مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- نشست فرهنگی ویژه اساتید
نشست فرهنگی اساتید / کرسی آزاد اندیشی / 23 بهمن 1396

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1396/11/24 | 
کرسی آزاد اندیشی ویژه اساتید
موضوع: انقلاب اسلامی ایران: حقوق مردم – نفوذ دشمنان
 
در ارائه کرسی­های آزاد اندیشی، از عموم اساتید فرهیحته دعوت شد در تاریخ 23بهمن1396 از ساعت 13 الی  15  در محل مجتمع رفاهی اساتید (طبقه فوقانی سلف اساتید) با موضوع "انقلاب اسلامی ایران: حقوق مردم – نفوذ دشمنان" شرکت فرمایند.
(همچنین، در راستای بند 8 دستورالعمل امتیاز دهی آیین­نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی، ابلاغ شده توسط معاون محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به شماره 258260/8 مورخ 16/11/1395 به شرکت کنندگان گواهی حضور اعطاء می­شود.)
توضیح تکمیلی:
پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سال 1357 به رهبری داهیانه امام خمینی (ره)، دست چپاول استعمارگران را در ایران کوتاه کرد و سیاست­های مستکبرانه آن ها را در کشورهای منطقه نیز به انزوا کشاند. این انقلاب برخاسته از کرامتی است که خداوند متعال برای انسان مقدر کرده و آن را از طریق اولیاء الهی نشان داده است. به همین سبب باعث شد حقوق مردم و خواسته­های به حق ایشان ریشه در عقاید آنان بدواند و مطالبه گری در رسیدن به اهداف مهمی مثل عدالت که انقلاب اسلامی برای آن شکل گرفته جزء لاینفک نظام اسلامی گردد.
در کنار این موج عظیم، دشمنان شیطان صفت که خصوصاً در تاریخ صد و بیست ساله­ی اخیر و با کمک استبداد داخلی تلاش زیادی برای نابودی زیر ساختارهای مادی و معنوی این کشور داشتند، قدرت سخت و نرم خود را برای تقابل جدی­تر با این حرکت مردمی بکار گرفتند. این دشمنی­ها، پس از انقلاب اسلامی که دست چپاول آن ها را کوتاه کرده بود، شدت گرفت و با راه اندازی جنگ تحمیلی توسط نوکر وابسته شان یعنی صدام عیان­تر گشت.
وقتی مردم در برابر این هجوم مغول وار، مقاومت کردند، دشمنان رویکرد خود را تغییر دادند یعنی جنگ سخت را پس از جنگ نرم دنبال کنند. لذا با پنهان کردن چهره واقعی خود وارد عرصه جنگ نرم شدند تا با همه­ی توان و امکانات خود، استحکام و انسجام ملت ایران را در هم بشکنند و بساط غارتگری خود را دوباره برپا کنند. آن ها جنگ نرم خود را با صرف هزینه های زیاد و تهیه خوراک های فکری مسموم برای تک تک سلیقه ها و از طرق مختلف مثل بستر فضای مجازی ادامه دادند، اما شکل ظاهری آن را در قالب همان چیزی نمایش دادند که انقلاب اسلامی در مسیر آن پدیدار گشت. به بیان دیگر، این بار دشمنان با ظاهری دلسوز و فریبنده و در لابلای خواسته های اصیل و حقوق واقعی مردم، نیات شوم خود را پنهان کردند. از مصادیق نتایج این دشمنی ها در این عرصه، اغتشاشات اخیری است که توسط ایادی ناپاک خود یا ساده لوحان فریب خورده  به راه انداختند تا با متلاشی کردن امنیت که رکن اصلی و بستر لازم برای برپایی حقوق حقه مردم و برقراری عدالت است را به  نابودی کشانند.
برآن شدیم تا با برگزاری نشستی از جنس کرسی های آزاد اندیشی با کمک و هم فکری همه ی شما اساتید فرهیخته، به ابعاد مختلف این موضوع بپردازیم.
در این نشست، ماهیت، مشخصه ها و تفاوت های این دو جریان را که یکی در راستای جریان حقیقی انقلاب و دیگری سوءاستفاده دشمنان از این موج اصیل است را به بحث گذارده و از مشارکت فکری آن، همگی بهره مند شدند.
در این کرسی آزاد اندیشی 44 نفر از اساتید دانشگاه حضور فعال داشتند.
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14972.52741.fa.html
برگشت به اصل مطلب