[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی واحد سازمانی::
امور فرهنگی اساتید::
امور فرهنگی کارکنان::
آموزش فرهنگی و اجتماعی::
دبیرخانه ستاد فرهنگی رفاهی::
دبیرخانه فارغ التحصیلان::
آرشیو اخبار و رویدادها::
معرفی کتاب های مفید::
معرفی پایگاه های مفید::
آلبوم تصاویر::
ارتباط با ما::
آیین نامه و فرم ها::
::
فرهنگی و اجتماعی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در سایت

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در مورد سایت مرقوم فرمایید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
تماس با ما

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان 15 خرداد، طبقه سوم

 تلفنخانه: 8 - 77240540-021

تلفن مستقیم: 77240460-021

فاکس: 77491238-021
داخلی 7436

Email: csc @ iust.ac.ir

سامانه پیامکی: 30009900990001

..
:: برگزاری جلسه کمیته مرکزی اساتید مشاور / ۶شهریور۱۴۰۱ ::
 | تاریخ ارسال: 1401/6/6 | 
برگزاری جلسه کمیته مرکزی اساتید مشاور

 یکشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۱ جلسه  کمیته مرکزی اساتید مشاور، پیرامون انتخاب اساتید مشاور دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۱ از بین اساتید پیشنهادی معرفی شده توسط دانشکده ها به این کمیته برگزار گردید.
در این جلسه معاون و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی، معاون دانشجویی، معاون آموزشی، مدیر کل امور آموزش، مدیر امور پژوهش معاونت پژوهشی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و نماینده ایشان حضور داشته و در این خصوص به تبادل نظر پرداختند.
دفعات مشاهده: 3405 بار   |   دفعات چاپ: 226 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری جلسه مجازی حوزه معاونت فرهنگی و اساتید مشاور دانشکده ها/ ۱۹مهر۱۴۰۰ ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/20 | 

در ادامه نیز اساتید مشاور سوال ها و ابهام های خود در خصوص کلاس های طرح استاد مشاور و آشنایی با رشته را مطرح کرده و مسئولین ذی ربط پاسخ های لازم را ارائه نمودند.
اولین جلسه مجازی حوزه معاونت فرهنگی و اساتید مشاور دانشکده ها در سال تحصیلی جدید به  تاریخ ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار گردید.
در این جلسه آقای دکتر خیرالدین، مدیر قسمت ارتباطات اجتماعی و فرهنگی ضمن تبریک به اساتید مشاور که موفق به ورود به این عرصه خطیر شده اند، توضیحاتی در خصوص وظایف محوله اساتید مشاور بیان داشتند. در ادامه آقای دکتر شیرزادی، مدیر مرکز مشاوره دانشگاه، به توضیح سرفصل های آموزشی این کلاس ها پرداختند. پس از ایشان آقای دکتر پیشوایی به تجربیات سال های پیش خود در دانشکده صنایع اشاره کرده و همچنین در مورد فرم "نیم رخ حرفه ای" که می تواند در شناخت بهتر دانشجویان به اساتید مشاور کمک کند توضیحاتی را ارائه دادند.
دفعات مشاهده: 6036 بار   |   دفعات چاپ: 485 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست کمیته بررسی محتوای درس استاد مشاور / 23 دی و 8، 15بهمن 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/11/16 | 
نشست کمیته بررسی محتوای درس استاد مشاور با محوریت مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی و اساتید پیشکسوت و صاحب تجربه در زمینه های تدریس، مسائل دانشجویان و همچنین قوانین آموزشی و محتوای مورد نیاز دانشجویان در روزهای 23 دی ماه، 8 و 15 بهمن ماه در محل مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی برگزار و نتیجه آن به دبیر کمیته مرکزی استاد مشاور، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جناب آقای دکتر شریعت مهیمنی انعکاس داده شد.
دفعات مشاهده: 13543 بار   |   دفعات چاپ: 1249 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست اساتید مشاور با حضور معاونت آموزشی و معاونت فرهنگی و اجتماعی / 15 بهمن 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/11/16 | 

