مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- سفرهای ویژه کارکنان
گزارش سفر خانوادگی مشهد مقدس اساتید و کارکنان/ بهمن 1395

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/11/20 | 

گزارش برگزاری سفر فرهنگی- زیارتی مشهد مقدس ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه و خانواده محترم/ 12 تا 16 بهمن 1395

AWT IMAGE

سفر فرهنگی­ زیارتی مشهد مقدس ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه و خانواده محترم ایشان با حضور از 132 نفر شامل 49 خانواده و با سه نوع وسیله سفر (قطار – هواپیما – خودروی شخصی) به مدت سه روز  و دو شب از 12 بهمن لغایت 16 بهمن سال 1395 برگزار گردید.

این سفر با تجمع حدود 80 نفر از همسفران که قطار را به عنوان وسیله سفر برگزیده بودند و تمایل به استفاده از سرویس ایاب  و ذهاب از دانشگاه به راه آهن را داشتند از ساعت 20:00 سه شنبه 12 بهمن در راه آهن تهران آغاز گردید. در اتوبوس بسته راهنمای سفر، هدیه فرهنگی خانواده ها و هدیه فرزندان همراه با نام خودشان بر روی بسته که شخصی سازی شده بود تقدیم خانواده ها شد.

در ایستگاه راه­ آهن بسته­ راهنما شامل اطلاعات مورد نیاز در طول زمان سفر، هدیه فرهنگی خانواده ها و هدیه فرزندان به سایر همسفران قطاری ارائه شد و پس از هماهنگی با مسئولان مربوطه و تأیید بلیط و مدارک، همسفران سوار قطار شدند و در ساعت 23:10 قطار حرکت خود را به سمت پایتخت معنوی ایران، مشهدالرضا(ع) آغاز نمود.

قطار سبز رجا حدود ساعت 15 روز چهارشنبه 13بهمن پس از تاخیر 5ساعته در مسیر به دلیل شکست خط ریل مواصلاتی وارد راه آهن مشهد شده و همسفران توسط سه دستگاه اتوبوس راهی هتل محل اقامتشان شدند.

حدود  13 نفر از همسفران هم که هواپیما را به عنوان وسیله سفر انتخاب کرده بودند تا ظهر همان روز به گروه پیوستند، گروه پروازی با سرپرستی مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی نیز بسته راهنمای سفر، هدیه فرهنگی خانواده ها و هدیه فرزندان را در فرودگاه مهرآباد دریافت نموده و از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به وسیله سرویس ایاب و ذهاب که قبلا هماهنگ شده بود به هتل محل اقامت رسیدند. سایر همسفرانی که خودرو شخصی را برای عزیمت به مشهد انتخاب کرده بودند به هتل رسیده و با گروه همراه شدند. همسفران درشب اول اقامت در هتل پس از صرف شام از همایش خانوادگی با موضوع وظایف متقابل همسران در حمایت از یکدیگر و آثار فضای سالم بر رشد فرزندان که با سخنران استاد سید احمد ساویز، پیگیری شد بهره گیری نمودند.

درروز دوم سفر، برنامه تور گروهی حرم با هماهنگی روابط عمومی آستان قدس رضوی برای همسفران محترم برنامه ریزی شده بود ، این برنامه از ساعت 7:45 صبح با حضور علاقه مندانی که درآغاز سفر اعلام آمادگی نموده بودند،  از  مقابل دارالکرامه واقع در صحن انقلاب اسلامی و با صرف صبحانه متبرک حضرتی آغاز شد و در ادامه با بازدید از گنجینه قرآن واقع در صحن کوثر و با توضیحات راهنمای مربوطه ادامه یافت. در ادامه بازدید از موزه استاد فرشچیان، موزه هدایای مقام معظم رهبری و موزه فرش انجام شد. بدین ترتیب دومین برنامه گروهی این سفر با محتوایی خاطره انگیز و متبرک پایان یافت. در شامگاه روز دوم هدایایی به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و به عنوان سوغات به خانواده ها تقدیم شد.

بعد ازظهر روز جمعه 15 بهمن 1395 پس از صرف ناهار و برگزاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز مسابقه فرهنگی خانواده ها با موضوع کتاب بازگشت خورشید (داستان قیام امام خمینی (ره)) که در بسته هدیه خانواده قرار داده شده بود، همسفرانی که می بایست با هواپیما به تهران باز می گشتند، هتل را به مقصد فرودگاه ترک کردند. پس از خروج همسفرانی که با خودروی شخصی  ما را همراهی می نمودند، در ساعت 15 بقیه همسفران نیز هتل را به مقصد راه آهن مشهد به وسیله 3 دستگاه اتوبوس ترک نموده و پس از سوار شدن به قطار 5ستاره فدک، در ساعت 16:56 رهسپار تهران شدند. در قطار پس از صرف شام، فرم­های نظر سنجی سفر جمع­ آوری و قطار پس از طی مسیر، حدود ساعت 3صبح شنبه 16 بهمن 1395 وارد راه آهن تهران گردید و  با عزیمت همسفران متقاضی بوسیله اتوبوس به دانشگاه، این سفر معنوی همراه با کوله باری از تجربه و خاطره و به سلامت به پایان رسید.

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14964.48549.fa.html
برگشت به اصل مطلب