مرکز رشد واحدهای فناور- اخبار و اطلاعیه ها
محققان مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه شدند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1397/5/7 | 
محققان مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه شدند
 
محققان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران با طراحی و ساخت دربازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه موفق شدند ضمن جلوگیری از ایجاد هزینه‌ی اضافی، امنیت منازل و مجتمع های مسکونی را تا حد زیادی ارتقا دهند.
به گفته دکتر امیر اسلامی، مدیر بخش طراحی سیستم درب بازکن هوشمند با قابلیت اتصال به تلفن همراه، سیستم مذکور به راحتی بر روی درب ورودی و درب پارکینگ منازل، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی قابل تعبیه می باشد و افراد ساکن در منازل و مجتمع های مسکونی به عنوان کاربر و استفاده کننده می توانند به این سیستم اضافه شوند و این امکان وجود دارد که به محض انتقال مالکیت منزل یا ترک سکونت در مجتمع های مسکونی، افراد از این سیستم خارج شوند.
 وی در خصوص امکان هک شدن یا پیدا کردن رمز ورود به سیستم اظهار داشت: کد یکبار رمزی که ماژول طراحی شده ارسال می کند و الگوریتم هایی که بر روی آن پیاده می شود تقریبا غیر قابل هک شدن است.
مهندس رضا فلاحتی مدیرعامل شرکت آتی بین فناور ایساتیس در خصوص مزیت های این سیتم گفت: با استفاده از این ماژول کلیه کلیدهای فلزی و یا ریموت ها و به تبع آن هزینه ساخت آنها حذف شده و امکان باز کردن درب برای تعداد نامحدودی از افراد با استفاده از تلفن همراه شخصی فراهم خواهد شد.
 امنیت بالا به دلیل استفاده از رمز ورود و یک بار رمز جهت ارتباط، امکان نصب ماژور پشت پنل در بازکن بدون نیاز به هیچ تغییر و تعویضی در سیستم در بازکن، افزایش کاربران به تعداد نامحدود، قفل کردن دسترسی کاربر به سیستم و سهولت در قابلیت حذف کاربر از جمله مزیت های دربازکن هوشمند ساخته شده در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد.
مهندس. فلاحتی گفت دو مدل برای این ماژول در نظر گرفته شده است که یکی برای درب های نفررو کوچک و دیگری هم برای درب های پارکینگ و ریموت دار می باشد.
وی در خصوص نمونه مشابه خارجی و هزینه فروش سیستم درب بازکن هوشمند گفت: سیستم ساخته شده صرفا از طریق بلوتوث گوشی افراد و بدون نیاز به اینترنت و Wifi کار می کند که قطعا نمونه مشابه خارجی ندارد و با توجه به قابلیت گزارش گیری در مواردی همچون زمان ورود و خروج افراد و ... در نوع خود منحصر به فرد است. وی برآورد اولیه‌ی فروش هر دستگاه را رقمی بین 150 تا 200 هزار تومان ذکر کرد.
وی برد و مسافتی که با استفاده از این سیستم می توان درب ورود و خروج منازل را باز و بسته کرد حدود 40 متر عنوان کرد و افزود مدیران آپارتمان یا مجتمع های مسکونی با نصب این دستگاه ضمن جلوگیری از هزینه های اضافی همچون خرید و ساخت ریموت یا کلید برای ساکنان می توانند امنیت ساکنین آپارتمان و مجتمع های خود را نسبت به تردد افراد غیر مجاز به شکلی خیلی جالبی ارتقا دهند.
گفتنی است سیستم مذکور توسط واحد دانش بنیان آتی بین فناور ایساتیس (مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت ایران) مرکب از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران به اسامی: مهندس امیر اسلامی( دانشجوی دکترا رشته برق-کنترل )، مهندس رضا فلاحتی مروست( دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-الکترونیک قدرت)، مهندس حسین کاظمی(دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-کنترل) و مهندس محمد صفری( دانش آموخته مقطع ارشد رشته برق-کنترل)، مهندس محمد صابریان(دانشجو مقطع ارشد رشته برق-مهندسی پزشکی)
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی WWW.atibin-isatis.ir و یا شماره تماس 02177451047 یا شماره همراه 09100616929 مراجعه نمایند.
نشانی مطلب در وبگاه مرکز رشد واحدهای فناور:
http://idea.iust.ac.ir/find-56.3520.53625.fa.html
برگشت به اصل مطلب