[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
مستندات و فرمها::
فناوری و تعاملات صنعتی::
دانشجویی::
::
پیوند با دانشگاه

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
شبکه بیت
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر سنجی در خصوص وب سايت دانشکده
عالی
خوب
متوسط
   
..
Rss

AWT IMAGE

..
:: گروه پژوهشی ::

 - گروه پژوهشی " شبیه سازی فرایندهای غشایی "AWT IMAGE

  مدیر : آقای دکتر محمدی

  همکاران : آقایان ; دکتر کثیری ، دکتر اشرفی زاده ، دکتر هاشم آبادی ، دکتر پاک و دکتر مقبلی

  مرکز تحقیقاتی " شبیه سازی فرایندهای غشایی " در سال 1377 با هدف دستیابی به دانش فنی این فرایندها و پاسخ گویی به نیاز صنایع داخلی ، با توجه به استقبال گسترده ی آن ها از واحدهای غشایی ، در دانشکده ی مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران راه اندازی شد و هر ساله تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در گرایش " فرایندهای جداسازی " در آن تحصیل می کنند . اخیرا نظر به استقبال دانشجویان کارشناسی ، امکان فعالیت آنان نیز در این مرکز فراهم شده است .

  پیش بینی می شود ، کشورهای منطقه به خصوص ، کشورهای عربی که دارای منابع عظیم نفت و گاز هستند و از کمبود آب رنج می برند ، در آینده ی نزدیک جهت تهیه ی آب شیرین ، جلوگیری از سوختن گازهای همراه با نفت ، شیرین سازی گاز طبیعی ، تبدیل گاز طبیعی به مایعات نفتی و جداسازی آب از حلال های آلی ، از تکنولوژی غشا ء به طور گسترده استفاده کنند و جمهوری اسلامی ایران می تواند با ایجاد یک مرکز ملی تحقیقات غشایی ، نقش راهبردی در منطقه داشته باشد ، همچنین فرایندهای غشایی در صنایع مختلف دیگر مانند ; صنایع نیروگاهی ، صنایع غذایی ، صنایع بیوتکنولوژی و ..........

  نیز می تواند به کار گرفته شود . پیش بینی می شود در سال های آینده در کلیه ی صنایع از فرایندهای غشایی استفاده شود . بر اساس نتایج مطالعات انجام شده در مراکز معتبر تحقیقاتی ، فناوری فرایندهای غشایی می تواند دورنمای بسیار روشنی داشته باشد .

  در حال حاضر این مرکز ، توانایی انجام پروژه های تحقیقاتی و صنعتی در زمینه های گوناگون فرایندهای غشایی را دارا می باشد و امید می رود با حمایت دانشگاه و تجهیز بیشتر، امکان سرویس دهی گسترده تر در زمینه های مختلف آموزشی و صنعتی فراهم گردد .

  در نتیجه ی فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و صنعتی انجام شده در سال های گذشته و دستاوردهای درخشان مرکز ، در اردیبهشت ماه سال 1385 از طرف " شورای گسترش آموزش عالی " مجوز موافقت اصولی برای تاسیس گروه ، صادر شد .

دفعات مشاهده: 24739 بار   |   دفعات چاپ: 2470 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 148 بار   |   0 نظر
::
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 4649