نشست اساتید مشاور، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیرکل آموزش دانشگاه و اساتید مشاور در تاریخ 15 بهمن 1397 در مجتمع رفاهی اساتید برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان مقدمات و گزارش طرح استاد مشاور و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، تلاش اساتید مشاور در نیم سال اول تحصیلی 97 را ستوده و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند اجرایی کار شدند. ایشان در ادامه نتیجه نظرسنجی طرح استاد مشاور که از دانشجویان مخاطب این طرح اخذ شده بود را به تفکیک دانشکده و شاخص های مختلف برای اساتید مشاور حاضر تشریح نموده و خواستار بهبود شاخص های آماری دارای سطح پایین تر، شدند.
در ادامه مدیرکل آموزش دانشگاه به بیان نکات مختلف آموزشی، نحوه ثبت نام و تایید دروس و رفع مشکلات احتمالی دانشجویان پرداخته و تذکرات لازم را داده و پاسخگوی اساتید مشاور د زمینه های مختلف آموزشی بودند.

سپس، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه همراه با ذکر صلوات به پایان رسید.


دفعات مشاهده: 13591 بار   |   دفعات چاپ: 1328 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: کارگاه یک روزه اساتید مشاور دانشجویان کارشناسی ورودی 1397 / 1 آذر 1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/9/5 | 
بنابر اهمیت نقش استاد مشاور در راهنمایی دانشجویان در امور فرهنگی و آموزشی، جلسه ای با اساتید مشاور محترم دانشکده ها جهت هم‏فکری و هم‏راستایی در قالب یک کارگاه یک روزه صورت پذیرفت.
این کارگاه در روز پنجشنبه مورخ یکم آذر1397 از ساعت 8 لغایت 16 و همراه با پذیرایی صبحانه و ناهار و میان وعده برگزار شد، در افتتاحیه جناب آقای دکتر مرزبان راد مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی ضمن خیر مقدم به تشریح آیین نامه جدید اساتید مشاور پرداختند. در ادامه و در بخش اول معاون محترم فرهنگی و اجتماعی جناب آقای دکتر شریعت به بیان ضرورت توجه به طرح اساتید مشاور و زوایای آن پرداختند. در بخش دوم کارگروهی متشکل از چهار نفر از اساتید با تجربه دانشگاه شامل آقایان دکتر جعفری، شفیعا، سریانی و ساویز پیرامون
چالش های زندگی دانشجویی و نقش انگیزشی و هدایتی اساتید به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. پس از پذیرایی میان وعده و استراحتی کوتاه، بخش سوم با حضور معاون محترم آموزشی دانشگاه جناب آقای دکتر واحدی و مدیر محترم آموزش جناب آقای دکتر سیادت موسوی و با محوریت آشنایی با قوانین آموزشی و دانستنی های لازم استاد مشاور و با بیان آمارهای تحلیلی ورودی های جدید پیگیری شد و اساتید حاضر با گایان یافتن این بخش به ادای فریضه نماز ظهر و عصر و همچنین صرف ناهار پرداختند. در بخش عصرگاهی و با شروع بخش چهارم کارگاه اساتید مشاور،  حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر مهدی هادی، مشاور و استاد برجسته حوزه روانشانسی به عنوان سخنران به بیان موضوعاتی پیرامون مهارتهای ارتباط مؤثر و آشنایی با علائم رفتاری پرداختند و در ادامه پاسخگوی سوالات اساتید مشاور حاضر در جلسه بودند. در بخش بخش پنجم مدیر محترم مرکز مشاوره دانشگاه جناب آقای دکتر موحدی راد پیرامون شرایط کاری مرکز مشاوره کلاس های برگزار شده توسط مرکز مشاور در طرح استاد مشاور و آشنایی با امکانات رفاهی دانشگاه مطالبی را بیان فرمودند.
پس از پایان این بخش، اساتید حاضر در جلسه به تبادل نظر با معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر افشین شریعت پرداختند. کارگاه اساتید مشاور سال تحصیلی 98-1397 در مجتمع رفاهی اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران پس از ذکر صلوات در ساعت 16 خاتمه یافت.
دفعات مشاهده: 14643 بار   |   دفعات چاپ: 1507 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست اساتید مشاور و مدیران فرهنگی دانشکده ها با معاونت فرهنگی و اجتماعی /31شهریور1397 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/7/4 | 

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 97-1396، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیران فرهنگی دانشکده ها و اساتید مشاور در در ساعت 16 روز شنبه 31 شهریورماه 1397 در سالن جلسات طبقه سوم ساختمان 15خرداد برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان مقدمات و تاریخچه طرح استاد مشاور و همچنین گستردگی اجرای آن دانشگاه و همچنین اشاره به فواید و تغییرات آن پرداختند و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آغاز فعالیت اساتید مشاور در سال 97 را محترم شمرده و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند اجرایی کار شدند. در ادامه جناب آقای ساویز، مشاور اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی به بیان زوایای نحوه ارتباط صحیح و موثر با دانشجویان در حیطه طرح استاد مشاور برای دانشجویان کارشناسی در سال تحصیلی جدید پرداختند. 

