[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده ::
افراد::
آموزش::
پژوهش::
دانشجویی::
اخبار و رویدادها::
::
آزمایشگاه خدمات تحقیقاتی فیزیک
..
پیشخوان خدمت گلستان
..
تور مجازی آزمایشگاه تحقیقاتی فیزیک
..
جذب پژوهشگر پسا دکتری - 1400

..
مقالات جدید سال 2021

..
نظرسنجی
سایت دانشکده فیزیک را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
جستجو

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس
AWT IMAGE
آدرس: تهران، میدان رسالت،خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده فیزیک
تلفن دفتر دانشکده : 77240477
شماره نمابر : 77240497
تلفن مستقیم آموزش: 77240179 
آموزش-کارشناسی: 73225856    
تحصیلات تکمیلی: 73225892
پست الکترونیک: physics@iust.ac.ir
..
:: بایگانی بخش اطلاعیه ها: ::
img_yw_news
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ -

تاریخ شروع کلاس درس آزمایشگاه‌های فیزیک ۱ و ۲

**قابل توجه دانشجویان درس آزمایشگاه فیزیک پایه ۱ و ۲**  به اطلاع می‌رساند طبق روال سال‌های گذسته شروع کلاس‌ آزمایشگاه‌های پایه فیزیک یک و دو پس از اتمام تاریخ حذف و اضافه یعنی ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ -

بازدید دانشجویی از پژوهشکده فوتونیک و فناوری های کوانتومی پژوهشگاه

به اطلاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده فیزیک می رساند که در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۳۰ دانشکده فیزیک با همکاری پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای یک بازدید دانشجویی از پژوهشکده فوتونیک و فناوری های کوانتومی پژوهشگاه ترتیب داده است. دانشجویانی که مایل به شرکت در این بازدید هستند لازم است که تا تاریخ ۲۲ آذر ماه به دفتر دانشکده فیزیک اطلاع دهند. برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک کنید.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ -

بازدید دانشجویی از پژوهشکده فیزیک و شتابگرهای پژوهشگاه

به اطلاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده فیزیک می رساند که در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۲۹ دانشکده فیزیک با همکاری پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای یک بازدید دانشجویی از پژوهشکده فیزیک و شتابگرهای پژوهشگاه ترتیب داده است. دانشجویانی که مایل به شرکت در این بازدید هستند لازم است که تا تاریخ ۲۲ آذر ماه به دفتر دانشکده فیزیک اطلاع دهند. برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک کنید.  

img_yw_news
شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ -

تاریخ امتحانات میان ترم فیزیک پایه ۱ و ۲ کارشناسی

قابل توجه دانشجویان کارشناسی عزیز تاریخ امتحان میان ترم فیزیک پایه ۱ و ۲ مطابق جدول ذیل می باشد:         فیزیک پایه۲ پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۹:۰۰         فیزیک پایه۱ پنج شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰  

img_yw_news
سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱ -

جلسه معارفه دانشجویان کارشناسی نو ورود (۱۴۰۱)

قابل توجه دانشجویان کارشناسی رشته فیزیک ورودی ۱۴۰۱ ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان نو ورود کارشناسی و همچنین تبریک پذیرش ایشان در رشته فیزیک دانشگاه علم و صنعت ایران، به اطلاع می رساند روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۳:۳۰ جلسه معارفه ای باحضور رئیس و معاونین محترم دانشکده در سالن کنفرانس ساختمان شماره یک فیزیک برگزار خواهد گردید، خواهشمند است در این جلسه شرکت نمایند.  

img_yw_news
شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ -

جلسه معارفه دانشجویان کارشناسی ارشد نو ورود (۱۴۰۱)

قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشد رشته فیزیک ورودی ۱۴۰۱ ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان نو ورود کارشناسی ارشد و همچنین تبریک پذیرش ایشان در رشته فیزیک دانشگاه علم و صنعت ایران، به اطلاع ایشان می رساند که روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ از ساعت ۱۳ الی ۱۵ جلسه معارفه ای باحضور رئیس و معاونین دانشکده در سالن کنفرانس ساختمان شماره یک فیزیک برگزار خواهد گردید و از ایشان خواهشمند است که در این جلسه شرکت نمایند.  

