[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره مرکز مشاوره::
مشاوران::
دفتر ارتباط خانواده و دانشگاه::
آرشیو اخبار مرکز مشاوره::
بروشورهای علمی::
بخش ویژه اساتید::
ارتباط با ما::
::
اساسنامه کانون همیاران
..
مدیریت های حوزه دانشجویی

امور دانشجویان

امور خوابگاه ها

اداره رفاه و خدمات دانشجویی

اداره بهداشت و درمان
کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه  

..
نظرسنجی مرکز مشاوره

AWT IMAGE

..
کتاب مهارتهای زندگی
AWT IMAGE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در مورد سایت اعلام نمایید
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: گزارش انتخابات کانون همیاران سلامت روان ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/21 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، جلسه انتخابات کانون همیاران سلامت روان را در تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ از ساعت ۱۲ با حضور تعدادی از دانشجویان داوطلب برای عضویت در کانون همیاران در اتاق ۲۰۹ دانشکده عمران جدید برگزار نمود. 
✅در ابتدا دبیر سابق کانون خود را معرفی نمودند و گزارش کوتاهی از کارهای انجام شده توسط کانون ارائه و کلیپ های فعالیت های کانون را به نمایش گذاشتند. 
✅در ادامه دانشجویان حاضر خود را معرفی و برخی از دانشجویان نقطه نظرات خود را در قالب انتقاد و پیشنهاد ارائه نمودند. 
✅سپس آقای شکوهی، کارشناس مسئول مرکز مشاوره و سبک زندگی نیز از دانشجویان دعوت نمود تا با ایده و پیشنهادات خوبشان در ارتقاء این مرکز یاری نمایند. 
✅در انتها خانم دکتر جلیلی ضمن تشکر از دانشجویان بابت حضور در جلسه، به اهمیت فعالیت های کانون به عنوان بازوی فکری و اجرایی مرکز مشاوره پرداختند. 
🔹در پایان داوطلبان شورای مرکزی کانون اهداف خود را جهت شرکت در انتخابات  اعلام نمودند تا دانشجویان به آنها رای دهند و  با انتخاب حضار، ۷ نفر به عنوان اعضاء اصلی کانون انتخاب شدند. جلسه در ساعت ۱۳:۳۰ با گرفتن عکس دسته جمعی تعدادی از همیاران پایان یافت.

 
 
::
:: کارگاه گذر موفق از امتحانات ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/20 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری کانون همیاران سلامت روان برگزار می کند:

🔴کارگاه گذر موفق از امتحانات🔴
🔹ویژه دانشجویان دختر خوابگاهی
🔹

✅مدرس:
سرکار خانم خادمیان-مشاور تحصیلی مرکز مشاوره و سبک زندگی

زمان: یکشنبه  ۱۴۰۳/۳/۲۷ ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰
👈 محل برگزاری: محوطه بلوک ۲ و ۳


 
 
::
:: حضور مشاور تحصیلی در خوابگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/20 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، در ایام امتحانات برگزار می کند:

✅حضور مشاور تحصیلی 
🔹جناب آقای فرازمند- روان شناس و مشاور🔹

زمان: یکشنبه و دوشنبه  ۲۰ و ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۳- ساعت ۱۹ الی ۲۱
👈محل حضور مشاور: خوابگاه برادران، اتاق مشاوره


 
 
::
:: گزارش مراسم تقدیر از دانشجویان دارای پیشرفت تحصیلی ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/16 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۳ ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰ طی مراسمی از دانشجویان دارای پیشرفت تحصیلی در ترم جاری تقدیر کرد.  
✅این مراسم در راستای طرح پات (پیشگیری از افت تحصیلی) با حضور سرکار خانم دکتر سمانه جلیلی صدرآباد مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی، جناب آقای دکتر حبیب نژاد مدیر امور آموزش و مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه برگزار شد.  
✅پس از تلاوت قرآن و سرود ملی، خانم دکتر جلیلی صدرآباد ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از حضور آقای دکتر حبیب نژاد در جلسه، درباره طرح پیشگیری از افت تحصیلی و خدمات مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره و سبک زندگی صحبت کردند.  
✅در ادامه آقای دکتر حبیب نژاد ضمن تشکر از مرکز مشاوره برای توجه و اهتمام به امر تحصیل دانشجویان، درباره لزوم آشنایی با قوانین آموزشی برای گذران هر چه بهتر واحدهای درسی سخنانی ایراد کردند و به سوالات آموزشی دانشجویان پاسخ دادند. 
✅در ادامه سرکار خانم خادمیان مشاور تحصیلی نکاتی درباره آمادگی امتحانات و مراجعه به هنگام دانشجویان در ابتدای ترم برای استفاده از مشاوره تحصیلی صحبت کردند.  
✅سپس سرکار خانم نطنزی کارشناس طرح پات، درباره اجرای طرح و تعریف"کامیابی تحصیلی" از منظر روانشناختی نکاتی را مطرح کردند.  
🔹پخش نماهنگ با موضوع استرس امتحان و توزیع بروشورهای تحصیلی تهیه شده در مرکز از دیگر برنامه های این مراسم بود.  
🔹در پایان از دانشجویان شناسایی شده در طرح پات که در ترم گذشته افزایش معدل و پیشرفت تحصیلی داشتند با تقدیم هدایا توسط مدیر مرکز تقدیر به عمل آمد.
 
 
::
:: گزارش سی و ششمین همایش اولیاء ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/13 | 
سی و ششمین همایش اولیاء ویژه اولیاء دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۲ با شعار دانشگاه دوستدار خانواده، روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۰ از ساعت ۹ الی ۱۵:۳۰ در مجتمع فرهنگی هنری شهید بهرامی برگزار گردید.
در ابتدای مراسم پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سرپرست محترم دانشگاه جناب آقای دکترداود یونسیان ضمن خیر مقدم به اولیاء دانشجویان، سخنرانی خود را در سه محور ارائه نمودند.
ابتدا ضمن بیان مختصری از سابقه پرافتخار دانشگاه علم وصنعت، این دانشگاه را قدیمی ترین دانشگاه کشور و متولد سال ۱۳۰۸ معرفی و نام اولیه این دانشگاه را مدرسه صنعتی دولتی برشمردند. افراد تاثیرگذار زیادی در دانشگاه علم و صنعت ایران پرورش یافتند. برای مثال:
در ادامه ایشان با بیان اینکه در ۴۰ سال اخیر صنایع مختلفی در این دانشگاه متولد شدند به ذکر برخی افراد مانند: صنعت ماهواره کشور دکتر بلندی و صنعت کامپوزیت دکتر شکریه و صنایع مختلفی از دانشگاه علم و صنعت ایران متولد شد.
مدیران تراز اول کشور از ریاست جمهور تا بیش از ۲۰ وزیر که پرورش یافته علم و صنعت هستند یا عضو هیات علمی دانشگاهند و یا فارغ التحصیل دانشگاه علم و صنعت. برای مثال دکتر زارع پور وزیر فناوری اطلاعات و...در سطح کلان کشور دانشگاه علم و صنعت ایران زبانزد است.
در خصوص اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت تربیت دانشجویان مهارت ورز با قابلیت های کاربردی از خصوصیات اصلی دانشگاه علم وصنعت ایران می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه علم وصنعت در جذب شدن صنعت کشور بسیار مهم است.
محور دوم سخنان ایشان در خصوص وضعیت کنونی دانشگاه بود. ایشان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار دانشجوی فعال داریم ادامه دادند: ۵۰۰ نفر عضو هیات علمی در ۱۵ دانشکده عمدتاً فنی و مهندسی و ۳ دانشکده علوم پایه حضور دارند و بیش از ۷۰ نفر از اعضا هیات علمی دانشگاه جزء دو درصد محققان برتر دانشگاه هستند. از لحاظ تعداد مقالات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ۲۵۰۰ مقاله در مجلات تراز اول دنیا در بین دانشگاههای صنعتی کشور رتبه اول را دارد.
در زمینه ارتباط با صنعت قراردادهای صنعتی، دانشگاه ما رتبه اول در سه چهار سال گذشته را کسب کردیم.
در خصوص شرایط فرهنگی و مذهبی دانشگاه علم وصنعت ایران دارای شرایط ویژه ای است جو فرهنگی اساتید و دانشجویان و کارکنان بی نظیر است. جو قالب دانشگاه از اساتید مکتبی و مذهبی و علاقمند به کشور شکل گرفته که سابقه ۲۰- ۳۰ ساله دارد و نسل جدید اساتید دانشگاه علم و صنعت بی نظیر هستند.
فرزندان ما در جوی تحصیل می کنند که دغدغه اصلی آنها تعالی علم و پرورش و ارتقا سطح فرهنگی فرزندان عزیز ماست. امکانات دانشگاه برای دانشجویان بی نظیر است. استخر، زمین تنیس، استادیوم فوتبال، سالن بدنسازی مجهز و غیره... دانشگاه ما رصد دقیقی برای مسائل تحصیلی و فرهنگی دارد.
ایشان در پایان از مشارکت اولیای داشجویان در این مراسم و همکاری ایشان و بیان نقطه نظرات در برنامه های آتی استقبال نمودند.
در ادامه برنامه، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شریف اصفهانی مسئول محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری ضمن عرض خیرمقدم به اولیاء توضیحاتی در خصوص اداره سبک زندگی و طرح سیمای زندگی دانشجویی که موضوعات مختلفی از قبیل هوش هیجانی، حمایت اجتماعی، رضایت از زندگی، میزان میل به مهاجرت، ازدواج، روابط آسیب زا، سوء مصرف مواد مشکلات تحصیلی، مشکلات جنسی، خودکشی و مسائل مربوط به خوابگاه، تغذیه و بهداشت و درمان، سطح علمی و انجمن ها، تشکل های دانشجویی، نگرش و علاقه به رشته تحصیلی و غیره را در برمی گیرد. طرح سیمای زندگی دو سال یکبار توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه انجام می شود. ما بعنوان پدر و مادر اگر یکسری نشانه ها را در فرزندمان دیدیم باید با مرکز مشاوره دانشگاه مطرح کنیم و مرکز مشاوره را امین خود بدانیم.
در ادامه برنامه پس از پخش کلیپ روانشناختی در خصوص اهمیت سلامت روان و نقش مرکز مشاوره، جناب آقای دکتر سعیدی معاون محترم دانشجویی دانشگاه به سخنرانی پرداختند. ایشان ضمن خیرمقدم به معرفی ادارات مربوطه حوزه معاونت دانشجویی پرداختند و از اولیا خواستند که با دانشگاه مشارکت فعال داشته باشند و از اولیا حاضر خواستند در صورت تمایل فرم عضویت انجمن اولیا بعنوان یاوران دانشگاه را تکمیل نمایند تا انشالله در حوزه اشتغال پذیری و یا بسترهای فرهنگی اداری و صنعتی دانشگاه را یاری دهید.
سپس سرکارخانم دکتر جلیلی صدرآباد، مدیر محترم مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه، ضمن خیرمقدم به اولیاء هدف از برگزاری همایش اولیاء را ارتباط هرچه بیشتر والدین و دانشگاه است تا ضمن ارتقای سلامت روان دانشجویان، آسیب هایی که ممکن است دانشجویان در دوره دانشجویی با آن مواجه شوند کمتر شود. در ادامه گزارشی از فعالیت های این مرکز در سال ۱۴۰۲ توسط ایشان ارائه شد.
سپس جناب آقای مردی روانشناس بالینی در حوزه خانواده در خصوص اهمیت دوران دانشجویی، اهمیت طرح سیمای زندگی دانشجویی، چالش های زندگی دانشجویی، نقش اولیا در موفقیت دانشجویان و نقش کلیدی ارتباط موثر اولیا با فرزند دانشجو توضیحاتی ارائه دادند.
پس از آن نشست پرسش و پاسخ مسئولین دانشگاه (معاون آموزشی، معاون دانشجویی، معاون فرهنگی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه، مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی) برگزار شد و هرکدام از مسئولین عزیز در خصوص حوزه فعالیت های خود توضیحاتی را ارائه و به سوالات اولیاء پاسخ داده شد.
در پایان خانواده دانشجویان، برای اقامه نماز به مسجد و صرف ناهار به سلف مرکزی دانشگاه هدایت شدند.

سپس  با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه، اولیا با اساتید محترم مشاور دانشکده ها، از ساعت ۱۳.۳۰ الی ۱۵.۳۰در دانشکده مهندسی مکانیک ملاقات حضوری داشته و در خصوص مسائل تحصیلی، آینده شغلی و دغدغه های آنان جلسه حضوری داشته و به سوالات اولیا پاسخ داده شد.
 
::
:: گزارش کارگاه شناخت موادمخدر ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/13 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات، کارگاه آموزشی "شناخت مواد مخدر و نحوه شناسایی دانشجویان در معرض خطر و شیوه ارجاع" را ویژه کارشناسان خدمات آموزشی، دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲ برگزار نمود.
✅در گام اول کلیات مواد مخدر شامل تاریخچه، آمار ایران و آشنایی با خط ملی اعتیاد ۰۹۶۲۸ و خط مشاوره سازمان بهزیستی ۱۴۸۰، اثرات مصرف، عوامل فردی محافظت کننده، عوامل محیطی و بین فردی محافظت کننده، عوامل گرایش دانشجویان به اعتیاد، تعاریف اعتیاد، وابستگی، سوء مصرف و ..، اصول و سطوح پیشگیری در جوامع انسانی، پلکان اعتیاد در افراد و نحوه وابسته شدن بحث شد. 
✅در گام دوم ابتدا به دسته بندی مواد مخدر به توهم زا، سستی زا و توان افزا پرداخته شد و آشنایی با مواد مخدر سنتی، نوپدید و شیمیایی صورت گرفت. 
✅در گام سوم مراحل و طرح ریزی یک برنامه پیشگیری در دانشگاه مورد بحث قرار گرفت تا تعامل کارشناسان آموزش با مرکز مشاوره دانشگاه و اهمیت آن پررنگ تر گردد. 
✅در گام چهارم قبل از ورود به بحث شناسایی افراد و ارجاع، نیاز به بروزرسانی مهارت های ارتباط مؤثر و مهارت گفتگو بود. در نتیجه در این گام این مهارت بطور کامل مورد بحث قرار گرفت. 
🔹پیشنهاد شد که تعامل با مرکز مشاوره برقرار باشد تا فرصت ارائه خدمات به دانشجوی پرخطر ایجاد شود. 
🔹همچنین کتاب هایی در مورد مهارت های زندگی برای مخاطبین معرفی گردید.