پس از سخنان تکمیلی معاون فرهنگی و اجتماعی، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.  

دفعات مشاهده: 14883 بار   |   دفعات چاپ: 1393 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست پایان ترم اساتید مشاور سال تحصیلی 97-1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1397/4/27 | 

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 97-1396، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی و اساتید مشاور در تاریخ 26 تیرماه 1397 در مجتمع رفاهی اساتید برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان گزارشی از فعالیت های طرح استاد مشاور و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.
در ادامه دکتر موحدی راد مدیر مرکز مشاوره دانشگاه گزارشی از وضعیت دانشجویان دانشگاه و همچنین مسائل مرتبط با طرح استاد مشاور را بیان کرده و ادامه جلسه را به دکتر شریعت واگذار کردند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، از فعالیت اساتید مشاور در سال 96 و 97 قدردانی کرده و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند  اجرایی کار شدند.

پس از سخنان معاون فرهنگی و اجتماعی،  اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداخته و پیشنهادت سازنده و همچنین چالشهایی که با آن روبه رو بودند را تبیین کردند، در نهایت جلسه با سخنان جناب آقای ساویز، مشاور محترم معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیرامون مدیریت تحول گرا در دانشگاه و اهدای کتاب ایشان به اساتید و همچنین صرف ناهار به پایان رسید.

دفعات مشاهده: 14916 بار   |   دفعات چاپ: 1473 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری کارگاه ویژه اساتید مشاور / 14 آذر 1396 ::
 | تاریخ ارسال: 1396/9/20 | 

 
   بنابر اهمیت نقش استاد مشاور در راهنمایی دانشجویان در امور فرهنگی و آموزشی، جلسه ای با اساتید مشاور محترم دانشکده ها جهت هم‏فکری و هم‏راستایی در قالب یک کارگاه صورت پذیرفت.
این نشست در روز سه شنبه مورخ 14آذر1396 از ساعت 12:30 و همراه با صرف ناهار آغاز شد، جناب آقای دکتر مهدی دوایی، مشاور و استاد برجسته حوزه علوم تربیتی به عنوان سخنران به بیان موضوعاتی پیرامون
چالش های آموزشی دانشجویان، ارتباط موثر با دانشجویان، نحوه مواجهه با رفتارهای ناهنجار دانشجویان و هویت موفق پرداختند و در ادامه پاسخگوی سوالات اساتید مشاور حاضر در جلسه بودند.
پس از پایان بخش سخنرانی تخصصی، اساتید حاضر در جلسه به تبادل نظر با معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر افشین شریعت و همچنین مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، دکتر جواد مرزبان راد پرداختند.

دکارگاه اساتید مشاور سال تحصیلی 97-1396 در مجتمع رفاهی اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران پس از ذکر صلوات در ساعت 15 خاتمه یافت.

 
دفعات مشاهده: 19364 بار   |   دفعات چاپ: 1648 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: کارگاه ویژه اساتید مشاور در تاریخ 30 آذر 95 برگزار شد. ::
 | تاریخ ارسال: 1395/10/5 | 

AWT IMAGE

دومین نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 96-1395، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی و اساتید مشاور به صورت کارگاهی در در ساعت 12:30 روز سه شنبه سیم آذر 1395 در مجتمع رفاهی اساتید برگزار شد.

در آغاز این جلسه کلیپی که به صورت گزارش میدانی از اساتید مشاور و دانشجویان مرتبط با طرح استاد مشاور تهیه شده بود برای حاضرین پخش شد.