img_yw_news
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ -

عرض تسلیت به سرکار خانم رعنا دوست محمدی

انالله وانا الیه راجعون دانشجوی گرامی سرکار خانم رعنا دوست محمدی با نهایت تأسف و تأثر درگذشت مادر گرامیتان را تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای آن مرحومه مغفرت الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم. از طرف دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشکده فیزیک  

img_yw_news
شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ -

دفاعیه دکتری خانم مریم حبیبی

دفاعیه دکتری خانم مریم حبیبی تحت عنوان " ساخت و بهینه سازی سلول های خورشیدی مبتنی بر پروتئین های زیستی نانو ساختار" در تاریخ ۱۴۰۱/۴/۲۲ ساعت ۱۱ صبح در سالن کنفرانس ساختمان شماره یک دانشکده فیزیک به راهنمایی آقای دکتر سید ادریس فیض آبادی و دکتر غلامحسین ریاضی و مشاوره آقای دکتر رسول اژئیان برگزار گردید. برای مشاهده چکیده به اطلاعیه دفاعیه مراجعه فرمایید.  

img_yw_news
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ -

دفاعیه ارشد خانم فاطمه عزیزپور

دفاعیه ارشد خانم فاطمه عزیزپور تحت عنوان " طراحی و آماده سازی ساختارهای موجبری کانالی به روش پشت نگاری لیزری و بررسی خواص نوری آنها به روش تمام نگاری دیجیتال" در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۳۰ ساعت ۱۶ در سالن کنفرانس ساختمان شماره دو دانشکده فیزیک به راهنمایی آقای دکتر محمدرضا جعفرفرد و دکتر محمدرضا رشیدیان وزیری و مشاوره خانم دکتر هدیه پازوکیان برگزار می شود.   

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ -

دفاعیه ارشد خانم آمنه بیات

دفاعیه ارشد خانم آمنه بیات تحت عنوان " ساخت حسگر کرنش ریل براساس پابش طیف نوری براگ فیبر نوری " در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲۹ ساعت ۱۴:۳۰ در سالن کنفرانس ساختمان شماره دو دانشکده فیزیک به راهنمایی آقای دکتر محمد واحدی و دکتر شروان عطایی و مشاوره دکتر عبدالله ملک زاده برگزار می شود. برای مشاهده اطلاعیه دفاعیه اینجا کلیک کنید.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ -

دفاعیه ارشد آقای ابوالفضل بزاز

جناب آقای ابوالفضل بزاز دانشجوی ارشد دانشکده فیزیک به راهنمایی آقای دکتر محمد واحدی از پایان نامه خود تحت عنوان " حسگر میدان مغناطیسی فیبر نوری براساس اثر فارادی " در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲۹ ساعت ۱۶ در سالن کنفرانس ساختمان شماره دو دانشکده فیزیک دفاع خواهند کرد. برای مشاهده اطلاعیه دفاعیه اینجا کلیک کنید.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ -

زمانبندی مصاحبه تخصصی دکتری ۱۴۰۱

بسمه تعالی جدول زمانبندی مصاحبه دکترا ۱۴۰۱ داوطلبان گرامی مصاحبه تخصصی دکترا دانشکده فیزیک با توجه به جدول های زیر، زمان مصاحبه شما مشخص شده است.   زمانبندی ماده چگال   زمانبندی اتمی مولکولی لطفا به موارد زیر توجه کنید: ۱-   مصاحبه گروه ماده چگال در اتاق شورای دانشکده فیزیک، واقع در طبقه اول ساختمان شماره ۱، انجام می شود، و مصاحبه گروه اتمی- مولکولی در اتاق سمینار ساختمان شماره ۲ طبقه دوم برگزار می گردد. ۲- در زمان مشخص شده برای مصاحبه منتظر باشید تا نوبت شما شود و به جلسه دعوت شوید. مصاحبه به ترتیبی که در لیست اعلام شده انجام می شود ولی امکان دارد زمان مصاحبه نفر اعلام شده در هر بازه زمانی بنا به دلایلی مانند دیر آمدن نفر قبل یا طول کشیدن مصاحبه، دیرتر اتمام یابد و یا اینکه به دلیلی مانند نیامدن یکی از داوطلبان مصاحبه شما زودتر برگزار شود. بنابراین حداقل در زمان مصاحبه ۲ نفر قبل از خودتان می بایست در دانشکده حضور داشته باشید. ۳- اگر در زمان مشخص شده در دانشگاه دیگر وقت مصاحبه دارید و یا مشکلاتی از این قبیل وجود دارد (با ارائه مستندات لازم)، حتما با شماره مشخص شده تماس بگیرید تا زمان مناسب دیگری برای شما مشخص شود. ۴- چنانچه در مصاحبه ثبت نام کرده اید و هزینه را هم پرداخت نموده اید ولی نام شما در لیست مصاحبه وجود ندارد، حتما از طریق شماره تماس اعلام شده و یا ایمیل، اطلاع دهید. ۵- موارد زیر را در دو صفحه پاورپوینت یا پی دی اف آماده کنید و در ابتدای جلسه مصاحبه ارائه کنید. در صورتی که بنا به دلیلی امکان بارگذاری فراهم نشد؛ موارد زیر را در ابتدای جلسه بیان کنید.   الف- نام و نام خانوادگی، سال تولد، محل زندگی، وضعیت تاهل و اشتغال. ب- دانشگاه اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با ذکر معدل. ج- عنوان پروژه کارشناسی ارشد و نام استاد راهنما. د- رتبه کنکور دکتری و  اعلام اینکه دانشگاه علم و صنعت انتخاب چندم شماست. ه- فقط عنوان و محل چاپ مقالات چاپ شده (در صورت وجود)   شماره تلفن تماس: خانم قائمی (کارشناس تحصیلات تکمیلی): ۷۳۲۲۵۸۵۶ دکتر بابامرادی (مدیر گروه ماده چگال): ۰۹۱۲۴۴۴۶۸۲۰ babamoradiiust.ac.ir دکتر جعفرفرد (مدیر گروه اتمی): ۰۹۱۲۵۵۹۲۴۹۲   mr_jafarfardyahoo.com  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ -

