[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: بایگانی بخش اخبار: ::
دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 240 | تعداد کل بازدید های مطالب: 332,920 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ
img_yw_news
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ -

جایگاه دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه بندی موضوعی کیو اس (۲۰۲۴) در مقایسه با سایر دانشگاه های ایران

به گزارس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) چهاردهمین دوره رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان موسسه کیو اس در سال ۲۰۲۴ منتشر شد. بنابر این گزارش ۱۵۵۹ دانشگاه رتبه‌بندی شده اند که ۶۴ دانشگاه جدید نسبت به سال ۲۰۲۳ در این رتبه بندی حضور دارند. از کشور جمهوری اسلامی ایران، ۶۸ گروه آموزشی از ۱۷ دانشگاه در ۱۷ حوزه موضوعی حضور دارند.  

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و مرکز تحقیقات مهندسی پرورش چین

دانشگاه علم و صنعت ایران و مرکز تحقیقات مهندسی پرورش (کشاورزی) مبتنی بر دانش هوافضای استان شانشی چین (Shaanxi Aerospace Breeding Engineering Research Center)، در حاشیه نشست مجمع همکاری‌های آموزش عالی اتحادیه دانشگاه‌های راه ابریشم تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.    

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -

دانشگاه ملی علم و صنعت پاکستان و دانشگاه علم و صنعت ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه ملی علم و صنعت پاکستان (National University of Science and Technology)، ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ در چین و در حاشیه نشست مجمع همکاری‌های آموزش عالی اتحادیه دانشگاه‌های راه ابریشم، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.    

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه جیائوتونگ شین چین

در حاشیه نشست مجمع همکاری‌های آموزش عالی اتحادیه دانشگاه‌های راه ابریشم در کشور چین، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه جیائوتونگ شین(Xian Jiao tong University) تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.    

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری توسط دانشگاه فناوری اطلاعات تاشکند و دانشگاه علم و صنعت ایران

با هدف توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه فناوری اطلاعات تاشکند(Tashkent University of Information Technology ) ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.    

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -

افزایش تعاملات دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان و دانشگاه علم و صنعت ایران با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه

دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان (Kyrgyzstan International University) تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه امضا کردند.    

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -

انتشار رتبه بندی موضوعی کیو اس (QS) ۲۰۲۴

رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان نظام رتبه‌بندی کیو اس (QS) ۲۰۲۴ منتشر شد. این رتبه‌بندی در مجموع ۵۵ رشته را پوشش می‌دهد که در ۵ حوزه موضوعی کلی گروه بندی شده‌اند.  

img_yw_news
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ -

حضور مدیر اداره رایزنان علمی وزارت عتف و رایزن علمی ایران در شرق آسیا در دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران روز سه شنبه مورخ ۸ اسفند ۱۴۰۲ میزبان مدیر اداره رایزنان علمی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه رایزن علمی ایران در شرق آسیا (چین، کره جنوبی و ژاپن) بود. در این نشست که با حضور معاون پژوهش و تعاملات صنعتی، معاون آموزشی و مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه برگزار شد شرایط و امکان رشد و ارتقای روابط آکادمیک با کشور چین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.    

img_yw_news
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ -

میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران از مسئولان برگزاری هشتمین کنفرانس بین‌المللی زیارت اربعین

دانشگاه علم و صنعت ایران روز سه شنبه مورخ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ میزبان هیاتی از مرکز پژوهش و مطالعات کربلا با موضوع همکاری در راستای برگزاری هشتمین کنفرانس بین‌المللی زیارت اربعین بود. در این نشست که به میزبانی دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی برگزار شد مدیر و مشاورین مرکز پژوهش و مطالعات کربلا، معاون پژوهش و تعاملات صنعتی، معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیر و معاون دفترهمکاری‌های علمی و بین المللی، مدیر امور آموزش و برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه حضور داشتند.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ -

تقدیر از دانشگاه علم وصنعت ایران به عنوان دانشگاه برتر در زمینه حمایت فعالانه از برنامه های تبادل دانشجوی انجمن بین المللی آیسته (IAESTE)

در روز سه شنبه نهم آبان ماه ۱۴۰۲ نشستی به منظور برنامه ریزی و هماهنگی فعالیت های انجمن بین المللی آیسته‌‌ (IAESTE)  ‌با میزبانی کمیته ملی این انجمن در دانشگاه تهران برگزار شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ -

اعلام رتبه دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای ۲۰۲۳

مطابق آخرین ارزیابی نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای، در سال ۲۰۲۳ دانشگاه علم و صنعت ایران در ۷ حوزه موضوعی، حائز رتبه شده است.    

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ -

جایگاه دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه‌بندی تایمز (۲۰۲۴)

نظام رتبه‌بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها است که اولین‌بار در سال ۲۰۰۴ با همکاری تایمز و کیو اس تحت عنوان رتبه‌بندی " تایمز - کیو اس " و از سال ۲۰۱۰ به بعد با همکاری مؤسسه تامسون-رویترز منتشر شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲ -

امضای تفاهم نامه همکاری و عضویت دانشگاه در شورای بین دولتی مدیران راه کشورهای مشترک المنافع

در حاشیه نمایشگاه و نشست اقتصادی روسیه در ایران (Expo- Russia IRAN ۲۰۲۳) که با میزگردها و نشست های تخصصی گوناگون همراه بود، بر اساس مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه، تفاهم نامه همکاری فیمابین دانشگاه علم و صنعت ایران و شورای مدیران راه کشورهای مشترک المنافع در تاریخ ۱۹ مهرماه ۱۴۰۲ به امضا رسید و دانشگاه به عضویت این اتحادیه درآمد.  

img_yw_news
شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ -

حضور دانشگاه علم و صنعت ایران در همایش اقتصادی روسیه در تهران

مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد تهران روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه شاهد برگزاری نشست چالشها و چشم اندازهای همکار یهای بین دانشگاهی در قالب همایش و نمایشگاه اقتصادی ۲۰۲۳ روسیه در ایران (EXPO-RUSSIA IRAN ۲۰۲۳) بود. در این نشست، نمایندگان دانشگاهها و مراکز پژوهشی متعدد ایران و روسیه به ایراد سخنرانی پرداختند و ظرفیتهای بین المللی موجود در هر یک از این مؤسسات ، معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.  