در ادامه جناب آقای دکتر ایمانی روانشناس و کارشناس برجسته حوزه روانشناختی به بیان راهکارهای ارتباط موثر بین استاد مشاور و دانشجو پرداختند و به سوالات اساتید مشاور نیز در پایان سخنان خود پاسخ دادند. جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی نیز، به بیان گزارش نظرسنجی مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند و برنامه ها و کلاس های برگزار شده را تبیین نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، درباره ضروریات اجرای مناسب مشاوره و راهنمایی مشفقانه دانشجویان و همچنین برگزاری فعالیت های متناسب برای ترم تحصیلی آتی را متذکر شدند. در ادامه جناب آقای دکتر موحدی راد، مدیر محترم مرکز مشاوره دانشگاه به معرفی امکانات و توانایی های مرکز مشاوره پرداختند.

پس از سخنان تکمیلی معاون فرهنگی و اجتماعی، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.  

دفعات مشاهده: 20898 بار   |   دفعات چاپ: 1627 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: اولین نشست اساتید مشاور سال تحصیلی جدید/7مهر1395 ::
 | تاریخ ارسال: 1395/7/8 | 

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 96-1395، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی و اساتید مشاور در در ساعت 15 روز چهارشنبه هفتم مهرماه 1395 در سالن کنفرانس طبقه سوم ساختمان 15خرداد برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان مقدمات و تاریخچه طرح استاد مشاور و همچنین گستردگی اجرای آن در سایر دانشگاه های جهان و همچنین اشاره به فضائل اسلامی آن پرداختند و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آغاز فعالیت اساتید مشاور در سال 95 را گرامی دانسته و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند اجرایی کار شدند. در ادامه جناب آقای دکتر موحدی راد، مدیر جدید مرکز مشاوره دانشگاه به ارائه آمار و نظرسنجی در مورد طرح استاد مشاور از دانشجویان در سال گذشته پرداختند. 

پس از سخنان تکمیلی معاون فرهنگی و اجتماعی، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.  

دفعات مشاهده: 20578 بار   |   دفعات چاپ: 1636 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: برگزاری دومین نشست سالانه اساتید مشاور- 10/12/1394 ::
 | تاریخ ارسال: 1394/12/25 | 

دومین نشست سالانه اساتید مشاور سال تحصیلی 95-1394

AWT IMAGE

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 95-1394، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی و اساتید مشاور در تاریخ 10/12/1394 در سالن کنفرانس طبقه سوم ساختمان 15 خرداد برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان مقدمات و گزارش طرح استاد مشاور و همچنین گستردگی اجرای آن در سایر دانشگاه های جهان و همچنین اشاره به فضائل اسلامی آن پرداختند و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.

در ادامه پس از راهنمایی های نماینده محترم مقام معظم رهبری در دانشگاه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای ابراهیمی نژاد، جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، تلاش اساتید مشاور در سال 94 را ستوده و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند اجرایی کار شدند.

پس از سخنان معاون فرهنگی و اجتماعی، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه همراه با صرف ناهار به پایان رسید.

آلبوم تصاویر

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 20697 بار   |   دفعات چاپ: 1857 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 95-1394 ::
 | تاریخ ارسال: 1394/6/30 | 

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 95-1394

AWT IMAGE

نشست اساتید مشاور سال تحصیلی 95-1394، با حضور معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی و اساتید مشاور در تاریخ 25/6/1394 در مجتمع رفاهی اساتید برگزار شد.

در آغاز این جلسه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به بیان مقدمات و تاریخچه طرح استاد مشاور و همچنین گستردگی اجرای آن در سایر دانشگاه های جهان و همچنین اشاره به فضائل اسلامی آن پرداختند و اهداف پیش روی اجرای این طرح را تبیین نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر شریعت، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آغاز فعالیت اساتید مشاور در سال 94 را گرامی دانسته و به بررسی اهداف و دستاور های این طرح پرداختند و از اساتید مشاور فعال در این حوزه خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات و همچنین ارائه ایده های موثر در بهبود روند  اجرایی کار شدند.

پس از سخنان معاون فرهنگی و اجتماعی، برخی از اساتید محترم مشاور حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مرتبط با طرح استاد مشاور پرداختند، در نهایت جلسه با صرف ناهار به پایان رسید.   

آلبوم تصاویر

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 20363 بار   |   دفعات چاپ: 1656 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد