بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه علم و صنعت ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/3/31 | 

گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه برگزار شد.
در آستانه روز شهادت شهید چمران و روز ملی اساتید بسیجی، و در سالروز شهادت حضرت جوادالائمه علیه السلام، گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه علم و صنعت ایران در محل مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) در روز ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ برگزار شد.
در این نشست که با حضور اعضای بسیج اساتید، مسئولین بسیج کارکنان، و هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد، در ابتدای مراسم دکتر صدیقی (مسئول بسیج اساتید دانشگاه)، با ارایه گزارشی از فعالیت یک سال گذشته بسیج اساتید، به تبیین محورهای کلیدی نقش‌آفرینی بسیج اساتید در سال آینده پرداخت. نهادسازی و شبکه‌سازی بسیج؛ تشکیل کارگروه‌های مختلف فرهنگی، پژوهش و فناوری و صنفی-رفاهی؛ برگزاری نشست‌های تخصصی؛ و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و ارایه خدمات به محرومین در مرکز نیکوکاری حضرت زهرا (س)، از مواردی بود که مسئول بسیج اساتید دانشگاه در گزارش خود به آن اشاره کرد.
در ادامه این نشست، تعدادی از اساتید حاضر به طرح پیشنهادات خود در خصوص محورهای کلی و برنامه بسیج اساتید برای نقش‌آفرینی در صحنه‌های مختلف در طول سال آتی پرداخته و بر اندیشه‌ورزی، ایفای نقش در پروژه‌های فناورانه و حکمرانی، دانش‌افزایی، طراحی ارتباط موثر با دانشجویان، ایجاد نظام نظارت و استفاده از نظرات اساتید در مدیریت دانشگاه و... تاکید کردند. در انتهای جلسه نیز پرچم حرم مطهر امام حسین (ع) برای تیمن و تبرک در دسترس حاضران قرار گرفت.
گفتنی است ۳۱ خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران است که با درخواست اساتید بسیجی و تاکید مقام معظم رهبری و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان روز ملی اساتید بسیجی نامگذاری شده است.
 
نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.73732.fa.html
برگشت به اصل مطلب