مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- نشست فرهنگی ویژه اساتید
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس / ۲مهر ۱۴۰۱

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/7/3 | 
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه برگزار شد
 
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بعد از نماز ظهر و عصر روز شنبه، دوم مهرماه سال ۱۴۰۱ در جوار مقبره‌الشهدای دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور اعضای هیات رئیسه، جمعی از مسئولان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد؛ سردار جعفری در سخنانی به روایتگری و خاطره‌گویی از دوران دفاع مقدس پرداخت.
سردار جعفری در سخنان خود به توصیف سه چهره از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس پرداخت. چهره اول اینکه از نظر نیرو و همینطور حمایت خارجی، ما تنها بودیم ولی در جنگ از ۲۳ کشور عربی و غیر عربی، اسیر گرفته بودیم. چهره دوم اینکه در قطعنامه‌های گلستان و ترکمنچای، ایران ۲۶۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع از مرغوبترین خاک خود را از دست داد ولی در طی ۸ سال جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک ایران از دست نرفت و بعد از ۳۳ سال از پایان جنگ، به چنان بازدارندگی‌ای در اعمال حاکمیت دست یافتیم که کسی نتواند به خاک ما حمله کند.
 
سردار جعفری در توصیف چهره سوم دفاع مقدس، به اعلام رسمی دبیر کل سازمان ملل در خصوص آغازگری عراق در جنگ تحمیلی علیه کشورمان اشاره و افزود: در کنار هزینه انسانی سنگین ۲۰۰ هزار شهید، ۴۶ هزار آزاده، حدود ۵۰۰ هزار جانباز و قریب به هزار میلیارد دلار خسارت به کشور؛ عزت و افتخاری نصیب ما شده که بعید می‌دانیم ارتشی جرأت عبور از مرزهای ما را داشته باشد و البته ما برای دفع هر تهاجمی، کاملا آماده‌ایم.
 
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی‌مقدم با تاکید بر تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های شهدا، تصریح کرد: همانگونه که شهدا در وصیت‌نامه‌های خود از ما خواسته بودند، تا پایان پای کار هستیم تا این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14972.68432.fa.html
برگشت به اصل مطلب