیرخانه این مسابقات ارسال نمایند.
بر اساس اعلام دبیرخانه این مسابقه، علاقمندان چنانچه ایده هایی در حوزه هایی از قبیل: "کشاورزی" ، "محیط زیست، دریا و هواشناسی"، "مدیریت بلایای طبیعی"، "خدمات شهری"،"سلامتی و پزشکی"، "صنعت، معدن، نفت و گاز"، "حمل و نقل و ترانزیت"،"کالاهای مصرفی" و " امنیت عمومی" دارند را  می توانند به آدرس پست الکترونیکی iust.ac.irNewideas  ارسال نمایند.
3 جایزه نقدی 3 میلیون تومانی برای سه ایده برتر و حمایت سازمان فضایی از دو ایده برتر قابل تجاری سازی هر یک تا سقف 20 میلیون تومان از جمله جوایز مسابقه ایده های برتر خواهد بود.
ضمنا صندوق سرمایه گذاری پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران حامی مسابقات مذکور خواهد بود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ارسال ایده ها می توانند به تارنمای مرکز رشد به آدرس inc.iust.ac.ir مراجعه نمایند.
دفعات مشاهده: 11265 بار   |   دفعات چاپ: 1814 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: مسابقه ایده های برتر ::
 | تاریخ ارسال: 1397/11/29 | 
مسابقه ایده های برتر
به اطلاع کلیه دانشجویان ارجمند می رساند برای در یافت فرم مسابقه اینجا کلیک نمایید.


دفعات مشاهده: 11334 بار   |   دفعات چاپ: 1858 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه بررسی کاربردی آیین نامه ارزیابی و قوانین حمایتی شرکت های دانش بنیان را برگزار خواهد ::
 | تاریخ ارسال: 1397/9/25 | 
همزمان با هفته پژوهش،
مرکز رشد واحدهای فناور  دانشگاه علم و صنعت ایران کارگاه بررسی کاربردی آیین نامه ارزیابی و قوانین حمایتی شرکت های دانش بنیان را برگزار خواهد کرد
کارگاه بررسی کاربردی آیین نامه ارزیابی و قوانین حمایتی شرکت های دانش بنیان  از ساعت 9 لی 12 روز دوشنبه 26 آذرماه 97 در سالن B مجتمع حضرت امام خمینی(ره) دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، موضوعاتی از قبیل:"بررسی آیین نامه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان، تحلیل فهرست کالاهای دانش بنیان، محصولات و فناوری های مورد توجه شوراهای سردبیری تخصصی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آشنایی با انواع شرکت های دانش بنیان و فرصت های پیش رو و بررسی آخرین آیین نامه و 110 برنامه حمایتی معاونت علمی ریاست جمهوری برای انواع شرکت های دانش بنیان از جمله موضوعاتی است که قرار است در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و  مدیران شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران مخاطبین اصلی کارگاه فوق می باشند و برای ثبت نام می بایست از طریق آدرس ایمیل : jafarim@iust.ac.ir اقدام نمایند.
گفتنی است، این کارگاه توسط مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران و با ارایه دکتر سید علی اصغر بهشتی شیرازی(مدیر مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران) و دکتر ابوچناری(سرارزیاب تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) برگزار خواهد شد. 
دفعات مشاهده: 9968 بار   |   دفعات چاپ: 1815 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: دو واحد فناور از شورای مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران مجوز پذیرش گرفتند ::
 | تاریخ ارسال: 1397/7/1 | 
دو واحد فناور از شورای مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران مجوز پذیرش گرفتند
واحدهای فناور "بهینه فناور علم و صنعت" و "مبتکران طب و صنعت شریف" در آخرین جلسه شورای مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران، مجوز پذیرش و استقرار در این مرکز را دریافت کردند.
بر اساس این گزارش،  شورای مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با پذیرش و استقرار واحد های  فناور به شرح زیر موافقت نموده است:
واحد فناور"مبتکران طب و صنعت شریف" با ایده طراحی و ساخت دستگاه توانبخشی دست به صورت پذیرش در مرحله رشد حضوری.
واحد فناور"بهینه فناور علم و صنعت" با ایده طراحی و پیاده سازی نرم افزار های بهینه سازی برنامه ریزی های تعمیرات و نگهداری و خدمه در شرکت های حمل و نقلی  به صورت پذیرش در مرحله رشد مجازی.
در حال حاضر 31 واحد فناور با ایده های محوری مبتنی بر دانش در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران مستقرند که تعداد 9 واحد فناور در مرحله‌ی دانش بنیان هستند، 19 واحد فناور در مرحله رشد و  3 واحد دیگر در مرحله ی پیش رشد می باشند. 
دفعات مشاهده: 11332 بار   |   دفعات چاپ: 1899 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: محققان مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه شدند ::
 | تاریخ ارسال: 1397/5/7 | 
محققان مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه شدند
 
محققان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران با طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه موفق شدند ضمن جلوگیری از ایجاد هزینه‌ی اضافی، امنیت منازل و مجتمع های مسکونی را تا حد زیادی ارتقا دهند.
به گفته دکتر امیر اسلامی، مدیر بخش طراحی سیستم درب بازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه، سیستم مذکور به راحتی بر روی درب ورودی و درب پارکینگ منازل، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی قابل تعبیه می باشد و افراد ساکن در منازل و مجتمع های مسکونی به عنوان کاربر و استفاده کننده می توانند به این سیستم اضافه شوند و این امکان وجود دارد که به محض انتقال مالکیت منزل یا ترک سکونت در مجتمع های مسکونی، افراد از این سیستم خارج شوند.