 
 
::
:: سی و ششمین همایش اولیاء دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/9 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی در راستای تحقق شعار (دانشگاه دوستدار خانواده) برگزار می کند:

🔴سی و ششمین همایش اولیاء 🔴
🔹ویژه اولیاء دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۲


✅برنامه های همایش:
🔹با حضور ریاست محترم دانشگاه
🔹نشست مسئولین و پرسش و پاسخ
🔹کارگاه روانشناختی روش های ارتباط موثر با فرزندان
🔹آشنایی با آینده شغلی توسط اساتید مشاور(دانشکده عمران، ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶)
🔹ناهار و پذیرایی

⏰زمان برگزاری: پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰ ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲
👈محل برگزاری: مجتمع فرهنگی هنری شهید بهرامی
 
::
:: انتشار نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/7 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی هشتاد و سومین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر نمود. 

🔰در این شماره می خوانید: اختلال استرس پس از سانحه، تقویت حافظه، سواد رسانه تاثیر آن در عملکرد افراد، معرفی کتاب، نقدفیلم، محفل نور و...

👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.


برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: کارگاه من خانم مهندس هستم ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/7 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری کانون همیاران سلامت روان برگزار می کند:

✅کارگاه آموزشی

🔴من خانم مهندس هستم(۲)🔴
🔹ویژه دانشجویان دختر خوابگاهی🔹


مدرس: خانم دکتر بابازاده
روانشناس مرکز مشاوره و سبک زندگی

👈تاریخ برگزاری: ۱۴۰۳/۳/۹
⏰ساعت: ۱۸ الی ۱۹ 
👈محل برگزاری: حسینیه خوابگاه دختران


 
 
::
:: گزارش برنامه جشن بزرگ دخترانه ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/6 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه با همکاری شهرداری منطقه ۴ شهر تهران، در دهه کرامت و به مناسبت ولادت فرخنده حضرت معصومه(س) و روز دختر مراسم جشن "ریحانه هستی" را روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۲/۲۴ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۵:۰۰ در سالن همایش های امام رضا(ع) برگزار نمود. 
✅در ابتدای مراسم دکتر یونسیان (سرپرست دانشگاه) ضمن تبریک ولادت با سعادت کریمه اهل بیت و روز دختر، ضمن ابراز خرسندی از حضور پر تعداد دانشجویان دختر در دانشگاه علم و صنعت ایران، بیش از نیمی از دانشجویان ممتاز و سرآمد را از بین دختران اعلام نمود. 
✅ایشان ضمن برشمردن افتخارات دانشگاه، از زحمات و تلاش های بی وقفه سرکار خانم دکتر جلیلی صدرآباد (رئیس مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه) برای برگزاری این مراسم و فعال نمودن بوستان حضرت معصومه (س) تقدیر کرد. 
✅این مراسم شامل بخش های متنوعی نظیر قرائت حافظ برگزیده کل قرآن (حنانه خلفی)، اجرای گروه سرود میعاد، دوبله زنده انیمیشن توسط دوبلر کودک (ساینا شیخی – برگزیده مسابقه عصر جدید)، سخنرانی سرکار خانم دکتر رضایی (روانشناس) در زمینه راهکارهای افزایش عزت نفس دختران، اجرای گروه ورزشی ستاره هشتم (برگزیده مسابقه عصر جدید)، آموزش و اجرای همزمان فعالیت هنری(تریکوبافی) توسط حضار، پخش کلیپ، مسابقه و اهدای جوایز همراه بود. 

مرکز مشاوره و سبک زندگی:
moshavereh.iust.ac.ir
 
::
:: کارگاه شناخت انواع موادمخدر و شناسایی دانشجویان در خطر ::
 | تاریخ ارسال: 1403/3/1 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات برگزار می کند:

🔴شناخت انواع موادمخدر و نحوه شناسایی دانشجویان در معرض خطر و شیوه ارجاع

🔹ویژه کارکنان محترم خدمات آموزشی ستاد و دانشکده ها
🔹دارای امتیاز ثبت در سوابق آموزشی

✅مدرس:
جناب آقای گودرزی-روان شناس و متخصص حوزه اعتیاد

👈تاریخ برگزاری: دوشنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۳
⏰ساعت برگزاری: ۱۰:۳۰ الی ۱۲
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر دانشکده مکانیک
 
::
:: گزارش کارگاه آموزش کپسولی پیشگیری از اعتیاد ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/31 | 
🔰کارگاه آموزش های کپسولی پیشگیری از اعتیاد با هدف افزایش دانش و ارتقاء مهارت دانشجویان در مجهز شدن به رفتارهای پیشگیری از اعتیاد، در کلاس های علوم پایه با همکاری همکاران آموزشی در سی دقیقه پایانی کلاس ها برگزار شد. 
🔹سرکار خانم دکتر حمزه زاده در هر دوره مباحثی نظیر بررسی اجمالی اهمیت پیشگیری از مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان، بحث در مورد انواع مختلف مواد رایج در بین جوانان و راهبردهای پیشگیرانه و لزوم نیاز به حمایت روانشناس را ارائه نمودند. 
🔹همچنین در هر دوره دو کلیپ کوتاه آموزشی در زمینه واکاوی علل آزاد سازی مواد در اروپا و آمریکا پخش شد. 
🔹در پایان هر دوره دانشجویان پذیرایی شده و نظر سنجی صورت گرفت. 
🔹به طور کلی دانشجویان از این سبک برگزاری کارگاه ها استقبال نموده و مشتاق یادگیری و افزایش دانش و مهارت در این زمینه بودند.
 
::
:: گزارش دوشنبه های شاد ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/31 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی در برنامه دوشنبه های شاد که توسط تربیت بدنی در بوستان حضرت معصومه (س) برگزار شد، همکاری فعال داشت.
🔹کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی در روزهای ۱۴۰۳/۲/۱۷ و ۱۴۰۳/۲/۱۰ با حضور در بوستان، هدایایی را به برندگان مسابقه اهدا و در خصوص خدمات مرکز مشاوره و نحوه دریافت خدمات به دانشجویان توضیحاتی را ارائه دادند.

 
 
::
:: عضوگیری کانون همیاران سلامت روان ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/30 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، عضو همیار سلامت روان می پذیرد.

🔴فراخوان عضویت در کانون همیاران سلامت روان

🔹مهلت ثبت نام: ۱ خرداد ۱۴۰۳
🔹تاریخ انتخابات: ۲ خرداد ۱۴۰۳


✅لینک ثبت نام:
http://moshavereh.iust.ac.ir/dform/۲۸۹/۳۴۹/
 
 
::
:: گزارش هفته خوابگاه ها ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/26 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه به مناسبت هفته خوابگاه ها از تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۳ الی ۱۴۰۳/۲/۲۵ از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۱ در خوابگاه خواهران و برادران داخل و خوابگاه حکیمیه و مجیدیه حضور فعال داشت. 
🔹برنامه های غرفه مرکز مشاوره و سبک زندگی در این سه روز، شامل بحث آزاد در زمینه آموزش های پیش از ازدواج و مسائل آموزشی، مشاوره تحصیلی و اجرای آزمون های روانشناختی به همراه تفسیر، مهارت های زندگی و حضور مددکار مرکز بود. 
🔹همچنین در خوابگاه حکیمیه و مجیدیه نیز آموزش های کپسولی در زمینه رفتارهای پیشگیری از اعتیاد انجام شد. 
🔹در ضمن تمرینات انجام تمرکز در قالب بازی اعصاب سنج و مسیر طلایی باعث نشاط و شادابی دانشجویان و همچنین تقویت تمرکز در دانشجویان شد. 
🔹شایان ذکر است رئیس دانشگاه نیز با حضور در خوابگاه داخل برادران مورخ ۱۴۰۳/۲/۲۳ از نزدیک در جریان روند برگزاری این برنامه ها در خوابگاه قرار گرفتند و از غرفه مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

 
 
::
:: جشن بزرگ دخترانه ( ریحانه هستی) ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/23 | 
🔰جهان لبخند زد، وقتی تو آمدی، ای *ریحانه ی هستی*
            
✅دختران عزیز علم و صنعت، ضمن تبریک فرارسیدن روز دختر، شما را دعوت می کنیم به حضور در جشن بزرگ دخترانه "ریحانه ی هستی " 

🔴با اجرای گروه ورزشی ستاره هشتم (برگزیده مسابقات عصر جدید)
🔴دوبله زنده انیمیشن توسط ساینا شیخی(دختر نابغه دوبله)
🔴سرود، مسابقه، لحظات شاد دیگر و اهدای جوایز ارزنده.
✅همراه با برگزاری کارگاه روانشناسی هنر و زندگی (خانم دکتر سمانه رضایی) و اجرای فعالیت هنری توسط حضار

⏰دوشنبه ۲۴ اردیبهشت از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۵ 
👈سالن امام رضا (ع) جنب کتابخانه مرکزی دانشگاه


🔹منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم🔹

مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت فرهنگی
 
 
::
:: نمایش فیلم پرویزخان همراه با نقد روانشناختی ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/22 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری کانون همیاران سلامت دانشگاه برگزار می کند:

🔴نمایش فیلم پرویزخان به همراه نقد روانشناختی فیلم

🔹با حضور دکتر میلاد سعیدی (دکتری تخصصی مشاوره، منتقد فیلم و کارشناس دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم)

زمان برگزاری: ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۲/۳۰ الی ۱۴/۳۰
👈مکان برگزاری: سالن شهید بهرامی

👈هزینه: ۱۰ هزار تومان
👈فروش بلیط (به صورت نقدی) در روز نمایش فیلم، ساعت ۱۱ آمفی تئاتر بهرامی
 
::
:: برنامه هفته خوابگاه ها ویژه دختران ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/22 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته خوابگاه ها، برنامه های زیر را در خوابگاه خواهران داخل برگزار می کند:

               🔴کنار هم برای حال خوب🔴

یکشنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۳
🔹آموزش نکات توسعه فردی و پیش از ازدواج
🔹پرسش و پاسخ در زمینه مسائل آموزشی
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ

دوشنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۴
🔹اجرای آزمون های روان شناختی
🔹پرسش و پاسخ در زمینه مهارت های تحصیلی
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ

سه شنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۵
🔹آموزش مهارتهای زندگی
🔹حضور مددکار مرکز
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ
 
::
:: برنامه هفته خوابگاه ها ویژه پسران ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/22 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته خوابگاه ها، برنامه های زیر را در خوابگاه های برادران داخل،حکیمیه و مجیدیه برگزار می کند:

               🔴کنار هم برای حال خوب🔴

یکشنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۳
🔹آموزش نکات توسعه فردی و پیش از ازدواج
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ

دوشنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۴
🔹اجرای آزمون های روان شناختی
🔹آموزش مهارت های زندگی
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ
🔹آموزشهای کپسولی پیشگیری از اعتیاد (حکیمیه)

سه شنبه: ۱۴۰۳/۲/۲۵
🔹پرسش و پاسخ در زمینه مهارت های تحصیلی
🔹حضور همیاران/برگزاری مسابقه و پخش کلیپ
🔹آموزش های کپسولی پیشگیری از اعتیاد (مجیدیه)
 
::
:: گزارش اردوی کاخ سعدآباد ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/22 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، در روز پنچ شنبه مورخ ۱۴۰۳/۲/۱۳ اردوی کاخ سعد آباد را با حضور دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خوابگاه خواهران برگزار نمود. 
✅در این برنامه، بازدید از چهار موزه از مجموعه سعدآباد شامل کاخ سبز، موزه ملت، موزه برادران امیدوار و موزه هنرهای زیبا، همراه با توضیحات راهنمای هر موزه درباره آثار باستانی موجود در آن، انجام گرفت. 
✅از ابتدای اردو با توجه به شروع بارش رحمت الهی، دانشجویان با استفاده از اتوبوس های موجود در محوطه کاخ، از موزه سبز بازدید به عمل آوردند. سپس در موزه برادران امیدوار حضور یافته و همراه با توضیحات راهنمای موزه، به بازدید از عکسهای موجود در کاخ پرداختند. 
✅در ادامه با پیاده روی به سمت موزه ملت و هنرهای زیبا و استفاده از فضای این دو موزه، بازدید از مجموعه سعدآباد پایان یافت.
 
::
:: گزارش برنامه روز روان شناس و مشاور ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/16 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت روز روانشناس و مشاور مراسم هم اندیشی کادر اجرایی و کادر درمان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران با عنوان "حال خوب ساختنی است" را در روز شنبه مورخ ۱۴۰۳/۲/۸ در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار نمود. 
✅این مراسم ساعت ۱۲:۳۰ آغاز شد و سرکار خانم دکتر جلیلی (مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه) ضمن ارائه عملکرد مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه در سال ۱۴۰۲، به گفتگو و هم اندیشی با کادر اجرایی و کادر درمان پرداختند.
 ✅برنامه ها و پیشنهادات کاربردی که از سمت همکاران مطرح گردید، ماحصل این مراسم بود. این برنامه با تقدیر از کادر اجرایی و درمان و صرف ناهار ساعت ۱۴:۳۰به پایان رسید.

 
 
::
:: آموزش های پیشگیری از اعتیاد ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/10 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه آموزشی با موضوع اعتیاد را برگزار می کند:

🔴کارگاه آموزش های کپسولی پیشگیری از اعتیاد
               🔹ویژه دانشجویان🔹

✅مدرس:
خانم دکتر حمزه زاده 
روان درمانگر حوزه اعتیاد

👈محل برگزاری: ویژه کلاس های دانشکده علوم پایه
⏰زمان برگزاری: ۱۶ الی ۱۸ اردیبهشت ماه (نیم ساعت پایانی کلاس ها)
 
::
:: اردوی کاخ سعدآباد دختران ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/10 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی برگزار می کند:

🔴اردوی یک روزه مجموعه کاخ سعدآباد🔴
🔹ویژه دختران خوابگاهی
🔹

✅همراه با برگزاری کارگاه آموزشی:
کمالگرایی و راههای مقابله با آن

زمان: پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ الی ۱۴
👈مهلت ثبت نام: سه شنبه ۱۴۰۳/۲/۱۱
👈هزینه ثبت نام: ۳۰۰۰۰ تومان
👈لینک ثبت نام: https://survey.porsline.ir/s/jaXtRxcp
 
::
:: تبریک روز روان شناس و مشاور ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/10 | 
آرزوی روزهایی زیبا و آینده ای روشن برای مشاوران دلسوزی که با آهنگ کلامشان، آرامش را به من هدیه دادند. امنیتی که از هم صحبتی با آنان نصیب من می شود، گمشده ی روزهای پر تلاطم من است.

