[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی افراد::
درباره قطب::
آزمایشگاه تحقیقاتی::
آلبوم تصاویر::
برقراری ارتباط::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

 

آدرس: تهران - میدان رسالت - خیابان هنگام - دانشگاه علم و صنعت ایران 

تلفن: 77240056 -21-0098 

فاکس: 77240488 -21-0098 

کدپستی: 13114-16846

 پست الکترونیک: 

ceesmech AT iust.ac.ir

..
سخنرانی علمی

AWT IMAGE

پیشرفتهای اخیر در بکارگیری روباتها متحرک در صنعت کشاورزی و کنترل ارتعاشات آنها

..
:: مقدمه ::

  قطب علمی نماد فعالیت سازمان یافته گروهی از اعضای هیات علمی در یک مؤسسه با توان علمی بالاست که با برتری در یک زمینه علمی - تخصصی در علوم بنیادی یا کاربردی شناخته می شود و از طریق تمرکز و انسجام بخشیدن به فعالیتهای خود در آن زمینه، برای نوآوری و دستیابی به کیفیت برتر علمی در سطح ملی، منطقه ای یا بین المللی و پاسخگویی به نیازهای اساسی کشور تلاش می کند.

  رشته مهندسی مکانیک و به طور خاص شاخه تخصصی مکانیک جامدات و دینامیک کاربردی طی یک دهه اخیر از رشد علمی و پژوهشی بسیار چشمگیری در سطح کشور برخوردار بوده است. منتها قسمت عمده ای از پیشرفت های پژوهشی در این شاخه محدود به تحقیقات نظری یا محاسباتی بوده و فعالیتهای علمی و پژوهشی کاربردی به ویژه با نگرش تجربی کمتر مورد توجه دانشگاه های کشور بوده است. خوشبختانه فضای فیزیکی مناسب، امکانات اولیه آزمایشگاهی مطلوب و پژوهشگرانی با سابقه طولانی در تحقیقات تجربی، توانمندی بالقوه و ارزشمندی را در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران فراهم آورده است تا در قالب قطب علمی "مکانیک جامدات تجربی و دینامیک" نقش مفیدی را در راستای گسترش تحقیقات کاربردی و آزمایشگاهی در سطح کشور ایفا نماید.

  به طور کلی پژوهش های تجربی در این شاخه تخصصی شامل: بررسی تجربی رفتار مواد، اجسام و سازه های صلب یا تغییر شکل پذیر تحت بارگذاری های استاتیکی و دینامیکی است که می تواند در برگیرنده مطالعات آزمایشگاهی، میدانی و یا طراحی و ساخت نمونه های اولیه با هدف به کارگیری در راستای نیازمندی های کاربردی و صنعتی کشور باشد. برنامه اجرایی پیشنهاد شده در بند 3، چارچوب کلی فعالیت ها و مراحل جزئی اجرای آنرا شرح داده و کلیه عناوین ذکر شده در آن مستقیماً می تواند در راستای رشد و توسعه آموزش، پژوهش و فناوری در حوزه مکانیک تجربی در کشور مفید واقع گردد.

   

دفعات مشاهده: 17789 بار   |   دفعات چاپ: 1986 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 8 بار   |   0 نظر
::
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652