مرکز مشاوره دانشجویی- آرشیو اخبار مرکز مشاوره
گزارش کارگاه مهارتهای ضروری در زندگی دانشجویی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/28 | 
کارگاه مهارتهای ضروری در زندگی دانشجویی مدیریت برنامه ریزی و مدیریت استرس و شناخت شخصیت در تاریخ ۲۱/۹/۱۴۰۱ روز دوشنبه از ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰ در مجتمع شهید بهرامی ویژه دانشجویان نو ورود ۱۴۰۱، با تدریس سرکار خانم دکتر مژگان پور دل برگزار گردید.
در این کارگاه به مهارت هدفمندی و برنامه ریزی پرداخته شد. برنامه ریزی یک مهارت است و برای برنامه ریزی الگو لازم است. انتخاب برای برنامه ریزی باید درست انجام شود تا مسیر درست پیموده شود تا دقیقا به جایی که میخواهیم برسیم. هدف مسیر را مشخص میکند و اینکه فعالیت باید منسجم باشد.
جمله ای از حضرت علی علیه السلام در این خصوص وجود دارد که میفرمایند: بزرگ فکر کن، کوچک عمل کن، الان شروع کن منظور امام بزرگوار این است که سقف آرزوهامون بلند باشد و لیکن در راه رسیدن به آرزوها باید گامهای هدفمند و کوچک برداشت و اکنون موقع آغاز است. ما باید سقف آرزوهایمان با توانمندی هامون بالا برود . آدمها توانمندی های متفاوتی دارند و ما باید حواسمون به توانمندی هایمان باشه و همچنین به تفاوت توانمندی هامون نیز توجه داشته باشیم.
هر انسانی منحصر بفرد است. توانمندی های خودمون رو پیدا کنیم و بر اساس آن حرکت کنیم تا بتوانیم به چیزی که میخواهیم برسیم. گامهای کوچک برداریم و آهسته و پیوسته قدم برداریم. قطعا موفقیت های کوچک آغاز موفقیت های بزرگ است . اولویت بندی هدف ها خیلی مهم است. البته مهارت ارتباط موثر نیز در راه رسیدن به اهدافمون بسیار موثراست. در ادامه کارگاه جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید. و مدرس کارگاه به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
 
نشانی مطلب در وبگاه مرکز مشاوره دانشجویی:
http://www.iust.ac.ir/find-40.3773.69491.fa.html
برگشت به اصل مطلب