معاونت پژوهش و فناوری- اخبار
نخستین همایش ملی مسکن پایدار، توسط دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/4/24 | 
نخستین همایش ملی مسکن پایدار، توسط دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد
 
نخستین همایش ملی مسکن پایدار با حضور اساتید، دانشجویان و چهره های برجسته حوزه مسکن، در تاریخ ۱۹تیرماه ۱۳۹۹ توسط دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، موسسه مهد پژوهش ره پویان حقیقت و انجمن علمی معماری و شهرسازی ایران برگزار شد.
 
در این‌ همایش که با توجه به پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به صورت مجازی برگزار شد؛ پس از قرائت قرآن و سرود ملی، با سخنرانی و خوش آمدگویی دکتر مهدی خاک زند (دبیر علمی همایش و معاون پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه)، به طور رسمی آغاز گردید. در ادامه دکتر مصطفی بهزادفر (رییس همایش و رییس دانشکده)، ضمن خیرمقدم به مدعوین، در مورد ضرورت و اهمیت برگزاری این همایش، سخنرانی کرد.
 
در ادامه، اساتید برجسته از جمله دکتر علی غفاری (استاد بازنشسته دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر سیدباقر حسینی (رییس کمیته داوران همایش و دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی)، دکتر سیدعباس یزدانفر (رییس علمی همایش و دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی)، به ایراد سخنرانی های کلیدی در مورد مباحث روز مسکن و پایداری پرداختند.
 
در این همایش ۱۰ مقاله از اساتید و پژوهشگران فعال حوزه مسکن از دانشگاه های مختلف سراسر کشور از میان حدود ۱۰۰ مقاله رسیده به کنفرانس، ارایه شد.
 
در مراسم اختتامیه این همایش، دکتر یزدانفر (رییس علمی همایش)، بی توجهی به نیازهای فرهنگی- اجتماعی و زیست محیطی در ساخت محیط های مسکونی را از علل ایجاد بار روانی بر ساکنان دانسته و تاکید کرد: طراحی، بدون توجه به این مسائل نمی تواند راه حل مناسبی برای مشکل مسکن امروز باشد .
 
در پایان، دکتر خاک زند ضمن تشکر و قدردانی از تمامی حامیان علمی و معنوی، اساتید و پژوهشگران برای حضور و تبادل اطلاعات و انتقال دانش، از برگزار کنندگان و دبیر اجرایی (دکتر مصطفی علی بیگی) که در طول همایش بسیار زحمت کشیدند، تشکر و قدردانی کرد.
 
 برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ذیل مراجعه فرمایید:
www.sushconf.ir
نشانی مطلب در وبگاه معاونت پژوهش و فناوری:
http://idea.iust.ac.ir/find-7.7709.60409.fa.html
برگشت به اصل مطلب