🌹روز روانشناس و مشاور مبارک🌹


مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه با همراهی کادر درمان، متشکل از مشاورین و روانشناسان خبره در خدمت خانواده بزرگ علم و صنعت و دانشجویان گرامی می باشد.
 
::
:: گزارش اردوی کاخ سعدآباد پسران ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/10 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی در روز پنچ شنبه مورخ ۱۴۰۳/۲/۶ اردو کاخ سعد آباد را برگزار نمود. در این اردو که دانشجویان کارشناسی و ارشد خوابگاه حکیمیه در آن حضور داشتند، بازدید از ۵ موزه از مجموعه سعد آباد کاخ سبز، ملت،برادران امیدوار، خودروهای سلطنتی و هنرهای معاصر به عمل آمد.
در کنار برنامه بازدید ، کارگاه آموزشی کمال گرایی در فضای باز مجموعه برگزار و یک ساعت نیز در داخل کاخ پیاده روی انجام شد. کارگاه آموزشی آشنایی با روش های مقابله با کمال گرایی توسط جناب آقای دکتر قادری مددکار مرکز مشاوره دانشگاه، برای دانشجویان حاضر در اردو برگزار گردید.
در این کارگاه آموزشی، ابتدا به تعریف کمال گرایی، سپس به بررسی عوامل موثر بر آن پرداخته شد و در بخش بعد، روش های پیشگیری و مقابله موثر با آن بیان گردید. از جمله مهمترین راهکارهایی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت می توان به ارتباط کمال گرایی با اهمال کاری، عدم مقایسه خود با گذشته، تفکیک کار از موفقیت، به اتمام رساندن فعالیت های ناتمام، عدم ترس از اشتباه کردن، پذیرش متوسط بودن و تغییر نظام ارزشی اشاره نمود. در این کارگاه آموزشی دانشجویان مشارکت فعال و قابل توجهی داشته و نظرات و چالش های خود را در جلسه آموزشی عنوان کردند.
 
::
:: برنامه دوشنبه های شاد ویژه دختران ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/8 | 
🔰مدیریت تربیت بدنی با همکاری مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه برگزار می کند:

🔹دوشنبه های شاد🔹

🔴ویژه دانشجویان دختر🔴

🏓مسابقات ورزشی (تنیس رو میز، کورن هول، دارت و فوتبال دستی)

🎁همراه با اهدای جوایز

زمان: دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ الی ۱۴

👈محل برگزاری: بوستان حضرت معصومه (س)
 
 
::
:: گزارش رویداد حال خوب مادری ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/8 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، رویداد حال خوب مادری، ویژه کارمندان در دانشگاه علم و صنعت ایران را برگزار نمود.
🔹این مراسم، ویژه کارمندان خانم و همسر کارمندان آقا، به همراه فرزندان آنها به مناسبت هفته سلامت و روز سلامت خانواده و جوانی جمعیت در روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در آمفی‌تئاتر شهید بهرامی از ساعت ۱۴ الی ۱۶:۳۰ برگزار شد.
✅در این رویداد پس از قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، ابتدا دکتر یونسیان (رئیس دانشگاه) ضمن عرض خیر مقدم اظهار داشت: خیلی خرسندم که اولین جلسه عمومی من با شما کارمندان عزیز است و از همگی تشکر و قدردانی می‌کنم. دانشگاه در سال گذشته توانسته در حوزه پژوهش، ارتباط با صنعت و همچنین آموزش، مقام اول را کسب نماید که همه این موارد را مدیون زحمات و تلاش شما عزیزان می‌باشیم. 
✅سپس، دکتر صاحب (مدیر کل اداره سلامت شهرداری تهران)، ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه اشاره کرد: باید کار فرهنگی در اولویت باشد و همچنین حال خوب ساختنی است، هر فرد باید همان قدر که به سلامت جسم اهمیت می‌دهد، به سلامت روح خود توجه نماید.
✅در ادامه، دکتر زارع (دکترای مشاوره وعضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی) بود و به نکاتی چند در مورد مدیریت نقش‌ها در زندگی و تکنیک‌هایی که بتوانیم همیشه حس خوب و مثبتی داشته باشیم تا این حس بتواند تاثیر بسزایی در بقیه نقش‌های زندگی‌مان داشته باشد اشاره نمود.
🔴اجرای هنری توسط گروه ناشنوایان، پخش کلیپ، اجرای مسابقه برای فرزندان همکاران و تقدیر از مادران دارای ۳ فرزند و بیشتر بخش‌های دیگر این رویداد فرهنگی بود.
 
::
:: گزارش برنامه حامیان آینده زمین ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/5 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ اداره امور زنان و خانواده به مناسبت هفته سلامت - روز خانواده و سلامت زمین – برنامه "حامیان آینده زمین" (کاشت نهال ویژه نوگلان مهدکودک) دانشگاه در ضلع شمالی استادیوم ورزشی دانشگاه برگزار نمود. برنامه با حضور نمایندگان شهرداری منطقه ۴ و مسئولین دانشگاه و خانواده و فرزندان دانشگاهیان ساعت ۱۲:۳۰ در محیطی شاد و مفرح آغاز شد. هر نهال با یک پلاک به اسم فرزندان مشخص شد و هر خانواده با کمک یکدیگر نهال ها را غرس نمودند. به فرزندان و خانواده ها هدیه ای برای یادگاری اهدا شد و مراسم با پذیرایی ساعت ۱۳:۳۰ به پایان رسید. در پایان مراسم بازخوردهای مثبت از سوی خانواده ها بیانگر رضایت آن ها از برنامه و خوشحال از آشنایی فرزندان با مفاهیمی همچون سلامت زمین و دوستی با محیط زیست و فرهنگ درختکاری بودند.

                  
 
::
:: اردوی کاخ سعدآباد ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/3 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی برگزار می کند:

🔴اردوی یکروزه کاخ سعدآباد
🔴ویژه دانشجویان خوابگاه حکیمیه (ظرفیت محدود)

✅همراه با برگزاری کارگاه آموزشی:
همیشه ۱۰۰ نباشیم (کمالگرایی و راههای مقابله با آن)

زمان: ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۹ الی ۱۴
👈مهلت ثبت نام: دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳
👈هزینه ثبت نام: ۳۰۰۰۰ تومان


👈لینک ثبت نام:
https://survey.porsline.ir/s/VYaU۱XoO
 
::
:: ویژه برنامه حال خوب مادری ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/2 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، به مناسبت روز سلامت خانواده و جوانی جمعیت برگزار می کند:

            🔹ویژه برنامه حال خوب مادری🔹

🔴ویژه کارمندان خانم دارای فرزند و همسران کارمندان آقا به همراه فرزندان🔴

کارگاه چالش های مادران شاغل
مدرس: دکتر زارع بهرام آبادی
دکترای مشاوره و دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی

 
✅همراه با:
برنامه های شاد
مسابقه
اهدای جوایز

زمان: چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ الی ۱۶/۳۰
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر شهید بهرامی
 
::
:: روز روان شناس و مشاور ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/1 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت روز روان شناس و مشاور برگزار می کند:

🔹حال خوب ساختنی است
🔹نشست هم اندیشی و تقدیر

       🔴ویژه کادر اداری و کادر درمان🔴

⏰زمان: شنبه ۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۲/۳۰ الی ۱۴/۳۰
👈محل برگزاری: مجتمع امام خمینی (ره)
 
::
:: حامیان آینده زمین ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/1 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ اداره امور زنان و خانواده برگزار می کند.

🔹به مناسبت هفته سلامت و روز سلامت خانواده و سلامت زمین🔹

             🔴حامیان آینده زمین

 🔹کاشت نهال ویژه نوگلان مهدکودک دانشگاه (ویژه فرزندان دانشگاهیان)

زمان: دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳
👈ساعت: ۱۲/۳۰
 
::
:: دومین جشنواره بین المللی سلامت دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1403/1/15 | 
مهلت ارسال آثار تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ تمدید شد.
✨دومین جشنواره بین المللی سلامت دانشجویان با هدف ارتقاء سواد سلامت و بهبود سبک زندگی دانشجویی در حال برگزاری است.
تمرکز این جشنواره برقشر جوان است و قصد دارد تا با در نظر گیری معضلات و مسائل دانشجویی در راستای سلامت دانشجویان قدم بردارد.
محور های جشنواره : *سلامت و همدلی*
📌بخش های جشنواره :
🔹تولیدات رسانه ای (پادکست، موسیقی، نماهنگ، شعر و ترانه)
🔹فناوری های دیجیتال (وبسایت، نرم افزار و شبکه های اجتماعی)
🔹فیلم (فیلم کوتاه، مستند، فیلمنامه نویسی و پویانمایی)
🔹آموزش و پژوهش (کتاب، مقاله، پایان نامه)
🔹هنرهای تجسمی (پوستر، عکاسی، نقاشی و کاریکاتور)
🔹هنر های نمایشی (تئاتر صحنه ای و خیابانی، نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی)

⬅️راه های ارتباطی با جشنواره:
zil.ink/salamatfest
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق وبسایت جشنواره به آدرس www.salamatfest.com ارسال نمایند.

❇️صفحه اینستاگرام:
https://www.instagram.com/salamatfest?igsh=aGhia۳Myc۲QzNTZy
❇️کانال پیام‌رسان بله:
https://ble.ir/salamatfest
❇️کانال پیام‌رسان تلگرام:
https://t.me/salamatfest

📱واحد پشتیبانی جشنواره
۰۹۲۲۷۲۲۸۰۳۱
salamatfest
.
#دومین_جشنواره_بین_المللی_سلامت_دانشجویان
 
::
:: انتشار هشتاد و دومین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/23 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی هشتاد و دومین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر نمود. 

🔰در این شماره می خوانید: معنای زندگی(۲)، چطور بچه های انعطاف پذیری تربیت کنیم؟،منبع کنترل و پیشرفت تحصیلی، بخشش شاه کلید آرامش درون، معرفی کتاب، نقدفیلم، ماه مبارک رمضان و...

👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.

برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: خداحافظی آخر سال ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/22 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری کانون همیاران سلامت برگزار می کند:

🔹خداحافظی آخر سال (دورهمی و معرفی مرکز مشاوره و سبک زندگی)🔹

🔴به مناسبت:
روز اول ماه رمضان
چهارشنبه سوری
استقبال از عید نوروز

⏰زمان: ۲۲ اسفندماه، ساعت ۱۹ الی ۲۱
👈محل برگزاری: خوابگاه دختران کنار دفتر مشاوره خوابگاه
 
::
:: کارگاه مدیریت معنوی و متوازن سازی فضای کار و خانواده ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/20 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه مدیریت معنوی و متوازن سازی فضای کار و خانواده رابرگزار می کند:

ویژه هیات علمی و کارمندان خانم

🔴دارای امتیاز دانش افزایی اساتید
🔴ثبت در سوابق آموزشی کارمندان

🔹مدرس:
سرکار خانم همیز - عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان

⏰تاریخ برگزاری: چهارشنبه ۲۳ اسفندماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵
👈محل برگزاری: سالن شهید بهرامی
 
::
:: تور یکروزه کویر ابوزیدآباد کاشان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/13 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی، تور یک روزه کویر ابوزید آباد کاشان ویژه زوج های جوان علم و صنعتی را برگزار می کند:


✅دانشجویان شرکت کننده در ازدواج دانشجویی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲
🔴همراه با برگزاری کارگاه مهارتهای مدیریت زندگی مشترک

✳️هزینه ثبت نام هر نفر: ۲۵۰۰۰۰ تومان

🔹مدرس:
جناب آقای فرازمند - روان شناس و مشاور


⏰زمان برگزاری: پنجشنبه ۱۷ اسفندماه
👈مهلت ثبت نام: ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
 
::
:: کارگاه نحوه ارتباط موثر با دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/13 | 

مرکز مشاوره و سبک زندگی کارگاه نحوه ارتباط موثر با دانشجویان (شاگردپروری) را ویژه اعضای محترم هیات علمی برگزار می کند:

همراه گواهی دانش افزایی

مدرس:

آقای دکتر کمن- روان شناس بالینی-استاد مدعو دانشگاه تهران- مدیر مرکز مشاوره نیک روان

تاریخ برگزاری: دوشنبه ۱۴ اسفندماه از ساعت ۱۳ الی ۱۴/۳۰

محل برگزاری: مجتمع رفاهی اساتید (طبقه فوقانی سلف اساتید)

 
::
:: برنامه پیشگیری از اعتیاد در نهادهای اداری ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/8 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری سازمان بهزیستی استان تهران معاونت پیشگیری شهر تهران برگزار می کند:

🔹برنامه پیشگیری از اعتیاد در نهادهای اداری (کیان)
🔹ویژه کارکنان محترم خدمات و تدارکات


🔴مدرس:
جناب آقای گودرزی- تسهیلگر برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد


⏰تاریخ برگزاری: دوشنبه ۱۴ و چهارشنبه ۱۶ اسفندماه از ساعت ۱۳ الی ۱۶
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر دکتر نبوی دانشکده مکانیک

 
::
:: انتشار هشتاد و یکمین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/2 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی هشتاد و یکمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر نمود. 

🔰در این شماره می خوانید: معنای زندگی، رفتار بچه هامون رو تحسین کنیم تاثیرگذارتره یا خودش رو؟؟ ، عوامل موثر در یادگیری، دکوراسیون داخلی، معرفی کتاب، نقدفیلم و...

👈مسابقه همراه با جایزه از متن نشریه، تا ۱۵ اسفندماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. 

👈ضمناً علاوه بر دانشجویان، خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.

👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.

برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: کارگاه شناخت علائم دانشجویان در معرض آسیب روانشناختی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/12/2 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه شناخت علائم دانشجویان در معرض آسیب های روانشناختی و شیوه ارجاع را برگزار می کند:

✅ویژه اعضای محترم هیات علمی

🔴همراه با گواهی دانش افزایی


🔹مدرس:
دکتر مهدی وجدانی همت-عضو هیات علمی و مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی

⏰زمان برگزاری: چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲-ساعت ۱۳ الی ۱۴/۳۰
👈محل برگزاری: مجتمع رفاهی اساتید(طبقه فوقانی سلف اساتید)
 
::
:: کارگاه شناخت انواع موادمخدر و... ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/29 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه شناخت انواع موادمخدر و نحوه شناسایی دانشجویان در معرض خطر و شیوه ارجاع را برگزار می کند:

✅ویژه کارکنان اداره حراست، حفاظت فیزیکی، سرپرستان و ناظمه های خوابگاه ها
           
  🔴همراه با ثبت در سوابق آموزشی
🔹مدرس:
خانم دکتر حمزه زاده -روان درمانگر حوزه اعتیاد

⏰زمان برگزاری: دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸/۳۰ الی ۱۰
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر دانشکده مواد و متالورژی

 
::
:: اردوی حرم عبدالعظیم ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/24 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ستاد گردشگری و شهرداری منطقه ۴، اردوی سفری کوتاه به آستان نور (ویژه دختران) را برگزار می کند:

🔰همراه با برگزاری کارگاه من خانم مهندس هستم🔰

                  🔹مقصد: حرم حضرت عبدالعظیم🔹
                                ظرفیت محدود

🔹برنامه ها:
۱-بازدید از آسمان نما و موزه حرم
۲-همراه با صرف ناهار حضرتی و میان وعده

⏰تاریخ:  ۳ اسفندماه از ساعت ۸ الی ۱۴

👈مهلت ثبت نام: دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
👈هزینه ثبت نام: ۳۰۰۰۰ تومان


🔴لینک ثبت نام: https://survey.porsline.ir/s/plI۷jrJE

 
 
::
:: اسامی برندگان ایستگاه آگاهی و سلامت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/15 | 
🔰مرکزمشاوره و سبک زندگی، ایستگاه های آگاهی و سلامت را در سطح دانشگاه برگزار نمود. این ایستگاه ها با اهداف زیر برگزار شد:

👈گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
👈آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
👈راهکارهای درمانی

🔴در این ایستگاه ها مسابقه «دقیقترین برداشت، کاملترین توصیف» برگزار شد و اسامی برندگان مسابقه به شرح زیر می باشد:

✅آقای مهدیار فراستی     مهندسی صنایع
✅خانم سوگل اشرفی      مهندسی مواد
✅خانم فاطمه خاوری      مهندسی صنایع


⬅️برای اهدای جوایز برندگان، هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت.

 
 
::
:: دومین جشنواره بین المللی سلامت دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/10 | 
✨️دومین جشنواره بین المللی سلامت دانشجویان با هدف ارتقاء سواد سلامت و بهبود سبک زندگی دانشجویی در حال برگزاری است.
تمرکز این جشنواره برقشر جوان است و قصد دارد تا با در نظر گیری معضلات و مسائل دانشجویی در راستای سلامت دانشجویان قدم بردارد.
محور های جشنواره : *سلامت و همدلی*
📌بخش های جشنواره :
🔹️تولیدات رسانه ای (پادکست، موسیقی، نماهنگ، شعر و ترانه)
🔹️فناوری های دیجیتال (وبسایت، نرم افزار و شبکه های اجتماعی)
🔹️فیلم (فیلم کوتاه، مستند، فیلمنامه نویسی و پویانمایی)
🔹️آموزش و پژوهش (کتاب، مقاله، پایان نامه)
🔹️هنرهای تجسمی (پوستر، عکاسی، نقاشی و کاریکاتور)
🔹️هنر های نمایشی (تئاتر صحنه ای و خیابانی، نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی)

⬅️راه های ارتباطی با جشنواره:
zil.ink/salamatfest

salamatfest
واحد پشتیبانی جشنواره
۰۹۲۲۷۲۲۸۰۳۱
 
::
:: گزارش طرح خداقوت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/3 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی طرح خداقوت در ایام امتحانات را برگزار نمود. هدف از اجرای این طرح، مرتفع نمودن مشکلات تحصیلی، اضطراب امتحان و برنامه ریزی تحصیلی می باشد.
✅کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی در روزهای سه شنبه ۲۶ دی ماه و دوشنبه ۲ بهمن ماه با حضور در کتابخانه مرکزی دانشگاه، اقدام به توزیع اعلامیه های کوچک با موضوع برنامه ریزی تحصیلی و بسته های تغذیه در بین دانشجویان نمودند.
 
::
:: هشتادمین شماره نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/27 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی هشتادمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر نمود. 

🔰در این شماره می خوانید: اختلال کم توجهی، نوروفیدبک، عوامل موثر در یادگیری، تفکر نقادانه، شنبه های لعنتی، معرفی کتاب و...

👈مسابقه همراه با جایزه از متن نشریه، تا ۱۵بهمن ماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. 

👈ضمناً علاوه بر دانشجویان، خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.

👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.
برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: رویداد تجلیل از دانشجویان متاهل صاحب فرزند سال ۱۴۰۲ ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/27 | 
✅مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران و اداره امور زنان و خانواده معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ برگزار می کند:

🔰رویداد تجلیل از دانشجویان متاهل صاحب فرزند سال ۱۴۰۲ دانشگاه علم و صنعت ایران

           🔵با اجرای حامد سلطانی🔵

✳️همراه با اهداء هدایا و برنامه های شاد برای فرزندان و خانواده ها

⏰زمان برگزاری: شنبه ۳۰ دی ماه ساعت ۱۸ 
👈محل برگزاری: مجتمع آمفی تئاتر حضرت امام رضا(ع)


 
 
::
:: کارگاه مادر شاغل، خانه نورانی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/27 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه آموزشی مادر شاغل، خانه نورانی را برگزار می کند:

                             
           🔵 ویژه اساتید خانم، همراه با گواهی🔵


مدرس:
خانم دکتر حاج عبدالباقی

👈تاریخ برگزاری: یکشنبه ۱ بهمن ماه ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲

👈محل برگزاری: مجتمع رفاهی اساتید(طبقه فوقانی سلف اساتید)
 
::
:: کارگاه ارتباط موثر با همسر و فرزندان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/18 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی کارگاه آموزشی ارتباط موثر با همسر و فرزندان را برگزار می کند:
     
                                ویژه کارکنان محترم

                         🔹همراه با ثبت سابقه آموزشی🔹


 مدرس:
دکتر جواد خدادادی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

👈تاریخ برگزاری: ۲۲ و ۲۹ آذرماه، ۶ و ۱۹ دی ماه
👈ساعت: ۱۳ الی ۱۵
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر شهید بهرامی

 
::
:: ایستگاه آگاهی و سلامت خوابگاه پسران داخل ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/12 | 
🔰مرکزمشاوره و سبک زندگی اقدام به برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت می نماید:

👈گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
👈آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
👈راهکارهای درمانی

        🔰همراه با پذیرایی، مسابقه و اهدای جوایز🔰

با حضور:
آقای دکتر مهدی فاطمی زاده (روانشناس بالینی و دکتری مطالعات اعتیاد)
آقای دکتر قادری (مددکار اجتماعی)


🔹سه شنبه ۱۲ دی ماه ساعت ۱۷ الی ۱۹ فضای باز خوابگاه داخل برادران
 
::
:: برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت در خوابگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/4 | 
🔰مرکزمشاوره و سبک زندگی اقدام به برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت همراه با می نماید:

👈گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
👈آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
👈راهکارهای درمانی

        🔰همراه با پذیرایی، مسابقه و اهدای جوایز🔰

با حضور:
خانم دکتر مرضیه حمزه زاده (روان درمانگر حوزه اعتیاد)
خانم فرشته ایزدی (مددکار)

🔹چهارشنبه ۶ دی ساعت ۱۷ الی ۱۹ در محوطه خوابگاه دختران
 
::
:: انتشار هفتاد و نهمین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/4 | 
🔰مرکز مشاوره و سبک زندگی هفتاد و نهمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر نمود. در این شماره می خوانید: افسردگی فصلی، برنامه ریزی، مدیریت مالی، نقدفیلم، معرفی کتاب و...

👈مسابقه همراه با جایزه از متن نشریه، تا ۱۵دی ماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. 

👈ضمناً خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.
👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.
برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/10/4 | 
مرکزمشاوره و سبک زندگی اقدام به برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت می نماید:

👈گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
👈آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
👈راهکارهای درمانی

        🔰همراه با مسابقه و اهدای جوایز🔰

با حضور:
خانم دکتر مرضیه حمزه زاده (روان درمانگر حوزه اعتیاد)
آقای دکتر سلمان قادری (مددکار)


🔹تاریخ ۴ دی ساعت ۱۱ الی ۱۳ محوطه دانشکده صنایع
🔹تاریخ ۱۰ دی ساعت ۱۱ الی ۱۳ محوطه دانشکده علوم پایه


 
 
::
:: کارگاه ارتباط موثر ویژه کارکنان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/25 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی، کارگاه آموزشی ارتباط موثر با همسر و فرزندان ویژه کارکنان محترم را برگزار می کند:

            🔹همراه با ثبت سابقه آموزشی🔹

مدرس:
دکتر جواد خدادادی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

👈تاریخ برگزاری: ۲۹ آذرماه، ۶ و ۱۳ دی ماه
👈ساعت: ۱۳ الی ۱۵
👈محل برگزاری: آمفی تئاتر شهید بهرامی

 
 
::
:: بازدید از خوابگاه خواهران ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/21 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت روز دانشجو برگزار می کند:

✅بازدید صمیمانه جمعی از اساتید خانم دانشگاه علم و صنعت از خوابگاه دختران

     🔹به همراه هدایای ویژه به مناسبت روز دانشجو🔹

👈زمان: سه شنبه ۲۱ آذرماه
👈ساعت: ۱۷ الی ۲۰
 
::
:: گزارش و نتایج مسابقه کتابخوانی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/18 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، مسابقه کتابخوانی ویژه دانشجویان (کتاب دخترانه های درگوشی ویژه دختران و کتاب تندتر از عقربه ها حرکت کن ویژه پسران ) را برگزار نمود. آزمون مربوطه یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۹/۵ در سالن شهید بهرامی برگزار شد. 
👈نتایج مسابقه به شرح ذیل اعلام می گردد:

✅دختران:
نفر اول: عارفه دمیرچی دانشکده کامپیوتر
 نفر دوم: زینب سهرابی دانشکده مواد و متالوژی
نفر سوم: زهرا طالبی پوردانشکده معماری
✅پسران: 
نفر اول: علی ابراهیمی دانشکده صنایع
نفر دوم: محمد مبین شجاع پور دانشکده راه آهن
نفر سوم: امیرحسین بذرافشان دانشکده برق

👈برندگان مسابقه می توانند جهت دریافت جوایز خود، با در دست داشتن کارت دانشجویی، از شنبه مورخ ۱۴۰۲/۹/۲۵ لغایت چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۲۹ از ساعت ۹ الی ۱۲ به ساختمان ۱۵ خرداد طبقه سوم سرکار خانم نطنزی مراجعه فرمایند.
 
::
:: اردوی تفریحی-مشاوره ای فرهنگسرای اشراق ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/11 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴، اردوی تفریحی-مشاوره ای بازدید از جشنواره صد دانه یاقوت (ویژه دختران) را برگزار می کند:

همراه با کارگاه آموزشی ضرورت سبک زندگی خانومانه برای یک خانم مهندس

🔹برنامه ها:
۱-سالن بازی لیزر تگ و ایرهاکی
۲-برگزاری مسابقه همراه با اهدای جوایز
۳-پذیرایی میان وعده

🔹تاریخ: ۱۶ آذرماه از ساعت ۱۴ الی ۱۸
🔹مقصد:فرهنگسرای اشراق با ظرفیت محدود


👈علاقه مندان برای ثبت نام در اردو، مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان را به شماره کارت اعلام شده در پوستر واریز کرده، نام و نام خانوادگی و تصویر فیش واریزی خود را تا تاریخ ۱۳ آذرماه به ایمیل مرکز مشاوره و سبک زندگی ارسال نمایند. 
moshaverehiust.ac.ir
تلفن: ۷۷۲۴۰۳۹۲-۷۷۲۴۰۳۹۳
 
 
::
:: گزارش ایستگاه سلامت روان در دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/11 | 
همزمان با فرارسیدن هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی، مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران، اقدام به برپایی ایستگاه سلامت روان با محوریت افزایش آگاهی و بینش در مورد مصرف انواع دخانیات و آسیب های آن در تاریخ های ۱۴۰۲/۸/۲۸ و ۱۴۰۲/۸/۳۰ در محوطه دانشکده های مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی معماری و شهرسازی، مکانیک و عمران در فضایی صمیمی نمود. اهداف برگزاری این برنامه:

✅ایجاد ارتباط موثر و گفتگوی صمیمانه با دانشجویان

✅آگاه سازی دانشجویان در زمینه سوء مصرف دخانیات

 ✅ارائه راهکارهای درمانی به دانشجویان گرفتار سوء مصرف مواد

🔹مدرسین:
👈سرکار خانم دکتر مرضیه حمزه زاده (روان درمانگرحوزه اعتیاد)
👈سرکارخانم سارا سلیمانی(مددکار تخصصی حوزه اعتیاد)
👈جناب آقای دکتر سلمان قادری(مددکار اجتماعی و عضو اورژانس اجتماعی)
👈خانم سمیه سادات موسوی(مددکار مرکز مشاوره و سبک زندگی)

شایان ذکر است این برنامه با استقبال چشم گیر دانشجویان و اعضای محترم هیأت علمی و مسئولین محترم دانشکده های مذکور قرار گرفت و خواستار استمرار اینگونه کارگاه ها بودند.
 
::
:: کارگاه مدیریت خشم ویژه کارکنان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/4 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی جلسه سوم کارگاه آموزشی مدیریت خشم را ویژه کارکنان برگزار می کند. این کارگاه شنبه ۴ آذرماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ در آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار می گردد. کارگاه «همراه با ثبت در سابقه آموزشی» برای کارکنان می باشد.
مدرس:
دکتر مسعود چینی فروشان
مدرس دانشگاه علامه طباطبایی

 👈تاریخ : ۴ آذرماه 
👈ساعت: ۱۳ الی ۱۵ 
👈مکان: آمفی تئاتر شهید بهرامی 
 
::
:: مسابقه دقیقترین برداشت، کاملترین توصیف ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/27 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی مسابقه دقیقترین برداشت، کاملترین توصیف را در ایستگاه آگاهی و سلامت برگزار می کند.
شرکت کنندگان از بین کاریکاتورها، به انتخاب خود یک عکس را برگزیده و توصیف خود را یادداشت نمایید. به برترین جمله برای هر تصویر جایزه تعلق می گیرد. 
🔹این مسابقه در ایستگاه آگاهی و سلامت و به صورت حضوری می باشد.

👈تاریخ ۲۸ آبان ماه محوطه دانشکده مواد و متالورژی
👈تاریخ ۳۰ آبان ماه محوطه دانشکده عمران


🔰شرکت کنندگان برای آگاهی از نتیجه مسابقه به سایت مرکز مشاوره و سبک زندگی مراجعه نمایند.
 
