مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- نشست فرهنگی ویژه اساتید
دیدار هیأت رئیسه و اساتید با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) / 27آذر1396

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1396/9/29 | 
یکی از آثار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تلاش در راستای وحدت حوزه و دانشگاه است که تحت عنوان انقلاب فرهنگی توسط امام خمینی(ره) اعلام گردید.
شهید والامقام دکتر مفتح یکی از چهره های شاخص این وحدت بود که در بیست و هفتم آذرماه به فیض شهادت نائل آمد. به پاس خدمات ایشان، این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه مزین گردید.
به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، اعضای هیات علمی و رؤسای دانشگاه علم و صنعت ایران و برخی از دانشگاه های مهم تهران ضمن زیارت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و سایر امام زادگان مطهر مدفون در آن بقعه مقدسه و همچنین بازدید از پروژه های در حال اجرا، با آیت الله محمدی ری شهری تولیت محترم آن آستان دیدار داشتند. آیت الله محمدی ری شهری در این دیدار فرمودند:  یکی از ویژگی های اهل بیت(ع) مطابق با آنچه در زیارت جامعه کبیره آمده،  «مساکن برکه الله» است به این معنا که برکات متراکم و با دوام حضرت حق در اهل بیت(ع) نهفته است و اگر کسی بخواهد از این برکات بهره مند شود باید با ایشان ارتباط داشته باشد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در ابتدای این دیدار که در روز وحدت حوزه و دانشگاه و در آستانه هفته ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن خیرمقدم، اظهار امیدواری کردند که این نشست و حضور روسا و اساتید دانشگاه در این بارگاه ملکوتی زمینه ای برای بهره مندی بیشتر از نورانیت ارواح مطهره امامزادگان والامقام، خصوصاً حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و نیز بهره مندی بیشتر مردم از خدمات  جامعه دانشگاهی باشد.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث همچنین تدوین آئین نامه و طرح جامع ارتباط اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها با آستان مقدس را بسیار مهم و ارزشمند برشمرد و ضمن بیان لزوم بهره مندی مردم از خادمان دانشگاهی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) تاکید کردند: خادمان دانشگاهی آستان مقدّس مناسب است هر کدام در زمینه تخصص و گرایش علمی خودشان، کار برای خدا و در خدمت مردم به عنوان خادم افتخاری حضرت عبدالعظیم (ع) انجام دهند تا از برکات معنوی بی شمار آن در سایه عنایات حضرت عبدالعظیم (ع) بهره مند شوند.
آیت الله محمدی ری شهری همچنین در خصوص روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: متأسفانه برنامه ریزی لازم برای تحقق این موضوع انجام نشده، ولی به نظر می رسد،  هدف اصلی برای بیان این مساله تغییر نگاه به مقوله علم از «علم برای علم» به «علم برای خدمت به مردم» است، زیرا چه در حوزه و چه در دانشگاه اگر نگاه به مقوله «علم» برای «خدمت به مردم» صورت نگیرد، آن علم در خدمت دشمنان بشریت و در خدمت استکبار قرار خواهد گرفت.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اگر نگاه به مقوله علم برای خدمت به مردم باشد، آن علم همراه با معنویت و نورانیت خواهد شد، زیرا کسی که اهداف مادی و دنیوی را از خود دور می کند می تواند در خدمت بشریت باشد و مطابق حب نفس و حب ذات، آنچه به دست آورده را در خدمت استکبار و زر و زور قرار ندهد.
در ابتدای این نشست دکتر شجاعی فرد، عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن ارائه گزارشی از تدوین طرح جامع ارتباط اساتید و نخبگان دانشگاهی با آستان مقدس، این نشست را مقدمه هم افزایی ها و اقدامات موثر در آینده برشمرد. همچنین برخی از اساتید دانشگاه در این نشست صمیمانه نکاتی در خصوص تحقق وحدت حوزه و دانشگاه  بیان کردند.
در ادامه جناب آقای دکتر مرزبان راد، مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن قدردانی از میزبانی آن آستان مقدس، از 
آیت الله محمدی ری شهری جهت حضور در یکی از نشست های فرهنگی اساتید در دانشگاه دعوت به عمل آوردند.
در پایان نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله محمدی ری شهری تولیت محترم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شده و حاضرین پس از صرف ناهار، با کوله باری از نشاط و معنویت به برنامه خود خاتمه دادند.
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14972.51790.fa.html
برگشت به اصل مطلب