مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- سفرهای ویژه کارکنان
سفر خانوادگی مشهد مقدس ویژه کارکنان/ 8اسفند 1396

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1396/12/15 | 

سفر فرهنگی­ زیارتی مشهد مقدس ویژه کارکنان  دانشگاه و خانواده محترم ایشان با حضور از 104 نفر شامل 34 خانواده و به وسیله قطار و هواپیما به مدت سه روز  و دو شب از 8 اسفندماه لغایت 12اسفند سال 1396 برگزار گردید.
گفتنی است 250 نفر در قالب 80 خانواده متقاضی شرکت در این سفر بوده که پس از انجام قرعه کشی 104 نفر موفق به حضور گردیدند.

این سفر با تجمع حدود 80 نفر از همسفران که قطار را به عنوان وسیله سفر برگزیده بودند و تمایل به استفاده از سرویس ایاب  و ذهاب از دانشگاه به راه آهن را داشتند از ساعت 22:00 در دانشگاه آغاز گردید. در اتوبوس بسته راهنمای سفر، هدیه فرهنگی خانواده ها و هدیه فرزندان همراه با نام خودشان بر روی بسته که شخصی سازی شده بود تقدیم خانواده ها شد.

در ایستگاه راه­ آهن بسته­ راهنما شامل اطلاعات مورد نیاز در طول زمان سفر، هدیه فرهنگی خانواده ها و هدیه فرزندان به سایر همسفران قطاری ارائه شد و پس از هماهنگی با مسئولان مربوطه و تأیید بلیط و مدارک، همسفران سوار قطار شدند و در ساعت 23:50 قطار حرکت خود را به سمت پایتخت معنوی ایران، مشهدالرضا(ع) آغاز نمود.

قطار سبز رجا حدود ساعت 12 روز 9 اسفند  وارد راه آهن مشهد شده و همسفران توسط دو دستگاه اتوبوس راهی هتل محل اقامتشان شدند.
سایر همسفران نیز به همراه سرویس از فرودگاه مشهد همزمان با همسفران قطاری به هتل رسیدند.

همسفران در روز اول اقامت از زیارت پرفیض حضرت امام رضا (ع) در روزچهارشنبه بهره گیری نمودند.

درروز دوم سفر، برنامه تور گروهی حرم با هماهنگی روابط عمومی آستان قدس رضوی برای همسفران محترم برنامه ریزی شده بود ، این برنامه از ساعت 10 صبح با حضور علاقه مندانی که درآغاز سفر اعلام آمادگی نموده بودند،  با بازدید از گنجینه قرآن واقع در صحن کوثر و با توضیحات راهنمای مربوطه پیگیری شد. در ادامه بازدید از موزه استاد فرشچیان، موزه هدایای مقام معظم رهبری انجام شد. در پگاه روز سوم همسفران با تجمع در مقابل رواق شیخ حر عاملی  صبحانه متبرک حضرتی را صرف نمودند و بدین ترتیب دومین برنامه گروهی این سفر با محتوایی خاطره انگیز و متبرک پایان یافت. در ظهر روز سوم نیز هدایایی به عنوان سوغات به خانواده ها تقدیم شد.

بعد ازظهر روز جمعه 11 اسفند 1396 پس از صرف ناهار و برگزاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز مسابقه فرهنگی خانواده ها  که در بسته هدیه خانواده قرار داده شده بود، در ساعت 16 همسفران هتل را به مقصد راه آهن  و فرودگاه مشهد به وسیله 2 دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس ترک نموده و پس از سوار شدن به قطار و هواپیما، در ساعت 18:00 رهسپار تهران شدند. در قطار ویژه غزال بن ریل پس از صرف شام و میوه، فرم­های نظر سنجی سفر جمع­ آوری و قطار پس از طی مسیر، حدود ساعت 5صبح شنبه 12 اسفند 1396 وارد راه آهن تهران گردید و  با عزیمت همسفران متقاضی بوسیله اتوبوس به دانشگاه، این سفر معنوی همراه با کوله باری از تجربه و خاطره و به سلامت به پایان رسید.

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14964.52746.fa.html
برگشت به اصل مطلب