::
:: انتشار هفتاد و هشتمین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/27 | 
هفتاد و هشتمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو منتشر شد. در این شماره می خوانید: نحوه برقراری ارتباط با هم اتاقی، سخنی با دانشجویان نوورود، سخنی با والدین، دانشگاه دوری از خانواده و...

مسابقه همراه با جایزه ( به پنج نفر) از متن نشریه، تا ۱۰ هر ماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. ضمناً خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.
👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.

برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید

 
::
:: برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/24 | 
مرکزمشاوره وسبک زندگی به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی، اقدام به برپایی ایستگاه آگاهی و سلامت می نماید. در این ایستگاه اقدامات زیر انجام می گیرد:
-گفتگوی صمیمانه با دانشجویان
-آگاه سازی در زمینه مصرف دخانیات
-راهکارهای درمانی

*همراه با مسابقه و اهدای جوایز*

با حضور:
خانم دکتر مرضیه حمزه زاده(روان درمانگر حوزه اعتیاد)
خانم سارا سلیمانی (مددکاراجتماعی و متخصص حوزه درمان)

-تاریخ ۲۸ آبان ساعت ۱۱ الی ۱۳ محوطه دانشکده مواد و متالوژی
-تاریخ ۳۰ آبان ساعت ۱۱ الی ۱۳ محوطه دانشکده عمران
 
 
::
:: جلسه دوم کارگاه آموزشی ویژه کارکنان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/24 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی، جلسه دوم کارگاه مهارتهای ارتباط موثر کلامی و غیرکلامی و مدیریت خشم در محیط کار ویژه کارکنان را برگزار می نماید. این کارگاه توسط دکتر داوود نودهی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات علوم شناختی و رفتاری تدریس می گردد. جلسه دوم و سوم این کارگاه  ۲۷ آبان ماه و ۴ آذرماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ در آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار می گردد. همکاران محترم از طریق اتوماسیون اداری برای ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است این دوره آموزشی دارای امتیاز ثبت در سابقه آموزشی کارکنان می باشد.
 
::
:: کانال های مجازی مرکز مشاوره و سبک زندگی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/20 | 
به اطلاع کلیه دانشگاهیان محترم می رساند، مرکز مشاوره و سبک زندگی اقدام به راه اندازی کانال اولیاء و کانال اطلاع رسانی برنامه ها و کارگاه های مرکز مشاوره و سبک زندگی در ایتا نموده است. لازم به ذکر است در کانال اولیاء مطالب علمی و متنوع روان شناختی و مطالب علمی در حوزه خانواده و فرزندان اطلاع رسانی می شود. 

👈کانال اولیاء در ایتا https://eitaa.com/olia_IUST
👈کانال اطلاع رسانی کارگاه ها و برنامه ها در ایتا  https://eitaa.com/moshavere_iust
 
::
:: گزارش اردوی خوابگاه خواهران ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/20 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی اردوی بوستان بانوان حدیدچی را پنجشنبه ۴۰۲/۸/۱۸ از ساعت ۸ الی ۱۴ ویژه دانشجویان ساکن خوابگاه خواهران به صورت رایگان برگزار نمود. 
در ابتدا دانشجویان در کافه رستوران شیشه ای زیبا در دل طبیعت پارک بانوان بر روی صندلی ها گرداگرد هم نشسته  و پس از صرف صبحانه، دورهمی آموزشی سفری به دنیای درون برگزار گردید. در ابتدا به اهمیت شناخت خود با بررسی ترس ها، حسرت ها  و ضعف های فرد به عنوان موانع درونی رشد و تفکر به اینکه در صورت اطمینان به عبور از این موانع زندگی فرد چگونه خواهد بود( اگر این موانع وجود نداشتند) و در مقابل به بررسی انتظارات، توانمندی ها و دستاوردهای هر فرد بهمراه ویژگی های مثبت آنها پرداخته شد. سپس با تاکید بر تمرکز بر منابع درونی در کنار فهم و پذیرش موانع درونی، مسیری برای شناخت دنیای درون ایجاد شد. هدف از انجام این کار علاوه بر شناخت خود، تمرکز دانشجویان به دنیای درون و منبع کنترل درونی آنها بود. تمامی این موضوعات با تمرین و مباحثه بین دانشجویان انجام شد و به دانشجویان فعال در این زمینه کیف جاکارتی اهدا گردید. در انتها به منظور پی بردن به اینکه چه چیزی برای خود واقعی آنها خیلی اهمیت دارد به مراقبه ای ۱۰ دقیقه ای  سفری به جزیره تنهایی همراه با ریلکسیشن، ویژه کشف ارزش های فردی آنها پرداخته شد. پس از کمک به کشف ارزش های فردی، فرایند تعیین اهداف مطابق با ارزش ها و اجرای مسولانه آنها که موجب رفتار سالم و توام با رضایت می شود، به طور کلی توضیح داده شد. سپس دانشجویان در فضای بیرون با هدایت مربی تربیت بدنی نرمش و فعالیت ورزشی انجام دادند و بهمراه دوستان خود به تفریح در پارک بانوان پرداختند در نهایت با انجام بازی های ورزشی با توپ و طناب و صرف ناهار، به اردوی سفری به دنیای درون خاتمه دادند. در ضمن تعداد شرکت کنندگان در کارگاه مذکور ۲۷ نفر دانشجو بوده است.

::
:: کارگاه آموزشی ویژه کارکنان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/17 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی با همکاری دفتر برنامه و بودجه، کارگاه مهارتهای ارتباط موثر کلامی و غیرکلامی و مدیریت خشم در محیط کار ویژه کارکنان را برگزار می نماید. این کارگاه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر نوید جانباز تدریس می گردد.  کارگاه در تاریخ های ۲۰ و ۲۷ آبان ماه و ۴ آذرماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵ در آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار می گردد. همکاران محترم از طریق اتوماسیون اداری برای ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است این دوره آموزشی دارای امتیاز ثبت در سوابق آموزشی کارکنان می باشد.
               
 
 
::
:: مسابقه کتابخوانی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/16 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی به مناسبت هفته کتاب، مسابقه کتابخوانی ویژه دانشجویان را برگزار می کند. کتاب «دخترانه های درگوشی» ویژه دختران و کتاب «تندتر از عقربه ها حرکت کن» ویژه پسران می باشد. این مسابقه همراه با جوایز ارزنده برای هر کتاب، نفر اول ۱۰۰۰۰۰۰ تومان نفر دوم و سوم ۵۰۰۰۰۰ تومان می باشد.

👈تاریخ برگزاری مسابقه: یکشنبه ۵ آذرماه

علاقمندان برای ثبت نام عدد ۲ را به همراه نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی خود تا ۲۰ آبان ماه به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۷۷۱۱۸ ارسال نمایند.
تلفن های مرکز مشاوره و سبک زندگی ۳-۷۷۲۴۰۳۹۲
 
::
:: اولین رویداد اجتماعی راه نو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/15 | 
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه شهید بهشتی با حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر و با هدف جذب ایده های کارا در راستای کنترل و پیشگیری از اعتیاد به موادمخدر در جوامع دانشجویی(با تاکید بر فضاهای خوابگاهی)، اولین رویداد نوآوری اجتماعی راه نو را برگزار می نمایند. این رویداد همراه با جوایز ارزنده و حمایت ایده های برتر از طریق معرفی ایده های برتر به دستگاه های مسئول می باشد. 

👈مهلت ارسال ایده ها: ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۲
👈اختتامیه رویداد: دی ماه ۱۴۰۲

👈ارسال ایده ها از طریق تارنما: www.rahe-no.ir
 
 
::
:: کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/9 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج را به صورت رایگان برگزار می کند. این کارگاه دوشنبه ها ۲۹ آبان ماه الی ۲۷ آذرماه در سالن شهیدصرفی دانشکده معماری برگزار می گردد. ساعت ۱۳ الی ۱۴ ویژه دختران و ۱۴:۱۵ الی ۱۵:۱۵ ویژه پسران می باشد. علاقمندان برای ثبت نام به ساختمان ۱۵خرداد طبقه سوم خانم نقیب مراجعه فرمایند و یا به شماره پیامکی ۳۰۰۰۴۷۷۱۱۸ درخواست خود را ارسال نمایند. 
شماره های تماس مرکز مشاوره و سبک زندگی:  ۳-۷۷۲۴۰۳۹۲
 
::
:: اردوی بوستان بانوان حدیدچی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/9 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی اردوی بوستان بانوان حدیدچی را پنجشنبه ۴۰۲/۸/۱۸ از ساعت ۸ الی ۱۴ ویژه دانشجویان ساکن خوابگاه خواهران به صورت رایگان برگزار می نماید. علاقمندان برای ثبت نام، نام و نام خانوادگی به همراه شماره دانشجویی خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۷۷۱۱۸ ارسال نمایند. از برنامه های اردو می توان به برگزاری کارگاه روان شناختی، فعالیت ورزشی مرتبط و صرف صبحانه و ناهار اشاره نمود. در صورت داشتن سوال با شماره های ۳-۷۷۲۴۰۳۹۲ تماس حاصل فرمایید.
 
::
:: پویش سراسری اهدای کتاب های درسی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/2 | 
دانشجوی نوورود عزیز ؛ میتونی با مشارکت در پویش «هم کتاب» کتابای درسی و کمک درسیت رو به دانش آموزای نیازمند اهدا کنی. تا ۲۵ آبان ماه وقت داری که کتابا رو به مرکز مشاوره دانشگاه واقع در طبقه سوم ساختمان ۱۵ خرداد سرکار خانم نیک پور تحویل بدی. (منتظرت هستیم).
 
::
:: کارگاه آموزشی سلامت و سبک زندگی دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/1 | 
همزمان با آغاز سال تحصیلی و حضور دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه، دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم با همکاری دانشگاه ملایر، کارگاه آموزشی با عنوان سلامت و سبک زندگی دانشجویی را در تاریخ ۴۰۲/۸/۲ از ساعت ۸ الی ۱۲ به صورت مجازی برگزار می نماید. دانشجویان عزیز از طریق لینک زیر می توانند وارد کارگاه شوند.

لینک ورود به کارگاه: https://meeting.atu.ac.ir/ch/saorg
 
::
:: گزارش دومین روز همایش اولیای دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/8/1 | 
دومین روز از سی و پنجمین همایش اولیای دانشجویان نوورود، روز دوشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور والدین دانشجویان استانها، اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده‌ها، در سالن آمفی‌تئاتر شهید بهرامی دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه)، ضمن خوش آمدگویی به اولیای دانشجویان، قبولی فرزندان آنان در یکی از بهترین دانشگاه‌ها را تبریک گفت و آرزو کرد این دانشجویان، با دست پر از دانشگاه خارج شوند و پس از دانش‌آموختگی، منشأ خیر برای کشور و نمونه باشند.
 


 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در ادامه ضمن برشمردن ویژگی‌های شاخص دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اینکه اولین ماهواره‌ بومی کشور که به فضا رفت و با موفقیت عمل کرد، ساخت دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است، گفت: از این اولین‌ها در دانشگاه علم و صنعت ایران کم نداریم و افتخار ماست که دانشجوی ما بعد از فراغت از تحصیل می‌تواند به راحتی وارد صنعت و بازار کار شود.
پس از آن دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، با درود به ارواح مطهر شهدا و به ویژه ۱۱۰ شهید دانشگاه علم و صنعت ایران و در صدر آن، سردار شهید حاج احمد متوسلیان و با درود به روح بلند امام شهدا و شهید سلیمانی، به والدین دانشجویان نوورود، خوشامد گفت و ضمن تبریک قبولی فرزندان آنان در دانشگاه پرافتخار علم و صنعت ایران، حضور پر تعداد والدین دانشجویان در این همایش را تقدیر و استقبال خانواده‌ها را مایه دلگرمی اولیای دانشگاه و با اهمیت دانست.
رئیس دانشگاه با تایید این مطلب که به راحتی میسر نمی‌شود که فرزندانمان در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور راه یابند، جز با عنایت خدا و عمری که والدین برای آنها گذاشتند، خطاب به خانواده دانشجویان تاکید کرد: ما اولیای دانشگاه، عمیقا قدر زحمات شما را می‌دانیم.
دکتر انبیاء اظهار داشت: شخصاً دانشجویان را همه چیز کشور و ولی نعمت و همه دارایی و ثروت کشور می‌دانم که تمام منابع در برابر آنان هیچ است. وی به خانواده‌ها اطمینان داد که اولیای دانشگاه علم و صنعت ایران، قدر گنجینه‌هایی که خانواده‌های دانشجویان نوورود به گنجینه دانشگاه علم و صنعت ایران به امانت سپرده‌اند را می‌دانند.
 

رئیس دانشگاه، در ادامه سخنانش به معرفی روند و فلسفه تشکیل و ارتقای دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان کهن‌ترین دانشگاه کشور پرداخت و با تصریح بر اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران، از بهترین دانشگاه‌های کشور و متخصص‌ترین دانشگاه در ساخت شخصیت دانشجویان است، گفت: در دانشگاه علم و صنعت ایران به مهارت و ورزیدگی دانشجو، توجه ویژه می‌شود که فردی اثر گذار و نه تک بعدی تربیت شود. وی تاکید کرد: در این دانشگاه، در کنار علم‌آموزی و برنامه‌، فوق برنامه هم داریم که تاثیر آن را کمتر از برنامه نمی‌دانیم.
دکتر انبیاء سپس به تبیین برخی افتخارات اخیر دانشگاه علم و صنعت ایران از جمله کسب رتبه دوم در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور از منظر ارزیابی نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی؛ کسب رتبه اول در موضوع ارتباط با جامعه در بین دانشگاه‌های کشور  و کسب رتبه اول در اشتغال دانش‌آموختگان در کشور اشاره و به معرفی کوتاه برخی دانشکده‌های منحصر به فرد این دانشگاه مانند دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت با ماموریت تربیت حکمران برای کشور و کار بر روی اقتصاد و دانشکدههای مهندسی راه آهن و مهندسی خودرو پرداخت.
رئیس دانشگاه، ماموریت دانشگاه علم و صنعت ایران را در دو حوزه آموزش و تربیت دانست و گفت: تربیت یعنی ساخت شخصیت افراد که لایه‌های مختلف و پیچیده‌ای هم دارد و تصریح کرد: تربیت دانشجو تنها از عهده یک نهاد دانشگاه بر نمی‌آید و حتماً باید اولیای دانشجویان کمک کنند تا با همکاری هم بتوانیم به گونه‌ای عزیزانمان را تربیت کنیم که هم عالم شوند و هم اثرگذار.
رئیس دانشگاه ضمن اشاره به حجم بالای برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه علم و صنعت ایران، به برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی مشهد مقدس برای دانشجویان نو ورود اشاره و ابراز امیدواری نمود با بهره‌گیری از این برنامه‌ها علاوه بر تقویت باورهای دینی و روحیه امید بتوان دانشجویانی پروراند که در تراز کشور بوده و ایران جاودان را سرافرازتر و سربلندتر سازند.
 

