دانشگاه علم و صنعت ایران- دفتر فرهنگی
دفتر فرهنگی دانشکده مهندسی عمران

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE

دفتر فرهنگی یک نهاد یا تشکل دانشجویی است که اعضای اصلی آن در هر دانشکده هر ساله از طریق برگزاری انتخابات توسط دانشجویان همان دانشکده برگزیده میشوند.
دفتر فرهنگی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران جزء اولین تشکلهای دانشجویی در این دانشگاه است که در سالهای ابتدائی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به همت دانشجویان مومن و انقلابی در سال 1363 تاسیس گردید و هم اکنون (سال 91) دوره 28 دفتر مشغول فعالیت میباشد.
دفتر فرهنگی شامل 5 بخش زیر میباشد:
بخش فرهنگی، بخش علمی، بخش اجرایی، بخش روابط عمومی و بخش خواهران
برنامه های مختلف دفتر فرهنگی در بخشهای مختلف در ابتدای هر سال تحصیلی به مدیریت دانشکده ارائه میگردد و پس از تصویب بودجه مورد نیاز، توسط دفتر اجرا میگردد.
با توجه به اینکه فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشجویان کاملاً با یکدیگر آمیخته و پیوسته میباشد؛ لذا این امر در برنامه ریزیهای دفتر به خوبی نمایان بوده و حرکت در هر دو بخش فرهنگی و علمی مورد توجه میباشد. بنابراین فعالیتهای دفتر فرهنگی در راستای افزایش سطح فرهنگی و معنوی دانشجویان میباشد و در کنار آن به بعد علمی و افزایش دانش و وتوانمندیهای علمی و خودباوری نیز اهمیت فراوان داده میشود.
بر همین اساس و با توجه به اهمیت فرهنگ و اخلاق دانشجویان در دوران حساس تحصیل، دفتر فرهنگی تلاش دارد در راستای عمل به وظایف خویش در مناسبتهای مذهبی و ملی و دیگر اوقات سال برنامه های گسترده ای برای دانشجویان تدارک ببیند و همواره سعی در ایجاد محیطی مناسب جهت بروز و شکوفایی توانمندیهای دانشجویان در عرصه های مختلف دارد. در کنار این موارد توجه به مسائل و مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان و نیز حل و فصل مشکلات آموزشی دانشجویان همواره از دغدغه های جدی مسئولین دفتر فرهنگی بوده است.
از دیگر فعالیتهای دفتر فرهنگی میتوان به برگزاری جلسات و ارتباط مناسب با اساتید و مسئولین دانشکده در راستای استفاده از نظرات و تجربیات این بزرگواران اشاره نمود. در این جلسات که محملی مناسب جهت ابراز نظرات، پیشنهادات و عقاید دانشجویان در زمینه های مختلف میباشد، اساتید دانشکده نیز به بیان نظرات و دیدگاهای خود و پاسخ به دانشجویان میپردازند.
بر پایی اردوها و بازدیدهای علمی و فرهنگی نظیر اردوی مشهد مقدس، قم-جمکران، اردوی راهیان نور، یزد بازدید از پروژه های مختلف ملی و منطقه ایی نظیر بازدید از سد گتوند، سد کارون 4، برج میلاد تهران، پروژه های راهسازی، پروژه های نیروگاهی، پروژه های انبوه سازی مسکن و... از دیگر فعالیتهای دفتر فرهنگی میباشد. برگزاری این بازدیدها هم در روحیه ی نشاط و شادابی دانشجویان کمک مینماید و هم باعث رشد و ارتقاء علمی دانشجویان و ایجاد روحیه خودباوری در جوانان است.
توجه به مسائل درسی و آموزشی اعضای دفتر فرهنگی و دیگر دانشجویان دانشکده از دیگر دغدغه های مسئولین دفتر فرهنگی میباشد.

گزارش فعالیت‌های دفتر فرهنگی دانشکده در سال تحصیلی 92-91

فعالیتهای انجام شده و در دست اقدام دفتر فرهنگی دانشکده در سال تحصیلی 91-90

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علم و صنعت ایران:
http://idea.iust.ac.ir/find-32.9667.15009.fa.html
برگشت به اصل مطلب