دفتر ترویج و حمایت از فعالیت های قرآنی و عترت دانشگاه- اخبار و اطلاعیه ها
برگزاری پرشور جلسه سبک زندگی قرآنی با حضور دکتر میرباقری

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/10/9 | 
برگزاری پرشور جلسه سبک زندگی قرآنی با حضور دکتر میرباقری
در این جلسه ایشان با تبیین سبک زندگی قرآنی و تعامل اعضای خانواده به بررسی بعضی از آسیب های خانواده در عصر کنونی همچون فضای مجازی پرداختند و بیان داشتند فضای مجازی هم همانند فضای واقعی دارای همان قواعد سبک زندگی است و به هیچ وجه متفاوت شدن فضا به معنای تفاوت قواعد در نحوه ارتباط و تعامل نیست.
ایشان با تبیین قرآنی اثرات ظلمانی گناه به بررسی علمی این نگاه قرآنی پرداختند که چگونه افراد در روز قیامت بازخورد اعمال خود را مشاهده می کنند به گونه ای که گویا همان لحظه در حال انجام هستند ، در اینجا قرآن می فرماید:
 وَکُلَّ إِنْسَانٍ أَلْزَمْنَاهُ طَائِرَهُ فِی عُنُقِهِ ۖ وَنُخْرِجُ لَهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ کِتَابًا یَلْقَاهُ مَنْشُورًا(اسراء ۱۳)
و عمل هر انسانی را برای همیشه ملازم او نموده ایم، و روز قیامت نوشته ای را [که کتاب عمل اوست] برای او بیرون می آوریم که آن را پیش رویش گشوده می بیند. (۱۳)
گو اینکه کتاب الهی وسیله ای است که مقابل انسان قرآن می گیرد و اطلاعاتی که او درحیاتش کسب کرده است و در عنق ( گردن) او ملازم و ذخیره شده است به شکلی ملموس نشان میدهد به گونه ای که انسان تصور می کند همان لحظه در حال انجام آن عمل است.
در بحث پایانی با توجه به ظلمت نامیدن گناه ،آن را باعث تاریکی نفس و خانواده دانسته و تبیین قرآنی آن را نیز بیان کردند.
این جلسه که در ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ دوشنبه ها برگزار می شود در بحث خانواده پایان یافت و از هفته دیگر به بحث تاریخ انسان در قرآن برای استادان گرامی خواهد پرداخت.
نشانی مطلب در وبگاه دفتر ترویج و حمایت از فعالیت های قرآنی و عترت دانشگاه:
http://www.iust.ac.ir/find-147.19048.62117.fa.html
برگشت به اصل مطلب