دفتر استعدادهای درخشان- آرشیو اخبار
کسب دو مدال طلا و برنز تیم‌های دانشگاه علم و صنعت ایران در مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/3/11 | 
در مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا در سایت تهران، دانشگاه علم و صنعت ایران به مقام دوم دانشگاهی دست یافت.
در بیست و سومین مسابقه‌ منطقه‌ای تهران که روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با حضور ۶۲ تیم دانشگاهی برگزار شد، سه تیم از دانشجویان دانشکده‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران به سرپرستی دکتر سیدصالح اعتمادی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر) شرکت داشتند که در نهایت، دانشگاه علم و صنعت ایران با کسب دو مدال طلا و برنز به مقام دوم و جام نقره دانشگاهی دست یافت.

 

در این دوره از مسابقات از دانشگاه علم و صنعت ایران، تیم FUBG متشکل از سائین اعلا، امیرمحمد آزادی و رهام ایزدی‎‌دوست، موفق به کسب مدال طلا و تیم WhoKnows متشکل از محمدرضا غلام‌زاده، مهدی امیری شوکی و محمدامین عباسی به مدال برنز تیمی شدند. علیرضا دوستی‌مهر، امیرحسین عصار و امیرمحمد عسکریه، اعضای تیم سوم از دانشگاه علم و صنعت ایران بودند که با اختلاف ۲ رتبه از کسب مدال باز ماندند.

تیم‌ دارنده مدال طلا از دانشگاه علم و صنعت پس از این در مسابقات فرامنطقه‌ای، شانس صعود به مسابقات جهانی را خواهد داشت.
گفتنی است مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانشجویان بنا نهاده شده و هر ساله به‌ صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود. مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی در منطقه‌ غرب آسیا نیز از سال ۱۳۷۸ در تهران و به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است. این مسابقه هر ساله با حضور حدود ۸۰ تیم سه ‌نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه برگزار می‌شود که تیم برتر آن به مسابقات جهانی برنامه‌سازی دانشجویی راه می‌یابد.
جامعه دانشگاهی علم و صنعت ایران، ضمن تبریک به دکتر اعتمادی و اعضای تیم‌های دانشجویی، کسب موفقیت دانشجویان دانشگاه را تبریک گفته، توفیقات روزافزون آنان را آرزومند است.
نشانی مطلب در وبگاه دفتر استعدادهای درخشان:
http://idea.iust.ac.ir/find-92.13574.73577.fa.html
برگشت به اصل مطلب