مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- آرشیو اخبار و رویدادها
برگزاری جلسه فرهنگی اساتید با موضوع خانواده

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1391/9/22 | 

سی و یکمبن جلسه فرهنگی اساتید با موضوع «خانواده» برگزار شد

  

  جلسه فرهنگی اساتید دانشگاه روز دوشنبه، بیستم آذرماه1391، با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مزروعی، وبا موضوع «خانواده» در مجتمع فرهنگی حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد .

  در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین مزروعی ضمن اشاره به مسئله خانواده به تفسیر آیه 34 سوره نساء پرداخت که چگونگی رفتار با همسر و جایگاه رفتاری همسر می‌باشد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین مزروعی گفت: اولین واجب در دین اسلام فکر کردن و استدلال عقلانی کردن است و تفکرات ریشه‌ای ترین بخش در زندگی می‌باشد که خود قرآن می‌گوید کسی که عقل ندارد دین ندارد.

  وی پس از تاکید بر جایگاه رفتار در خانواده گفت: این آیه دارای یک هدف است که ما یک نگاه درستی نسبت به همسر در خانواده داشته باشیم و جایگاه همسر در خانه را بشناسیم و زمانی که ما نقش و جایگاه همسر را شناختیم تازه می‌توانیم به تفسیر این آیه بپردازیم و در توضیح این مطلب گفت: وقتی که زن پایبند به وظیفه خود نباشد باید مرد مدیریت کند و یا بالعکس و زمانی که زوجین خود را در محضر حق ببینند خدا هم نظر لطف نسبت به آنها دارد و باید با همسر به صورت مناسب و هدفمند برخورد شود. سپس به ایراد روایاتی از رسول اکرم و ائمه معصومین پرداخت.

  حجت‌الاسلام و المسلمین مزورعی جلسه را با پاسخ دادن به سوالات اساتید به پایان برد.

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.3480.26730.fa.html
برگشت به اصل مطلب