انجمن علمی دانشجویی- مهندسی خودرو
گزارش عملکرد دانشکده مهندسی خودرو در سال تحصیلی 87-88

حذف تصاویر و رنگ‌ها
دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران در سال تحصیلی 87-86 برای نخستین بار اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی نمود و به تبع آن در سال تحصیلی 87-88 با حضور دانشجویان کارشناسی در انجمن علمی دانشجویی این دانشکده،انجمن مذکور بسیار فعال تر از گذشته فعالیت های خود را آغاز کرد که در ادامه به بررسی عملکرد این دانشکده می پردازیم.
گزارش عملکرد دانشکده مهندسی خودرو در سال تحصیلی 87-88 :
بازدیدهای علمی
بازدید از شرکت مگا موتور:
این بازدید در نیمه دوم سال 87 و با حضور 35 نفر از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه چند تن از اساتید آنها صورت گرفت.در این بازدید که 3 ساعت به طول انجامید ،دانشجویان از واحدهای مختلف، از قبیل سالن مونتاژ پراید،سالن تولید برخی قطعات پراید،سالن مونتاژ موتور ریو،سالن تولید و مونتاژ سیستم انتقال قدرت از قبیل گیربکس و... دیدن نمودند.
بازدید از شرکت پارس خودرو:
در ادامه اجرای طرح بازدید از کارخانجات خودروسازی،درنیمه دوم سال 87 ،بازدیدی 2.5 ساعته با حضوربرخی اساتید محترم دانشکده و 30 نفر از دانشجویان از گروه صنعتی پارس خودرو صورت گرفت و دانشجویان از نزدیک به بررسی  سالن های مونتاژ بدنه و قطعات اتومبیل تندر90، سالن مونتاژ مگان و واحد کنترل فنی و کیفی محصولات پارس خودرو پرداختند.
همچنین در این بازدید، برخی قطعات و تجهیزات مانند سیستم ترمز ABS و تجهیزات کنترل صدا و نویز را مورد بررسی جز به جز قرار دادند.
در راستای بازدیدهای علمی،کلیه هماهنگی های لازم جهت بازدید از گروه خودروسازی ایران خودرو انجام گرفته بررسی درخواست برگزاری بازدید در دفتر امور خلاقیت ها درحال پیگیری می باشد.
برگزاری کلاس های آموزشی
کلاس آموزش نرم افزار Solid works
در نیمسال اول تحصیلی کلاس آموزش
نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی دانشجویی:
http://idea.iust.ac.ir/find-62.7833.10736.fa.html
برگشت به اصل مطلب