مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- سفرهای ویژه اساتید
برگزاری جلسه توجیهی سفر عتبات عالیات دانشگاهیان، 14شهریور95

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/6/16 | 

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

جلسه توجیهی سفر عتبات عالیات دانشگاهیان شامل اساتید محترم دانشگاه و با حضور مدیر و روحانی محترم کاروان و با حضور یک نماینده از هر خانواده، در ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در روز یکشنبه 14شهریور95 برگزار شد.

در این جلسه پس از قرائت قرآن و پخش مستند کوتاهی با موضوع عتبات دانشگاهیان، مدیر محترم کاروان، جناب آقای لطفی نسب و روحانی معزز کاروان، نماینده محترم ولی فقیه در دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد نکاتی را پیرامون مسائل مرتبط با سفر که در ادامه به آن اشاره میشود، برای حاضرین بیان نمودند.

سفر عتبات دانشگاهیان از فردای عید سعید قربان، 23 شهریور آغاز شده و در روز 30شهریور مصادف با عید سعید غدیر پایان خواهد پذیرفت، در طول این سفر معنوی علاوه بر زیارت کربلا، نجف، کاظمین و در صورت امکان سامرا، به ملاقات سایر اماکن مقدس و فرهنگی در عراق همانند منزل امام خمینی(ره) و ... نیز خواهیم پرداخت.

تأکید شد که همسفران عزیز از آوردن هرگونه لوازم غیر ضرور و قیمتی خودداری نمایند، در ضمن پاسپورت، بلیط و کارت شناسایی نیز توسط مدیر کاروان در فرودگاه به همسفران تقدیم خواهد شد. توصیه شد جهت سهولت گذران مراحل در فرودگاه ضمن حضور حدود 4ساعته قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره)، نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور به مبلغ 375000ریال به ازای هر نفر، قابل پرداخت در تمامی شعب بانک ملی در روز های قبل اقدام نمایند، که البته این امکان در فرودگاه همراه با ازدحام احتمالی نیز وجود دارد.

مدیر کاروان این نکته را نیز متذکر شدند که در صورت تعیین پرواز در هنگام رفت به فرودگاه بغداد، امکان دسترسی به چمدان های بزرگ که در قسمت بار قرار میگیرد در شبانه روز اول نخواهد بود، به این دلیل که در یکروز توقف در شهر مقدس کاظمین، صرفاً کیف های کوچک دستی همراه مسافران بوده و چمدان ها در گاراژ خواهند ماند، لذا توجه به در اختیار داشتن لوازم ضروری در کیف همراه خانواده امری مهم خواهد بود.

در جلسه توجیهی به نکاتی دیگر نیز مانند اعلام همسفران به مدیر کاروان نسبت به این که وقتی تصمیم به شرکت در هربرنامه گروهی را ندارند و همراه داشتن داروهای ضروری هنگام سفر و انجام کارهای پیشگیرانه مثل تزریق واکسن مننژیت نیز اشاره شد،

لازم به ذکر است نام کاروان اساتید عتبات عالیات در این دوره منصوب به یار دیرین مولا علی(ع)، "میثم تمار" خواهد بود.

امید است در ذیل توجهات حضرت حق و عنایات امام زمان(عج) سفر خوشی برای دانشگاهیان عزیز و خانواده ایشان در پیش باشد و سایر مشتاقان این سفر پربرکت نیز به آرزوی همیشگی خود برسند.  

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14963.46493.fa.html
برگشت به اصل مطلب