اطلاعیه امتحانات تئوری آزمایشگاه های فیزیک پایه ۱ و پایه ۲

اطلاعیه امتحانات تئوری آزمایشگاه های فیزیک پایه یک و پایه دو. اطلاعیه                                                                            آرشیو اطلاعیه ها

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ -

قابل توجه داوطلبان مصاحبه تخصصی دکتری ۱۴۰۱

قابل توجه داوطلبان مصاحبه تخصصی دوره دکتری ۱۴۰۱   داوطلـبان گرامی ضمن تبریک قبولی در مرحله اول آزمون دکتری رشته فیزیک سال ۱۴۰۱ به اطلاع میرساند مصاحبه تخصصی دانشکده فیزیک در گرایش‌های ماده چگال و اپتیک و لیزر مورخ ۲۲ الی ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. روز و ساعت دقیق مصاحبه‌ها به تفکیک گرایش‌ها و جدول زمانبندی دقیق برای هر متقاضی متعاقباً اعلام خواهد شد. با توجه به برگزاری مصاحبه در دانشگاه‌های مختلف و امکان تداخل با زمان مصاحبه سایر دانشگاهها، احتمال تغییر تاریخ‌های فوق وجود دارد که در اینصورت تاریخ جدید در اطلاعیه های بعدی اعلام میگردد. لذا خواهشمند است به اطلاعیه های منتشر شده در سایت دانشگاه pga.iust.ac.ir  و دانشکده فیزیک physics.iust.ac.ir  توجه فرمایید.   به منظور ارسال مدارک و آمادگی برای انجام مصاحبه، توجه داوطلبان گرامی را به موارد زیر جلب می‌نماید:   ۱.       پس از اعلام نتایج آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور، متقاضیان معرفی شده به این دانشکده جهت ارزیابی تخصصی از تاریخ یکشنبه ۰۱/۰۳/۱۴۰۱ لغایت دوشنبه ۰۹/۰۳/۱۴۰۱ فرصت دارند مدارک و مستندات ذکر شده در انتهای این فرم را، در سامانه گلستان دانشگاه علم و صنعت ایران (ثبت نام دوره دکتری فیزیک ۱۴۰۱) وارد نمایند. آدرس سامانه   : https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm ۲.      با توجه به زمان کوتاه برای ارزیابی مدارک داوطلبان، مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه تمدید نخواهد شد. بدیهی است عدم تکمیل فرم و ارسال موارد ذکر شده به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه میباشد. ۳.      صحت اطلاعات وارد شده در سامانه به عهده داوطلب می باشد و در صورتیکه در هر مرحله از فرایند پذیرش داوطلب و یا حتی پس از قبولی در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات وارد شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد مطابق با قوانین برخورد خواهد شد و پذیرش داوطلب لغو می گردد. ۴.       هر داوطلب بایستی صرف نظر از نوع ورود (روزانه، نوبت دوم) هزینه جداگانه ای برای ثبت نام در هر گرایش پرداخت نماید. ۵.      توضیحات تکمیلی در خصوص شیوه برگزاری جلسه متعاقبا اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است به اطلاعیه های بعدی منتشر شده در سایت دانشگاه pga.iust.ac.ir  و دانشکده physics.iust.ac.ir  توجه فرمایید. مدارک لازم  جهت ارائه در سامانه دانشگاه (ارائه اصل مدرک در مراحل بعدی ضروری می‌باشد.): ۱.       فرم اطلاعات داوطلبان به صورت تکمیل شده (ترجیحا به صورت تایپ شده و در فرمت word یا pdf؛ لنک فایل در انتهای همین صفحه قرار دارد.) (الزامی) ۲.      تصویر کارت ملی و شناسنامه (الزامی) ۳.      تصویر فرم اولویت‌های انتخاب دانشگاهها در سامانه سازمان سنجش (الزامی) ۴.       تصویر پرداخت الکترونیکی هزینه مصاحبه یا فیش واریزی (الزامی) ۵.      مستندات مربوط به فعالیت های پژوهشی (مقالات، کتب، اختراعات و ...) ۶.      تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد (یا گواهی معدل برای دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد) که معدل و تاریخ فارغ التحصیلی در آن ذکر شده باشد به همراه ریز نمرات (درصورتی که مدرک، کارشناسی ناپیوسته باشد ارائه تصویر مدرک کاردانی نیز الزامی میباشد). ۷.      تصویر صورتجلسه دفاع کارشناسی ارشد (در صورت دفاع) ۸.      تصویر مدرک زبان معتبر. ۹.       گواهی در خصوص سوابق تدریس. ۱۰.     گواهی معتبر مبنی بر داشتن شرایط استفاده از سهمیه قبول شده (ویژه مربیان، رزمندگان و ایثارگران) در توضیح بند ۵، ارائه مدارک زیر در سامانه الزامیست: الف) صفحه اول مقالات مجلات که به چاپ نهایی رسیده و کنفرانس های برگزار شده. (لطفا از بارگذاری مقالات ارسال شده برای داوری یا در مرحله بازنگری خودداری شود.) ب) تصویر جلد و شناسنامه کتاب های تالیف و ترجمه شده. در پایان از متقاضیان گرامی خواهشمند است که اطلاعات مربوط به خود را در فایل ضمیمه، فایل اطلاعات داوطلبان، تکمیل نمایند.     اسامی اعضای هیات علمی و موضوعات پیشنهادی                                           آرشیو اطلاعیه ها    