در ادامه برنامه، مادر یکی از دانشجویان نوورود با ابراز خوشحالی از پذیرش فرزندش در دانشگاه علم و صنعت ایران، از تجربیات خود از این دانشگاه به عنوان خبرنگار حوزه آموزش سخن گفت. پس از آن حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریف اصفهانی (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، نکات مهمی را از حیث فرهنگی و در موضوع اختلالات سازگاری با خانواده دانشجویان در میان گذاشت. وی تصریح کرد: انصافأ وضعیت فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران بسیار بسیار بهتر از دانشگاه‌های دیگر است ولی باید خانواده‌ها هوشیار و نسبت به تغییرات غیر عادی جسمی و روحی فرزندان خود حساس باشند.
 

در ادامه این نشست، دکتر داوود نودهی (روانشناس و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم شناختی و رفتاری)، سخنرانی و توصیه‌های روان‌شناختی به  خانواده دانشجویان ارایه و از آنان خواست ارتباط خود با مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه را حفظ کرده و فرزندان خود را به شرکت در طرح پایش سلامت تشویق کنند.
 

در انتها نیز دکتر سعیدی (معاون دانشجویی)، ضمن معرفی وظایف و خدمات حوزه معاونت دانشجویی به دانشجویان، به سوالات خانواده‌ها در زمینه تغذیه، خوابگاه، وام و زمینه‌های فعالیت مرکز مشاوره و سبک زندگی پاسخ داد. وی از خانواده‌ها و دانشجویان خواست با مراجعه به سایت این معاونت آیین‌نامه‌های کمیسیون موارد خاص و شرایط وام و دیگر موارد مورد نیاز دانشجویان را مطالعه کنند.
 
::
:: گزارش نشست صمیمانه با دانشجویان خوابگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/30 | 
 مرکز مشاوره و سبک زندگی، نشست صمیمانه با دانشجویان خوابگاهی(ویژه خواهران) را به مناسبت هفته بهداشت روان با حضور سرکار خانم دکتر گودرزی(متخصص طب سنتی)و سرکار خانم دکتر شاه حسینی(روانشناس)، مورخ ۲۹ مهرماه در حسینیه خوابگاه خواهران از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار نمود.
برنامه مذکور ساعت ۱۷ با حضور مددکار خوابگاه (سرکار خانم ایزدی) در بلوک ۹ (ویژه جدیدالورودها) آغاز و ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه و اهدا یک جلد کتابچه ( زندگی در یک وجب جا! مهارت های سازگاری با هم اتاقی) به هر اتاق، اطلاع رسانی برنامه اصلی نیز صورت گرفت. نشست صمیمانه با حضور مدعوین در حسینیه خوابگاه ساعت ۱۸ آغاز شد و با حضور در بلوک جدیدالورودی ها و اتاق دانشجویان و صحبت با آنان ادامه یافت؛ برنامه ساعت ۲۰ پایان پذیرفت. شایان ذکر است سرکار خانم دکتر گودرزی با تمرکز بر موضوع مزاج شناسی و سرکار خانم دکتر شاه حسینی حول محورهای ارزش های فردی و مهارت های زندگی به صحبت با دانشجویان پرداختند.
 
 
::
:: نشست صمیمانه با دانشجویان خوابگاهی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/29 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه، نشست صمیمانه با دانشجویان خوابگاهی به مناسبت هفته بهداشت روان با حضور سرکار خانم دکتر گودرزی(متخصص طب سنتی)و سرکار خانم دکتر شاه حسینی(روانشناس)، مورخ ۲۹ مهرماه در حسینیه خوابگاه خواهران از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می نماید.
 
::
:: گزارش غرفه مرکز مشاوره در استقبال از دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/24 | 
همزمان با استقبال از دانشجویان نوورود کارشناسی به دانشگاه، غرفه مرکز مشاوره در ستاد استقبال فعال بود. کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی اقدام به توضیح در مورد کارنامه سلامت روان و معرفی مرکز مشاوره و توزیع بروشور و کتاب در بین دانشجویان و والدین نمودند. غرفه مرکز مشاوره و سبک زندگی دو روز فعال بود. روز اول یکشنبه ۴۰۲/۷/۲۳ ویژه ورودی های تهران و روز دوم دوشنبه ۴۰۲/۷/۲۴ ویژه ورودی های خوابگاهی بود.
 
::
:: گزارش اولین روز همایش اولیای دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/24 | 
سی و پنجمین همایش اولیای دانشجویان نوورود، روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور والدین دانشجویان مقیم تهران و روز دوشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور والدین دانشجویان غیربومی در سالن آمفی‌تئاتر شهید بهرامی دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه)، ضمن خوش آمدگویی به اولیای دانشجویان، قبولی فرزندان آنان در یکی از بهترین دانشگاه‌ها را تبریک گفت. وی با بیان اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران در بین دیگر دانشگاه‌ها، همچون ستاره‌ای درخشان است که در زمینه‌های انقلابی و علمی پیشتاز بوده و افراد موثری در آن پرورش یافتند که کارهای بزرگی در کشور انجام داده‌اند، گفت افتخارات دانشگاه علم و صنعت ایران کم نیست و توصیه کرد دانشجویان از این فرصت مغتنم محدود حضور در دانشگاه، استفاده کنند.
 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با تاکید بر اینکه اگر تعهد و اخلاق نباشد، علم پیشرفته هم موجب تباهی بیشتر می‌شود؛ از خانواده‌ها خواست در کنار دانشگاه کمک کنند تا دانشجویان در مسیر صلاح خود پیش روند تا بعد از دوره تحصیل، انسان‌های عالم و مهذبی به جامعه تحویل شوند.پس از آن دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، با درود به روح شهدای کشور و به ویژه ۱۱۰ شهید دانشگاه علم و صنعت ایران و در صدر آن، سردار شهید حاج احمد متوسلیان و خوش آمدگویی به والدین دانشجویان نوورود، قبولی فرزندان آنان در دانشگاه پرافتخار علم و صنعت ایران را تبریک گفت. وی با تصریح بر اینکه دانش بالاتر از گنج است، از دانشجویان به عنوان امانت‌هایی در دست دانشگاه نام برد که باید در کنار علم، به پرورش ابعاد شخصیتی مختلف آنان نیز توجه شود.
 

رئیس دانشگاه در ادامه، به معرفی دانشگاه علم و صنعت ایران و فرایند پیدایش آن پرداخت و در تبیین خصوصیات دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اینکه اکنون کمتر سازمانی اعم از دولتی یا خصوصی در کشور می‌توان یافت که افراد شاخص و اثرگذار آن از دانش‌آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران نباشند، گفت: در این دانشگاه، به تربیت دانشجویان توجه بیشتری می‌شود و این مرکز علمی، محصولات خود را تک بعدی پرورش نمی‌دهد. وی با تصریح اینکه در تعلیم و تربیت دانشجویان، دانشگاه به تنهایی کفایت نمی‌کند و این مهم بدون حمایت و کمک خانواده دانشجویان امکان‌پذیر نخواهد بود؛ از اولیای دانشجویان خواست همکاری و ارتباط خود با دانشگاه را حفظ کنند.
رئیس دانشگاه از برنامه‌های معاونت فرهنگی، نهاد رهبری در دانشگاه و مجموعه تشکل‌های دانشجویی، به عنوان بخش‌هایی که برای تعمیق اندیشه‌های دینی و ابعاد فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نقش دارند و عواملی که به دانشجو در راستای تکمیل شخصیت وی کمک می‌کند، نام برد و بر شرکت دانشجویان نوورود در اردوی مشهد تاکید نموده، گفت: امروز همه شرایط برای جوانی که می‌خواهد در دانشگاه علم و صنعت ایران مهارت‌ورزی و علم‌آموزی کند، فراهم است.
دکتر انبیاء اظهار داشت در دانشگاه علم و صنعت ایران، سطح کیفی فعالیت‌ها در حوزه آموزش و پژوهش را به نحوی ارتقا داده‌ایم که دانشجو بتواند با این رویکرد، پیوند خوبی بین کارآفرینی و کاریابی برقرار کند.
رئیس دانشگاه در پایان تصریح کرد: می‌توانیم با عناصر دانایی و توانایی و پیوند آن با دین، ایمان و انگیزه و با کمک جوانان میهن، ایرانی سرافرازتر و با افتخارتر بسازیم. وی در خاتمه از همه برگزارکنندگان نشست اولیای دانشجویان تقدیر و برای همه دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران آرزوی توفیق نمود.
 
در ادامه این نشست، دکتر محمدرضا کمن (روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه تهران)، با موضوع رابطه امن و اقتدار برای خانواده‌های دانشجویان نو ورود سخنرانی و توصیه‌های روان‌شناختی به آنان ارایه کرد.
در ادامه، پس از نمایش فیلم معرفی دانشگاه، جلسه پرسش و پاسخ اولیای دانشجویان با اولیای دانشگاه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریف اصفهانی (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی)، دکتر حبیب‌نژاد (مدیرکل آموزش دانشگاه)، دکتر سعیدی (معاون دانشجویی) و دکتر جلیلی صدرآباد (مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه) برگزار شد که مسئولان شرکت‌کننده به سوالات اولیای دانشجویان در زمینه‌های مختلف پاسخ و دانشجویان و اولیاء را به مطالعه آیین‌نامه‌ها، خدمات و مقررات مختلف مندرج در سایت‌های معاونت‌های دانشگاه، توجه دادند.
 
 
::
:: سی و پنجمین همایش اولیا دانشجویان نوورود ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/22 | 
سی‌وپنجمین همایش اولیاء دانشجویان کارشناسی ورودی جدید دانشگاه علم و صنعت ایران، با شعار «دانشگاه دوستدار خانواده»، روزهای یکشنبه ۲۳ مهرماه ویژه اولیا دانشجویان تهرانی و دوشنبه ۲۴ مهرماه ویژه اولیا دانشجویان خوابگاهی ۱۴۰۲ با حضور ریاست و مسئولان دانشگاه در مجتمع فرهنگی شهید بهرامی از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲ برگزار خواهد شد.


 

 در ضمن سخنرانان همایش به شرح زیر می باشند:
جناب آقای دکتر داوود نودهی
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات علوم شناختی و رفتاری 
عضو هیئت مدیره انجمن مشاوره ایران 
عضو انجمنوهیپنوتیزم بالینی ایران 
عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران جناب آقای دکتر محمدرضا کمن
روان شناس بالینی
مدرس مدعو دانشگاه تهران
مدرس کارگاه های خانواده و سلامت روان
مدیر مرکز مشاوره نیک روان

 
 
::
:: معرفی مرکز مشاوره و سبک زندگی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/19 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران، خدمات زیر را در حوزه مشاوره و درمان ارائه می‌دهد:
تخصص روان شناس بالینی: افسردگی، انواع اختلالات اضطرابی، ضعف اعتمادبه نفس، وسواس، کمال طلبی منفی، مشکلات سازگاری، خودشناسی، مسائل شخصیتی و...
تخصص مشاور خانواده و ازدواج: مشاوره پیش از ازدواج (آشنایی با معیارهای انتخاب، مهارتهای ارتباطی، شناخت تفاوت های فردی و...)، معنا بخشیدن به زندگی مشترک و رفع یکنواختی زندگی، مشکلات خانوادگی و تعارضات، رفع مشکلات متاهلین در شرف طلاق
تخصص مشاور تحصیلی: افت تحصیلی، اهمال کاری تحصیلی، عدم تمرکز، تغییر رشته و...
تخصص مشاور آموزشی: راهنمایی و مرتفع نمودن مسائل آموزشی
تخصص مشاور مذهبی: مسائل دینی و عقیدتی
تخصص مشاور ترک اعتیاد: اعتیاد به فضای مجازی، اعتیاد رفتاری، مواد مخدر
تخصص روان شناس کودک و نوجوان: مشکلات ارتباطی، رفتاری، تعارض با والدین
روانپزشک: دارودرمانی با نظر روان شناس
گروه درمانی: قرارگرفتن افراد با مشکلات مشترک در یک گروه با رضایت فرد
روانسنج: انجام تست های مختلف روان شناختی بر حسب نیاز و نظر درمانگر
تخصص مددکار اجتماعی: پیگیری و مراقبت اجتماعی از مراجعین بحرانی، کمک به بهبود شرایط ( اقتصادی، فردی، خانوادگی) مراجع با شرایط خاص، شناسایی موارد آسیب و ارجاع مناسب، حضور در خوابگاه های دانشجویی

جهت تعیین وقت با خانم قربانی مسئول پذیرش تماس بگیرید. ۷۷۲۴۰۴۶۴
::
:: قابل توجه دانشجویان خوابگاهی و نوورود ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/19 | 
ضمن تبریک به دانشجویان نوورود و شادباش شروع سال تحصیلی جدید، مطابق با مصوبه دفتر سلامت سازمان امور دانشجویان، هر ساله به منظور پایش سلامت روان و تکمیل پرونده در سیستم گلستان، ضروری است دانشجویان ورودی جدید و همچنین دانشجویان خوابگاهی در هر سه مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)، با مراجعه به لینک‌ اعلام شده، نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه و تعیین وقت برای حضور در مشاوره و سبک زندگی اقدام نمایند.
در صورت عدم مراجعه دانشجویان و عدم تکمیل فرم‌های مربوط در موعد مقرر، عواقب آن به عهده دانشجو می ­باشد.

  لینک کارنامه سلامت: https://portal.saorg.ir/mentalhealth  

برای دیدن پوستر اینجا کلیک کنید
 
::
:: اجرای کارنامه سلامت روان دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/6/28 | 
ضمن تبریک به دانشجویان نوورود و شادباش شروع سال تحصیلی جدید، مطابق با مصوبه دفتر سلامت سازمان امور دانشجویان، هر ساله به منظور پایش سلامت روان و تکمیل پرونده در سیستم گلستان، ضروری است دانشجویان ورودی جدید و همچنین دانشجویان خوابگاهی در هر سه مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)، با مراجعه به لینک‌ اعلام شده، نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه و تعیین وقت برای حضور در مشاوره و سبک زندگی اقدام نمایند.
در صورت عدم مراجعه دانشجویان و عدم تکمیل فرم‌های مربوط در موعد مقرر، عواقب آن به عهده دانشجو می ­باشد.