 وی در خصوص امکان هک شدن یا پیدا کردن رمز ورود به سیستم اظهار داشت: کد یکبار رمزی که ماژول طراحی شده ارسال می کند و الگوریتم هایی که بر روی آن پیاده می شود تقریبا غیر قابل هک شدن است.
مهندس رضا فلاحتی مدیرعامل شرکت آتی بین فناور ایساتیس در خصوص مزیت های این سیتم گفت: با استفاده از این ماژول کلیه کلیدهای فلزی و یا ریموت ها و به تبع آن هزینه ساخت آنها حذف شده و امکان باز کردن درب برای تعداد نامحدودی از افراد با استفاده از تلفن همراه شخصی فراهم خواهد شد.
 امنیت بالا به دلیل استفاده از رمز ورود و یک بار رمز جهت ارتباط، امکان نصب ماژور پشت پنل در بازکن بدون نیاز به هیچ تغییر و تعویضی در سیستم در بازکن، افزایش کاربران به تعداد نامحدود، قفل کردن دسترسی کاربر به سیستم و سهولت در قابلیت حذف کاربر از جمله مزیت های دربازکن هوشمند ساخته شده در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد.
مهندس. فلاحتی گفت دو مدل برای این ماژول در نظر گرفته شده است که یکی برای درب های نفررو کوچک و دیگری هم برای درب های پارکینگ و ریموت دار می باشد.
وی در خصوص نمونه مشابه خارجی و هزینه فروش سیستم درب بازکن هوشمند گفت: سیستم ساخته شده صرفا از طریق بلوتوث گوشی افراد و بدون نیاز به اینترنت و Wifi کار می کند که قطعا نمونه مشابه خارجی ندارد و با توجه به قابلیت گزارش گیری در مواردی همچون زمان ورود و خروج افراد و ... در نوع خود منحصر به فرد است. وی برآورد اولیه‌ی فروش هر دستگاه را رقمی بین 150 تا 200 هزار تومان ذکر کرد.
وی برد و مسافتی که با استفاده از این سیستم می توان درب ورود و خروج منازل را باز و بسته کرد حدود 40 متر عنوان کرد و افزود مدیران آپارتمان یا مجتمع های مسکونی با نصب این دستگاه ضمن جلوگیری از هزینه های اضافی همچون خرید و ساخت ریموت یا کلید برای ساکنان می توانند امنیت ساکنین آپارتمان و مجتمع های خود را نسبت به تردد افراد غیر مجاز به شکلی خیلی جالبی ارتقا دهند.
گفتنی است سیستم مذکور توسط واحد دانش بنیان آتی بین فناور ایساتیس (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران) مرکب از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران به اسامی: مهندس امیر اسلامی( دانشجوی دکترا رشته برق-کنترل )، مهندس رضا فلاحتی مروست( دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-الکترونیک قدرت)، مهندس حسین کاظمی(دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-کنترل) و مهندس محمد صفری( دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-کنترل)، مهندس محمد صابریان(دانشجو مقطع ارشد رشته برق-مهندسی پزشکی)
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی WWW.atibin-isatis.ir و یا شماره تماس 02177451047 یا شماره همراه 09100616929 مراجعه نمایند.
دفعات مشاهده: 11642 بار   |   دفعات چاپ: 1841 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
:: نشست مدیران واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با نماینده‌ی بیمه تامین اجتماعی برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1397/4/19 | 
نشست مدیران واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با نماینده‌ی بیمه تامین اجتماعی برگزار شد
صبح روز سه شنبه، نوزدهم تیرماه 97، نشست  مدیران واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران با نماینده‌‌ی واحد درآمد و فنی بیمه تامین اجتماعی شعبه 24 در سالن اجتماعات مرکز رشد دانشگاه برگزار شد.
در این نشست که با استقبال چشمگیر مدیران واحدهای فناور روبه رو شد نماینده های بخش فنی و بخش درآمد شعبه 24 سازمان تامین اجتماعی به سوالات و ابهامات واحدهای فناور پاسخ دادند.
موضوعاتی همچون: مشمولین قوانین تامین اجتماعی، انواع بیمه شدگان(اجباری، اختیاری، مشاغل و ...)، تشکیل پرونده کارگاه در سازمان تامین اجتماعی، تشکیل پرونده کارگر در سازمان تامین اجتماعی، عناوین حقوق و مزایای مشمول کسورات تامین اجتماعی و نحوه پرداخت و کنترل لیست های ارسالی، معافیت های پرداخت بیمه(به خصوص در زمینه شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری و یا شرکت های دانش بنیان)، قوانین غیرکارگری مشمول کسورات، شیوه محاسبه حق بیمه قراردادها، جرایم عدم پرداخت حق بیمه، مفاصا حساب تامین اجتماعی و شرایط اخذ آن از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
در پایان جلسه مذکور مقرر گردید نقطه نظرات مدیران واحدهای فناور به سمع و نظر مسوولان سازمان تامین اجتماعی شعبه 24 رسانیده شود و زمینه برگزاری نشست مسوولان این شعبه با مدیر مرکز رشد جهت تسهیلات در امور مربوط به واحدهای فناور فراهم گردد.
دفعات مشاهده: 11502 بار   |   دفعات چاپ: 1845 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 101 queries by YEKTAWEB 4657