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ -

قابل توجه متقاضیان آزمون دکتری ۱۴۰۱

قابل توجه متقاضیان آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۴۰۱ به اطلاع متقاضیان محترم آزمون ورودی دوره دکتری می رساند که برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ اساتیدی که در جدول پیوست اسامی آنان (همراه با موضوعات پیشنهادی) ذکر شده است، پذیرش دانشجوی دکتری خواهند داشت.     اطلاعیه                                                                                                                                                                          آموزش دانشکده فیزیک آرشیو اطلاعیه ها  

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ -

کانال اطلاع رسانی دانشکده فیزیک در تلگرام و بله

به اطلاع اساتید و دانشجویان گرامی می رسانیم، جهت اطلاع رسانی به دانشجویان دانشکده فیزیک، کانال های زیر در تلگرام و بله تشکیل شده است: https://t.me/iust_physics https://ble.ir/iust_physics با کلیک می توانید عضو شوید.

img_yw_news
شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ -

قابل توجه دانشجویان دکتری ورودی ۱۴۰۰ دانشکده فیزیک

دانشجویان گرامی، درصورت مشورت با استاد راهنمای خود می توانند یک یا دو درس از دروس ذیل را (در صورتی که در دوره های گذشته این دروس را نگذرانده اند) اخذ کنند. *دروس دوره دکترا بشرح ذیل می­باشد: ادامه مطلب ...

img_yw_news
جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ -

جدول زمانبندی مصاحبه دکترا ۱۴۰۰

داوطلبان گرامی مصاحبه دانشکده فیزیک با توجه به جدول های زیر، زمان مصاحبه شما مشخص شده است. ادامه مطلب ...

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ -

قابل توجه داوطلبان مصاحبه تخصصی دوره دکتری ۱۴۰۰

   ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در این مرحله آزمون دکتری فیزیک در سال ۱۴۰۰ به اطلاع می رساند دعوت شدگان به مصاحبه نیاز است فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ -

برنامه IAESTE دوره تبادل دانشجوی کارآموزی

با توجه به نامه معاونت بین الملل دانشگاه درخصوص برنامه تبادل دانشجوی کارآموزی، تحت برنامه IAESTE اقدام نخست شرکت در آزمون زبان انگلیسی می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ -

بسته اینترنتی ۶۰ گیگ ویژه آموزش الکترونیکی دانشجویان

به اطلاع دانشجویان محترم میرساند که با توجه به نامه فوری پیوست می توانند از بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت ویژه آموزش الکترونیکی بهره مند شوند.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 62 queries by YEKTAWEB 4642