لینک کارنامه سلامت روان:   https://portal.saorg.ir/mentalhealth
::
:: گزارش کارگاه مجازی انتخاب رشته کنکور ::
 | تاریخ ارسال: 1402/5/30 | 
کارگاه مجازی انتخاب رشته کنکور پس از اطلاع رسانی در سایت دانشگاه، اتوماسیون اداری و کانال های مرکز مشاوره و سبک زندگی در روز باز دانشگاه مورخ ۳/۵/۱۴۰۲ ساعت ۱۶ الی ۱۸ توسط جناب آقای دکتر مهدی وجدانی همت از اساتید مجرب مشاوره تحصیلی، کنکور و مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. مدرس کارگاه درباره انتخاب های تحصیلی مهم در زندگی، ضرورت انتخاب رشته صحیح از پایه نهم تا کنکور و ملاکهای انتخاب رشته صحبت کردند. در ادامه اصطلاحات موجود در کارنامه از جمله تراز، رتبه ، انواع سهمیه، ... بررسی شد. سپس ترتیب رشته ها و دانشگاهها به ویژه در داوطلبان رشته ریاضی که مخاطبان روز باز بودند کامل توضیح داده شد. در پایان مدرس کارگاه به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.
لازم به ذکر است فایل ضبط شده کارگاه از طریق لینک زیر در آپارات قابل مشاهده است:
https://www.aparat.com/v/w۵Tme
 
::
:: انتخاب رشته کنکور ::
 | تاریخ ارسال: 1402/5/29 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی پیرو برگزاری دو کارگاه حضوری و مجازی درباره انتخاب رشته تحصیلی کنکور در نظر دارد جلسات فردی انتخاب رشته ویژه فرزندان اعضا محترم هیات علمی و کارکنان محترم دانشگاه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۳۱/۵/۱۴۰۲ و ۱/۶/۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۴ در مرکز مشاوره و سبک زندگی برگزار نماید.
با توجه به محدودیت ظرفیت، علاقه مندان جهت ثبت نام در کارگاه تا پایان ساعت اداری روز دوشنبه ۳۰/۵/۱۴۰۲  با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایند.

خط مستقیم: ۷۷۲۴۰۰۵۹
 خط داخلی: ۲۴۱۵
 
::
:: برگزاری انتخابات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ::
 | تاریخ ارسال: 1402/5/24 | 
دانشگاه علم و صنعت ایران یکی از حوزه‌های برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است.
بر اساس اعلام ستاد مرکزی این انتخابات، حوزه‌های اخذ رای پنجمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران به شرح ذیل است:
۱- دانشگاه شهید بهشتی (شمال)، ولنجک، میدان شهید شهریاری، معاونت فرهنگی اجتماعی، مرکز مشاوره و سبک زندگی، سالن شهدای گمنام
۲- دانشگاه علم و صنعت (شرق)، نارمک. میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، خیابان حیدرخانی، درب شماره ۹ دانشگاه علم و صنعت ایران.مجتمع امام خمینی (ره)
۳- دانشگاه تهران (مرکز)، دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، بزرگراه جلال آل احمد (غرب)، تقاطع چمران، خیابان کاردان 
۴- دانشگاه علامه طباطبایی (غرب)، انتهای اتوبان همت، خروجی دهکده المپیک. بالاتر از ایستگاه آتش نشانی، میدان ورزش، مسجد دانشگاه علامه طباطبائی
شرایط و زمان برگزاری:
👈 زمان برگزاری: روز جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۸ صبح تا ۱۸

✅ امکان شرکت در انتخابات برای اعضای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با همراه داشتن کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار میسر می‌باشد.
 
::
:: برگزاری روز باز با مرکز مشاوره ::
 | تاریخ ارسال: 1402/5/1 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی در نظر دارد در جشنواره روز باز دانشگاه مورخ۱۴۰۲/۵/۳ ساعت ۱۶ الی ۱۸ کارگاه مجازی انتخاب رشته کنکور برگزار نماید. مدرس کارگاه جناب آقای دکتر مهدی وجدانی همت از اساتید مجرب مشاوره تحصیلی، هدایت تحصیلی و کنکور، مدرس دانشگاه و مدیر مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی می باشند.
جشنواره روزباز ۱۴۰۲، با هدف آشنایی داوطلبان ورود به دانشگاه با رشته‌ها، آینده شغلی و تجربه‌های اساتید دانشگاه‌ها از روز شنبه ۳۱ تیر الی سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.
در این برنامه ۴ روزه علاقه‌مندان ورود به دانشگاه می‌توانند مطابق جدول تنظیم شده به صورت مجازی در همایش‌های دانشکده‌ای حاضر و با رشته‌ها، آینده شغلی و تجربه‌های اساتید دانشگاه‌ها آشنا شوند.

لینک شرکت در کارگاه:
https://meetingvc.iust.ac.ir/openday
 
::
:: گزارش کارگاه انتخاب رشته تحصیلی کنکور ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/26 | 
کارگاه انتخاب رشته کنکور ویژه فرزندان اعضای محترم هیات علمی و کارکنان محترم توسط سرکار خانم خادمیان از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره روز یکشنبه مورخ ۲۵/۴/۱۴۰۲ از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۴ در سالن جلسات مرکز مشاوره برگزار شد.
در ابتدای جلسه به معرفی خانم خادمیان و شرکت کنندگان پرداخته شد و سپس درباره انتظاراتی که شرکت کنندگان از شرکت در کارگاه آشنایی با انتخاب رشته کنکور دارند صحبت شد. انتظارات دانش آموزان و اولیا از این کارگاه در موارد خلاصه شد.
ـ اطلاعات درباره رشته های تحصیلی
ـ مراحل و پروسه ی انتخاب رشته
بحث اصلی کارگاه با معرفی سه عامل مهم انتخاب رشته آغاز شد :
علاقه، شرایط خانوادگی، توانایی و استعداد و درباره هر کدام از عوامل به تفکیک توضیح داده شد.
در ادامه محتوای فرم انتخاب رشته به طور کامل بررسی شده و درباره اصطلاحات تراز، رتبه، کشوری، بومی و مناطق صحبت شد. سپس مدرس کارگاه درباره انواع دانشگاهها و رتبه بندی آنها در هر سه گروه ریاضی تجربی و علوم انسانی توضیح دادند.
خانم خادمیان سپس رشته های مهم سه گروه ریاضی تجربی و علوم انسانی  و لیسانس های مشترک را شرح داده و درباره نرم افزارهای انتخاب رشته نیز توضیح دادند و تاکید کردند که در انتخاب رشته حتما علاقه و ارزشهای دانش آموز لحاظ شود. در پایان جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با نگرانی های مربوط به انتخاب رشته و سوالات دانش آموزان و اولیای گرامی پرداخته شد. سوالات اکثرا حول تغییرات کنکور در سال جدید، نقش سوابق تحصیلی و سهمیه مناطق بود که به فراخور موضوع پاسخ داده شد.
 
::
:: کارگاه انتخاب رشته کنکور ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/20 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی در نظر دارد کارگاهی با عنوان انتخاب رشته کنکور ویژه فرزندان اعضا محترم هیات علمی و کارکنان محترم دانشگاه در روز یکشنبه مورخ ۲۵/۴/۱۴۰۲  از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۴ به صورت حضوری در محل سالن اجتماعات مرکز مشاوره و سبک زندگی برگزار نماید.
علاقه مندان جهت ثبت نام در کارگاه با شماره تلفن ذیل تماس حاصل فرمایند.

خط مستقیم: ۷۷۲۴۰۰۵۹
 خط داخلی: ۲۴۱۵
 
::
:: هفتاد و هفتمین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/10 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت، هفتاد و هفتمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر کرد.

👈در این شماره می خوانید: اضطراب اجتماعی چیست؟، سوالات مهم در آشنایی قبل از ازدواج، خشونت؛جوش آوردن دماسنج اعصاب، ادامه اهمالکاری و ...

👈مسابقه همراه با جایزه ( به پنج نفر) از متن نشریه، تا پایان هر ماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. ضمناً خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.

👈سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.

برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: گزارش کارگاه هدایت تحصیلی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/4 | 

کارگاه هدایت تحصیلی پایه نهم ویژه فرزندان اعضای محترم هیات علمی و کارکنان محترم  توسط سرکار خانم خادمیان از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره روز چهارشنبه مورخ ۳۱/۳/۱۴۰۲ از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰ در سالن جلسات مرکز مشاوره برگزار شد. مدرس کارگاه درباره فرایند تصمیم گیری، انتخاب های مهم زندگی، ضرورت انتخاب رشته صحیح در پایه نهم، ملاکهای انتخاب و اثرات آن در زندگی مطالبی را بیان کردند. در پایان به سوالات دانش آموزان پاسخ داده شد و داوطلبان مشاوره فردی جهت گرفتن نوبت راهنمایی شدند.

 
::
:: گزارش طرح احوالپرسی و خداقوت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/30 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی هرساله طرح احوالپرسی و خداقوت به دانشجویان را در ایام امتحانات، با هدف آشنایی با خدمات مرکز، مرتفع نمودن مشکلات تحصیلی و ... برگزار می نماید. در این طرح کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی همراه با بروشور آموزشی تهیه شده و بسته تغذیه ای، به کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه و در روند مسائل آموزشی دانشجویان قرار می گیرند. در دو هفته گذشته در تاریخ های ۲۱ و ۲۲ و ۲۹ خرداد ماه، این طرح اجرا شد. جمعاً ۶۳۰ بسته تغذیه ای و بروشور بین دانشجویان حاضر در کتابخانه مرکزی توزیع گردید. 
 
::
:: کارگاه هدایت تحصیلی انتخاب رشته ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/30 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی در نظر دارد کارگاهی با عنوان هدایت تحصیلی انتخاب رشته متوسطه دوم ویژه فرزندان
اعضاء محترم هیات علمی و کارکنان محترم دانشگاه
در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۳/۳۱ بصورت حضوری در محل سالن اجتماعات مرکز مشاوره و سبک زندگی برگزار نماید. علاقمندان جهت ثبت نام در کارگاه با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید. داخلی ۲۴۱۵
خط مستقیم : ۷۷۲۴۰۳۹۲
خط مستقیم: ۷۷۲۴۰۳۹۳
ساعت کلاس : ۱۴.۳۰ الی ۱۳
 