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ -

بازدید رئیس موسسه نفت آلمتیفسک روسیه از دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران روز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ میزبان رئیس موسسه نفت آلمتیفسک روسیه بود.  در این بازدید که به میزبانی دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و با حضور مدیر گروه نفت دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، معاون دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی، و برخی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز برگزار شد  

img_yw_news
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ -

بازدید نمایندگان آژانس ملی تحقیقات و نوآوری کشور اندونزی از دانشگاه

نمایندگان آژانس ملی تحقیقات و نوآوری کشور اندونزی (BRIN)،  روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ با هدف گسترش همکاری‌های مشترک علمی و تحقیقاتی، از دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید کردند.  

img_yw_news
یکشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲ -

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه الکتروتکنیک سن پترزبورگ

دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه الکتروتکنیک سن پترزبورگ روسیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند. مقدمات این تفاهم نامه به دنبال بازدید نمایندگان دانشگاه الکتروتکنیک سن پترزبورگ از دانشگاه علم و صنعت ایران در اسفندماه سال ۱۴۰۱ فراهم شده بود  و نهایتا در تیرماه ۱۴۰۲ نهایی‌سازی و به امضای طرفین رسید.    

img_yw_news
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۲ -

فعالیت دفتر همکاریهای علمی و بین‌المللی در تعطیلات تابستانی

اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان گرامی دفتر همکاریهای علمی و بین المللی در تعطیلات تابستانی دانشگاه در روزهای ذیل از ساعت ۸ الی ۱۲ فعالیت دارد.

img_yw_news
شنبه ۳ تیر ۱۴۰۲ -

دانشگاه فدرال کازان روسیه و دانشگاه علم و صنعت ایران تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

دانشگاه علم و صنعت ایران در روز پنج‌شنبه، یک تیرماه ۱۴۰۲، میزبان نمایندگانی از دانشگاه فدرال کازان روسیه بود. در این نشست، دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری)، دکتر بوترابی (معاون فناوری، نوآوری و کارآفرینی)، دکتر گلشن خواص (مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی) و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده‌های مهندسی شیمی، نفت و گاز و مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران و همچنین دو تن از معاونین و معاون دفتر نوآوری دانشگاه فدرال کازان حضور داشتند.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

حضور دانشگاه در آئین نکوداشت فارغ التحصیلان دانشجویان بین‌الملل کشور در دانشگاه قم

آئین نکوداشت دانش‌آموختگان بین‌المللی دانشگاه‌های کشور طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ با حضور دانش آموختگان بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت ایران در دانشگاه قم برگزار گردید.  

img_yw_news
شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران از هیات شورای راهسازان کشورهای مشترک‌المنافع

سیزدهم اردیبهشت ‌ماه ۱۴۰۲، دانشگاه علم و صنعت ایران، میزبان هیات بین دولتی شورای راهسازان کشورهای مشترک‌المنافع در سالن جلسات مجموعه همایش‌های بین‌المللی امام رضا (ع) بود.   

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ -

حضور دانشگاه در "اولین جشنواره جذب دانشجویان بین المللی"

دانشگاه علم و صنعت ایران در "اولین جشنواره جذب دانشجویان بین‌المللی" که در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد حضور یافت. این جشنواره با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری، نعیم العبودی وزیر آموزش عالی عراق، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه تربیت مدرس به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.    

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ -

بازدید هیات دانشگاه الکتروتکنیک سنت‌پترزبورگ روسیه از دانشگاه

روز سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱، هیاتی از دانشگاه الکتروتکنیک سنت‌پترزبورگ روسیه متشکل از معاون بین‌الملل، مدیر دفتر دانشجویان بین‌الملل و نماینده روابط عمومی آن دانشگاه، از دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید و نشستی با مسئولان دانشگاه برگزار کردند.  

img_yw_news
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ -

ابراز همدردی

خبر تأسف برانگیز وقوع زلزله شدید در کشورهای ترکیه و سوریه و جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم در این حادثه موجب تأثر جامعه دانشگاهیان علم و صنعت گردید. وقوع این حادثه دلخراش را به مردم این دو کشور و بالاخص دانشجویان بین‌الملل دانشگاه تسلیت عرض نموده و به ایشان اطمینان می‌دهیم در این شرایط سخت در کنارشان هستیم.    

img_yw_news
شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ -

برنامه‌ریزی برای توسعه همکاریهای علمی بین دانشگاه‌های صنعتی ایران و هندوستان

جلسه‌ای مشترک گروه ۵ دانشگاه صنعتی کشور(UT۵) برای توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی با دانشگاه‌های کشور هندوستان در روز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی برگزار گردید.  

صفحه 1 از 10    
اولین
قبلی
1
 
Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 64 queries by YEKTAWEB 4652