مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- نشست فرهنگی ویژه اساتید
نخستین کارگاه هم اندیشی اساتید با موضوع " جهاد تبیین و نقش اساتید در دانشگاه اسلامی" / ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/10 | 
کارگاه هم اندیشی اساتید
با موضوع " جهاد تبیین و نقش اساتید در دانشگاه اسلامی"
کارگاه هم اندیشی اساتید با موضوع " جهاد تبیین و نقش اساتید در دانشگاه اسلامی" در روز دوشنبه ۹ خرداد ماه در مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدا و پس از تلاوت قران مجید، دکتر معینی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانمشگاه با خوشآمد گویی به حاضرین در جلسه و گرامیداشت مناسبت های پیش رو و همچنین تسلیت به خانواده های سوگوار حادثه آبادان، به اهمیت موضوع جلسه امروز پرداخته و تاکید کردند که دانشگاه تصمیم دارد تا با کمک اساتید، در این خصوص اقدامات بنیادی و اجرای را انجام دهد.
سپس آقای مهندس نقره کار، عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی و مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص "جهاد تبیین و اقدام" به ضرورت پیگیری این موضوع کلیدی در دانشگاه علم و صنعت ایران تاکید کردند. ایشان با تاکید به چگونگی ایجاد تمدن نوین اسلامی (با هویت اسلامی – ایرانی) به عنوان راهبرد مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، به تعاریف و ویژگی های بنیادی مفاهیمی همچون تمدن، فرهنگ و ... پرداختند و با شرح حدیثی از حضرت علی (ع) به مبانی انسان شناسی این عنوان اشاره کردند.
آقای دکتر بوترابی، عضو هیات علمی دانشکده مواد و متالورژی سخنران بعدی جلسه بود که به تشریح مدل های گذشته و موجود نظام های آموزشی در ایران و دنیا پرداخت. ایشان با نقد نظام های آموزشی موجود، خواستار ایجاد مدل های جدید آموزشی مبتنی بر نیاز های امروز جامعه شدند.
حجت الاسلام ابراهیم نژاد، مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، نقش اساتید در تبیین و اقدام در خصوص تمدن نوین اسلامی را بسیار مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرده و خواستار حضور موثرتر ایشان در اجرایی شدن این مفاهیم شدند.
در پایان چند نفر از اساتید به بیان دیدگاه هایی خود در خصوص عنوان جلسه پرداختند.
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14972.67568.fa.html
برگشت به اصل مطلب