::
:: گزارش همایش گام به گام تا ازدواج موفق ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/17 | 
همایش گام به گام تا ازدواج موفق ۱۴۰۲/۳/۸ از ساعت ۱۳/۳۰ الی ۱۵/۳۰ در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد. همایش مذکور ساعت ۱۳:۳۰ در مجتمع امام خمینی (ره) آغاز شد و در این جلسه دکتر خدادادی بصورت مبسوط و کامل به سرفصل هایی تحت عنوان: ازدواج و مسیر تحولی آن، چرایی ازدواج ، انتخاب درست، خطاهای رایج در دوران آشنایی و انتظارات مشکل زا از رابطه همسری پرداختند.در ادامه به صورت مختصر به شرح بحث جلسه پرداخته شده است.
 به نظر جمع حاضر چرا بازار دوستی داغ است اما بازار ازدواج کساد است؟ قاعدتاً یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است ابتدا به ساکن در ذهن همه نقش ببندد، شرایط اقتصادی است. اما چیزی که ممکن است حتی شما رو به خنده یا تعجب بیندازد باید بگم که جز ده فاکتور مهم که چرا نرخ ازدواج پایین است شرایط اقتصادی نیست. اگر همین شهر تهران مناطق مرفه را در نظر بگیریم، نرخ ازدواج به شدت پایین است. لذا نمیتوان گفت شرایط اقتصادی تعیین کننده است.
دانشگاه محیطی است که میتواند نگرش های افراد را تغییر دهد و مرکز مشاوره پرچمدار این موضوع است و رسالتش این است که خطی به خطوط ذهنی ما اضافه کند و با دید باز ودرست و نگاه نو و انسانی به این حیطه نگاه کنیم. ما در این جلسه به دنبال این هستیم که به جز مسائل اقتصادی اگر ما چه کنیم می توانیم یک ازدواج درست داشته باشیم چون ازدواج نیاز به یک نطفه سالم و یک جنین سالم و یک فرزند با نکات مراقبتی درست را دارد. به نظر جمع چرا باید ازدواج کرد؟ برای آرامش، بقای نسل، تنها نبودن و .... همه این ها درست است ازدواج یک رابطه عقلانی عاطفی است که اساس آن مودت و رحمت است.ازدواج یک مسیر است که می تواند به سمت تعالی پیش رود یا به جای دیگر ختم شود. ازدواج ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. علم ازدواج امروز مطرح می کند که افراد برای مراقبت از خود و سلامت روان ازدواج می کنند.اگر این ازدواج سلامت روان را تهدید کند به این معنی است که این ازدواج غلط است و سازوکارهای نادرستی در بستر این ازدواج در حال رخ دادن است. آیا ازدواج به زن کمک می کند یا مرد؟ ازدواج به هر دو جنس کمک می کند ازدواج هم برای زنان و هم برای مردان برکت است اما برکتش برای مردان بیشتر است چون بانوان در فرایند جامعه پذیری آموزش میبینند که مراقبت بیشتری از فرد دارند و متقابلا مردان در جریان جامعه پذیری آموزش می بینند که مراقبت کمتری از خود داشته باشند مثلا اگر در خوابگاه پسرانه کسی کرم ضدآفتاب بزند رفتار غلطی نیست اما رفتار غیر عرفی است لذا در کل ازدواج کمک می کند که یک مرد امید به زندگی و طول عمر بیشتری خواهد داشت و کمترین آورده ای که ازدواج برای یک مرد دارد اضافه عمر است. ازدواج یک مسیر تحولی است که چالش های خاص خود را دارد که اگر مراقبت داشته باشیم، ازدواج خوبی خواهیم داشت و مهم این است که آیا ما آمادگی این مسیر تحولی را داریم؟ که اگر آگاهی نداشته باشیم به پرتگاه میرسیم.
افراد به دو شیوه ازدواج می کنند؟- فرد محور  - خانواده محور   یا همسان گزینی و غیر همسان گزینی
عموماً ازدواج فرد محور و خانواده محور با عنوان ازدواج سنتی و غیرسنتی شناخته می شود.ازدواج سنتی ازدواج خانواده محور است اما جوری بیان می شود که مثلاً ازدواج دوره افشاریه است! ازدواج فرد محور ازدواجی است که خود فرد شروع می کند زمانی که در انتخاب خود به قطعیت رسید فقط به اطلاع خانواده می رساند. یعنی خانواده در فرایند انتخاب فرد هیچ نقش مشورت و حمایتی ندارد اما ازدواج خانواده محور ازدواجی است که از همان آغاز آشنایی و انتخاب فرد با اطلاع خانواده جلو می رود و خانواده نقش مشورتی و حمایتی خود را دارد. افراد باید در ازدواج انتخاب را تجربه کنند در هر دو روش وجود دارد چه در فرد محور و چه در خانواده محور. در مطالعاتی که در اروپای شرقی صورت گرفته است عمداً اروپای شرقی را مثال میزنم چون در آنجا فردیت بیشتر از شرق و جامعه آمریکا است ازدواج هایی که خانواده در آن نقش پررنگی داشته اند پایدارتر و تعالی بیشتری داشته اند.
ما متخصصین ازدواج معتقدیم که فرد حتماً باید در ازدواج نقش پررنگی داشته باشد اما اینکه فرد کار را تمام کند و فقط به خانواده اطلاع می دهد، آسیب بیشتری دارد تا در ازدواجی که خانواده در آن دخیل است و نقش حمایتی و مشورتی دارد.
در فرایند انتخاب یکسری توهمات وجود دارد. مثلا هرچه طرف را بشناسی انتخاب بهتری خواهید داشت و در فرایند باهم بودن به بهانه شناخت بیشتر حتی وارد روابطی می شوند که مختص زندگی زناشویی است. این در حالی است که انتخاب خوب فقط ۸ درصد در ازدواج موفق نقش دارد و بقیه به اینکه ما چه کنیم وابسته است البته به این معنی نیست که انتخاب مهم نیست به این معنی است که انتخاب خوب تنها ۸ درصد تضمین کننده یک ازدواج موفق است و بقیه با سازوکارهایی که در رابطه به کار می بریم بستگی دارد.  ما به این ۸ درصد خیلی باید اهمیت بدهیم چه بسا که افراد انتخاب خوبی دارند اما الان به شدت از هم متنفر هستند. حتی ما میتوانیم با فردی کاملاً از فرهنگ متفاوت ازدواج کنیم انتخاب خوبی داشته باشیم و رابطه پایداری را تجربه کنیم. مورد دیگر اینکه رابطه آشنایی را با این دلیل که طرف را بیشتر بشناسیم طولانی کنیم. مثلا فرد می گوید من با طرف میرم فلان رستوران بالاشهر گرونترین غذا را سفارش می دهم که ارزیابی کنم که خسیس هست یا نه! یا طرف را عمدا عصبانی کنم ببینم چه واکنشی دارد تمام اینها نسبی هست برای یک آشنایی سه ماه آن هم پنج شش جلسه سه ساعته در مجموع سی ساعت ملاقات کافی است برای یک انتخاب خوب کفایت می کند.
خطاهای رایج در دوران آشنایی ۱- سوال نپرسیدن؛ حتماً اگر نسبت به چیزی ابهام دارید باید سوال بپرسید اینکه طرف ناراحت می شود درباره خانواده اش سوال نپرسم اشتباه است یا در مورد شرایط مالی نپرسم اشتباه است. ۲- هویت رابطه باید مشخص شود اینکه رابطه دوستی است رابطه آشنایی قبل از ازدواج است باید دقیقا مشخص باشد ما در چه رابطه ای هستیم و اگر رابطه آشنایی قبل از ازدواج است حتما یاید مطرح شود و اطرافیان بدانند. ۳- کم توجهی به نشانه های پرریسک؛ اگر نشانه پرریسک دیدید باید درنگ کنید نه اینکه کلا بهم بزنید اما باید عقب بیندازید و همه جوانب را در نظر بگیرید من معتقدم با هر فردی میتوان زندگی کرد منوط به اینکه بستر های مناسب آن فراهم باشد. ازدواج یک انتخاب واقع بینانه است و ما با توجه به شرایط اکنون انتخاب می کنیم ازدواج درمانگاه نیست ازدواج خود یک مسیر است. مثلا فرد سیگاری است و قول به ترک داده است شما باید با فردی که فعلا سیگاری است بعنوان یک گزینه روبه رو شوید نه فردی که قول به ترک سیگار داده است و همه جوانب را در نظر بگیرید شاید سیگار را ترک کرد شاید هم سیگار را ترک نکرد.
۴- تردید؛ افرادی که نسبت به ازدواج کردن تردید دارند نباید ازدواج کنند تا این موضوع حل شود چون ظلم به طرف مقابل است. ۵- خوشبینی افراطی؛ این عبارت مشهور که بریم زیر یک سقف درست می شود. این خود گول زنی است.
انتظارات مشکل زا از رابطه همسری: ۱- حواسش همیشه به من است؛ ۲- می داند من چه می خواهم، ۳- فقط من برایش اولویت دارم؛ ۴- خوشحالی من اولویت دارد؛ ۵- برای جبران خودش پیشقدم است و راض ام می کند؛ ۶- به خاطر من جلوی دیگران در می آید؛ ۷- می خواهم که در نزدیک باشد؛ ۸- از خواسته خودش به خاطر من می گذرد.
شایان ذکر است ادامه جلسات به صورت دو هفته یکبار از مهرماه در مرکز مشاوره برگزار خواهد شد. اطلاع رسانی متعاقباً صورت خواهد گرفت.

 
::
:: هفتادوششمین نشریه پیام آشنا دانشجو ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/10 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت، هفتاد و ششمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو را منتشر کرد.

در این شماره می خوانید: راه های کاهش اضطراب امتحان، زایگارنیک، قانون پارکینسون چیست؟ و ...

مسابقه همراه با جایزه ( به پنج نفر) از متن نشریه، تا پایان هر ماه فرصت دارید پاسخ سوالات را به شماره پیامک درج شده در نشریه ارسال فرمایید. ضمناً خانواده های گرامی اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز مسابقه بهره مند گردند.

سوالات خود را به پیامک درج شده ارسال نمایید و در شماره های بعدی نشریه جواب خود را دریافت نمایید.
برای دیدن نشریه اینجا کلیک کنید
 
::
:: همایش گام به گام تا ازدواج موفق ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/3 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران، همایش نیم روزه گام به گام تا ازدواج موفق را دوشنبه ۸ خردادماه از ساعت ۱۳ الی ۱۵/۳۰ در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می کند.
                    
👈محورها:
-زمان طلایی ازدواج
-آشنایی و اشتباهات رایج این دوران
-خواستگاری قبل از آشنایی یا بعد از آشنایی
-نامزدی؛ آری یا نه؟
-انتخاب همسر
-دوران عقد

👈سخنرانان:
✅دکتر خدادادی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه
✅حجت الاسلام و المسلمین دکتر شریف اصفهانی

🔰ویژه دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خانواده دانشگاهیان🔰

زمان: دوشنبه ۸ خردادماه ساعت ۱۳ الی ۱۵/۳۰
مکان: مجتمع امام خمینی (ره) واقع در ضلع شمال غربی دانشگاه
 
::
:: گزارش کارگاه تشخیص و ارجاع دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/25 | 
گزارش کارگاه نحوه تشخیص و ارجاع دانشجویان  مشکوک به رفتارهای خودآسیب رسان
کارگاه نحوه تشخیص و ارجاع دانشجویان  مشکوک به رفتارهای خودآسیب رسان در تاریخ ۲/۲/۱۴۰۲ از ساعت ۱۳ الی ۱۵  در مجتمع فرهنگی شهید بهرامی ویژه کارشناسان حوزه معاونت آموزشی، سرپرستان و کارشناسان خوابگاهها وکارشناسان امور فرهنگی و اجتماعی و پرسنل حراست و حفاظت فیزیکی دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدا سرکار خانم دکتر جعفری مددکار محترم دانشگاه تهران و سپس جناب آقای دکتر قادری مددکار مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت و عضو اورزانس اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداختند.
اهم مطالب مطروحه توسط سرکار خانم دکتر جعفری به شرح ذیل می باشد:
وزارت علوم تمرکز جدی برای شناسایی رفتارهای خودآسیب رسان در دانشجوها دارد و بر این اساس دانشگاهی موفق است که بتواند مراقب باشد،  یعنی همکار مراقب همکار باشد، استاد مراقب دانشجو باشد.دانشجو مراقب دانشجو باشد و..
رابطه خوب و درک همدلانه اساتید و کارکنان دانشگاه با دانشجو خیلی مهم است و نقش مهمی در سلامت روان و پیشگیری از رفتارهای خودآسیب رسان دارد.
ما دانشگاهیان باید از حمایت افتراقی برای دانشجویان استفاده کنیم. حمایت افتراقی یعنی یک فرد بخاطر شرایط خاصش لازم است حمایت ویژه دریافت کند.
سپس در خصوص برنامه بتا ( بپرس، ترغیب کن، ارجاع بده) توضیحاتی اراِئه کردند.
در ادامه کارگاه جناب آقای دکتر قادری به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان مهمترین مشکلاتی را که دانشجویان به آن دلایل اقدام به خودکشی می کنند را نام بردند:
مشکلات تحصیلی و درسی(استرس و رقابت درسی، فشار درسی، مشروطی و اخراجی و..) کمالگرایی افراطی، فشار والدین و کمال گرایی آنان، شکست عاطفی، بی هدفی و بی معنایی در زندگی، سوگ، فقر و مشکلات مالی، اختلالات روانی، مشاجرات و اختلافات خانوادگی ، مصرف مواد مخدر و روانگردان ها و...
روشهای شایع اقدام به خودکشی: پرت شدن از بلندی، مصرف قرص، تیغ زدن رگ دست، حلق آویز کردن، انداختن زیر ماشین، خودسوزی، مصرف قرص برنج  و..می باشد.
افرادی که خودکشی می کنند احساس ناامیدی دائم و احساس قربانی شدن دارند و معمولا ارتباطات ضعیف اجتماعی دارند.
در پایان کارگاه به نقش تاکیدی و کلیدی کارشناسان در شناسایی رفتارهای مشکوک و علایم هشدار دهنده خودکشی و نحوه ارجاع به مرکز مشاوره و راههای تماس  و ارتباطی با مرکز مشاوره دانشگاه (تلفن ها و ایمیل مرکز مشاوره ، اورژانس اجتماعی ) اشاره شد.
مرکز مشاوره در وهله اول می بایست به روانپزشک ارجاع دهد و دارو درمانی آغاز گردد. سپس ارجاع به روانشناس بالینی و مددکار اجتماعی جهت بررسی و پی گیری های مداوم تا زمانی که خطر اقدام به خودکشی رفع شود.
 
::
:: کارگاه شناسایی رفتارهای خودآسیب رسان ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/18 | 
مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار می کند. کارگاه تخصصی نحوه تشخیص و ارجاع دانشجویان مشکوک به رفتارهای خودآسیب رسان

مدرسان: 
دکتر سلمان قادری
دکترای مددکاری اجتماعی، عضو اورژانس اجتماعی کشور و عضو تیم مددکاری دانشگاه علم و صنعت ایران

دکتر جعفری
دکترای تخصصی مددکاری اجتماعی.  مدرس دانشگاه و عضو تیم مددکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران 

ویژه: 
کارشناسان آموزشی تمامی دانشکده ها
کارشناسان آموزشی حوزه ستادی معاونت آموزشی
سرپرستان خوابگاه ها
پرسنل حفاظت فیزیکی 
کارشناسان ستادی حوزه معاونت دانشجویی
کارشناسان امور فرهنگی و اجتماعی

زمان: 
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۱۳ الی ۱۵

مکان: 
مجتمع شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت ایران
 
::
:: تمدید فراخوان عضویت در کانون همیاران سلامت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/16 | 
🔶تمدید مهلت فراخوان عضویت در کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ایران؛

🔹 برخی از فعالیت‌های کانون همیاران سلامت روان:
📌 برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محتوای سلامت روان
📌برگزاری مسابقات
📌 برگزاری پویش کتابخوانی
📌 ترویج فعالیت‌های مثبت هنری برای کمک به سلامت روان
 📌برگزاری اردوهای تفریحی
📌 نقد فیلم‌های روانشناختی
📌 کمک و ارجاع دانشجویانی که نیاز به خدمات مشاوره دارند.


🔷 برای عضویت در کانون اطلاعات خود را به ایمیل زیر ارسال نمایید:
moshaverehiust.ac.ir

👈مهلت ارسال مشخصات ۲۱ اردیبهشت ماه

موارد ضروری در ارسال مشخصات شامل:
معدل
مقطع تحصیلی 
رشته تحصیلی 
سابقه فعالیت در حوزه سلامت روان و...
 
::
:: برنامه های هفته خوابگاه ها ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/16 | 
◀️ مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت هفته خوابگاه ها برگزار می کند:

🔹 برپایی غرفه مشاوره با حضور روانشناس در ورودی خوابگاه  

🔹 انجام آزمونهای روانی به صورت کاملا رایگان در غرفه توسط روانشناس بالینی
 
 🔹 برپایی جلسه گروهی با عنوان مهارت‌های زندگی خوابگاهی

🔹 حضور کادر مرکز مشاوره در برخی از اتاق های خوابگاه ها و معرفی فعالیت‌های مرکز

🔹زمان فعالیت در خوابگاه ۱۶ لغایت ۲۲ اردیبهشت
 
::
:: فراخوان عضویت در کانون همیاران سلامت ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/10 | 
🔰فراخوان عضویت در کانون همیاران سلامت در مرکز مشاوره و سبک زندگی🔰

برخی فعالیت های کانون:
👈برگزاری کارگاه های آموزشی با محتوای سلامت روان
👈برگزاری مسابقات
👈برگزاری پویش کتابخوانی
👈ترویج فعالیت های مثبت هنری برای کمک به سلامت روان
👈برگزاری اردوهای تفریحی
👈نقد فیلم های روانشناختی و ...

موارد ضروری در ارسال مشخصات: معدل، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه فعالیت در حوزه سلامت روان
✅مهلت ارسال مشخصات تا ۱۵ اردیبهشت
عضویت در کانون و نحوه ی ارسال مشخصات:  hamyaran_elmos
ایمیل: moshaverehiust.ac.ir
 
::
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علم و صنعت است و هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
Persian site map - English site map - Created in 0.48 seconds with 544 queries by YEKTAWEB 4652