مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- آرشیو اخبار و رویدادها
گزارش برگزاری سفر تهرانگردی اسفند 93

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/12/23 | 

سفر تهرانگردی اسفند 93

سفر تهرانگردی با حضور بیش از 90 نفر از اساتید، کارمندان و خانواده محترمشان در تاریخ 21 و 22 اسفند 93 برگزار گردید.

سفرنامه:

این سفر با حضور 36 نفر از کارمندان و خانواده محترمشان در تاریخ 21 اسفند 93 و با حضور 55 نفر از اساتید و خانواده محترمشان در تاریخ 22 اسفند 93 برگزار شد.

سفر تهرانگردی شمیران با تجمع مابین ساعت 7:30 لغایت 8:00 صبح از درب شماره 3 دانشگاه آغاز گردید. در روز 21 اسفند با یک دستگاه اتوبوس و در روز 22 اسفند با استفاده از یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس برگزار گردید. در زمان حرکت همسفران عزیز با میان وعده مختصری شامل کیک و شیر پذیرایی شدند.

در ادامه مسیر ساعت 9 صبح به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران رسیدیم و پس از توضیحات اولیه و تهیه بلیط و انجام هماهنگی های لازم وارد این کاخ موزه زیبا شدیم، در آنجا جمعاً به مدت 2 ساعت و 15 دقیقه  از بخش های مختلف همچون موزه جهان نما شامل آثار هنری فاخر متفاوت، حوضخانه کاخ صاحبقرانیه، کاخ اختصاصی نیاوران، موزه کتابخانه نیاوران، کاخ موزه کوشک احمدشاهی، موزه خودروهای اختصاصی بازدید به عمل آمد. لازم به ذکر است در هر بخش متصدیان راهنما توضیحاتی را در جهت شناخت بیشتر آن فضا بیان می نمودند.

در ساعت 11:15 دقیقه از مجموعه نیاوران به سمت حسینیه جماران و منزل امام خمینی(ره) واقع در خیابان جماران حرکت کردیم، در ساعت 11:45 دقیقه بازدید از حسینیه جماران، منزل امام خمینی(ره)، نگارخانه جماران آغاز و تا دقایقی قبل از اذان ظهر ادامه پیدا کرد، -در روز جمعه پس از سخنرانی کوتاه حجت الاسلام و المسلمین غلامی- فریضه نماز ظهربه جماعت  ادا گردید و به سمت سفره خانه سنتی عقیق واقع در خیابان جماران رهسپار شدیم.

در بازه زمانی 13 لغایت 14:30 ناهار در مجموعه سفره خانه سنتی عقیق که مزین به معماری و فضاسازی زیباست، صرف شد. پس از انتخاب غذا توسط مهمانان، سرو و صرف ناهار و چای به سمت موزه حیات وحش ایران در دارآباد تهران حرکت نمودیم.

مجموعه موزه حیات وحش ایران (موزه دارآباد) متشکل از بخشهای مختلف واقع در فضای باز و سرپوشیده دارای انواع حیوانات زنده و یا تاکسیدرمی شده میباشد. در این مجموعه ها بخشهای دیگری همچون کارگاه تاکسیدرمی، موزه سنگ شناسی، زمین شناسی، آبزیان، پرندگان، پروانه ها و... نیز وجود داشت. فرزندان اساتید و کارمندان در این بخش نیز از فضای پرنشاطی بهره بردند و با گوشه ای از قدرت های بی شمار خالق هستی آشنا گردیدند.

در پایان پس از 1 ساعت و 30 دقیقه بازدید از موزه دارآباد به سمت دانشگاه مبداء رهسپار شدیم و در ساعت 17:00 پس از حضور در دانشگاه و دریافت فرم های نظر سنجی، تور تهرانگردی اسفند 93 را با سلامتی و قدردانی از درگاه الهی به پایان بردیم.

آلبوم تصاویر

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.3480.39336.fa.html
برگشت به اصل مطلب