برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اداره تغذیه::
کارکنان::
راهنمای واحد::
فرآیند کاری::
سوالات متداول::
اخبار و اطلاعیه ها::
تماس با ما::
مجله تغذیه::
آنچه که باید بدانیم؟::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
ابزار اینترنت

..
:: پرسش وپاسخ دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/28 | 
 

 

تعریف ورود به سامانه

نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه چیست؟ نام کاربری:  شماره دانشجویی  و کلمه عبور : شماره کارت ملی
 
از چه مرورگری می توان برای ورود به سامانه تغذیه استفاده نمود ؟ بهترین مرورگر برای ورود به سامانه سماد گوگل کروم  و فایر فکس (موزیلا) می باشد.
آدرس سایت تغذیه چیست؟                   stu.iust.ac.ir         

آیا پس از ورود به سامانه تغذیه  امکان تغییر کلمه عبور وجود دارد؟ مراجعه به صفحه کاربری خویش می توانید نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایید.

آیا راه دیگری برای ورود به سامانه تغذیه وجود دارد؟ از طریق دانلود اپلیکیشن سامانه سماد و نصب برای روی گوشی همراه خود ،البته لازم به ذکر است تمامی امکانات که در سامانه می باشد در این اپلیکشن وجود ندارد.


تعاریف گروه

اعلام خطای نبودن در گروه چیست و راه کار رفع آن چیست؟ این دانشجویان قابلیت گرفتن غذا را ندارند.( دفترچه آزمون سراسری ملاک استفاده از  سلف سرویس ها خواهد بود. ) اولویت با دانشجویان روزانه و شبانه( بومی (ناهار) غیر بومی(ناهار و شام) می باشد.  


تعاریف افزایش اعتبار

چگونه افزایش اعتبار انجام دهیم؟ دانلود راهنمای اتوماسیون

زمان شروع و پایان افزایش اعتبار چگونه می باشد؟امکان افزایش اعتبار در تمام شبانه روزامکان پذیر می باشد.

آیا امکا ن استفاده از تمامی کارت های شتاب برای افزایش اعتبار وجود دارد؟ استفاده از  کارت  تمامی بانک های تحت نظر بانک مرکزی امکان پذیر می باشد.

آیا امکان افزایش اعتبار نقدی وجود دارد؟ خیر

در صورت عدم امکان اتصال به بانک راه کاری برای افزایش اعتبار وجود دارد؟( امکان انتقال اعتبار)

درصورت عدم واریزی پول از بانک به سامانه و عدم برگشت مبلغ واریزی به حساب بانکی چه اقدامی باید انجام داد؟ بعد از گذشت ۷۲ ساعت پس از مشاهده گزارش عملکرد بانکی اطمینان حاصل شد که پولی به حساب بانکی برگشت نشده. می توان با در دست داشتن  گزارشی از عملکرد بانکی چند روز گذشته خویش به واحد مالی مدیریت امور دانشجویان مراجعه نمایید.

چگونه از واریز مبلغ خود اطلاع پیدا نماییم؟ با مراجعه به صفحه کاربری - قسمت گزارش عملکرد

به چه دلیل اعتبار منفی مشاهده می شود؟ دانشگاه امکانی را برای دانشجویان  مهیا نموده ( مقدارمبلغی را بصورت اعتبار منفی ) در نظر گرفته تا دانشجو بتوانند از این مبلغ در شرایط خاص استفاده نماید . پس از استفاده این مبلغ ، دانشجو می توانند مبلغ منفی را شارژ و دوباره استفاده نماید.


تعریف رزرو غذا

چگونه رزرو غذا انجام دهیم؟دانلود راهنمای سامانه

زمان شروع و پایان رزرو غذا چگونه می باشد؟ محدودی رزرو  هر غذا   از لحظه قرار گرفتن برنامه غذایی در سامانه تا ۷۲ ساعت قبل از توزیع غذا می باشد.

رزرو غذا برای دانشجویان پردیس امکان پذیر می باشد؟ به دفترچه ی راهنمای آموزن سراسری مراجعه گردد.

آیا رزرو غذا برای دانشجویان الکترونیکی امکان پذیر می باشد؟به دفترچه ی راهنمای آموزن سراسری مراجعه گردد.

آیا رزرو غذا برای دانشجویان مهمان امکان پذیر می باشد؟ به دفترچه ی راهنمای آموزن سراسری مراجعه گردد.

چگونه از رزرو غذای خود اطمینان حاصل نماییم؟ پس از رزرو غذا شما در همان صفحه  رزرو از امکان مشاهده رزرو نسبت به رزرو انجام شده، اطمینان حاصل نمایید.

دلیل عدم امکان رزرو برای چند هفته در سیستم اتوماسیون چیست؟ درج برنامه غذایی  بر اساس تصمیم شورای تغذیه هر دو هفته امکان پذیر می باشد.

چرا برنامه غذایی چرخشی نیست؟ امکان مهیا نمودن مواد غذایی در فصول سال مهیا نمی باشد.
 
آیا رزرو غذا برای دانشجویان ترم ۱۱ به بعد امکان پذیر می باشد؟ بر اساس قوانین صندوق رفاه امکان پذیر نمی باشد.

تعریف فروش آزاد (در موارد خاص)

فروش آزاد چیست؟ فروش آزاد امکانی می باشد که دانشجو غذای رزرو شده ی خویش را بدلیل عدم به موقع رسیدن به سلف سرویس و یا مسافرت نخواسته به فروش بگذارد.

در چه صورتی می توان غذای خریداری خود آزاد نمود؟ در سامانه در صفحه رزرو غذایی که خریداری نموده اید سبدی مشاهده می شود . با انتخاب سبد این امکان برای شما مهیا می شود.
چگونه می توان غذای آزاد خریداری نمود؟ دانشجویانی که قصد خرید دارند در صورت رویت سبد غذای آزاد در صفحه رزرو خود با کلیک بر روی آن می توانند غذای آزاد خرید نمایند.
زمان فروش غذا بصورت آزاد چگونه می باشد؟ این امکان از زمان رزرو تا  قبل از توزیع غذا مهیا می باشد.

قوانین جابجایی غذا
 چگونه میتوانیم غذای خود را جابجا کنیم؟ در صفحه رزرو روی وعده ای که قرار که جابجا نمایید دو فلش مشاهده می شود با کلیک کردن بر روی آن سلف ها قابل انتقال مشاهده می شود.
آیا امکان جابجایی غذا از خوابگاه به دانشگاه و برعکس وجود دارد؟ بله. در وعده ناهار امکان جابجایی طبق قانون جابجایی امکان پذیر می باشد.

شروع و پایان جابجایی غذا چگونه است؟ شروع جابجایی از دو روز قبل از توزیع تا ساعت ۶ صبح روز توزیع غذا امکان پذیر می باشد.

قوانین جابجا نمودن غذا چگونه است؟ امکان جابجایی غذا از سلف مرکزی به خوابگاه و برعکس در تمام ایام هفته بجز روزهای تعطیل مهیا می باشد.

چه وعده هایی را می توانیم جابجا نماییم؟ امکان جابجایی وعده ناهار برای دانشجویان مهیا  می باشد.

سبد ارزاق (در موارد خاص)

قوانین در خواست ثبت ارزاق چگونه است؟ کسانیکه متاهل می باشند و در سامانه گلستان تاهل خویش را مشخص نموده اند و در خوابگاه ساکن می باشند می توانند از این امکان استفاده نمایند.
در صورت عدم مشاهده سلف ارزاق به کجا مراجعه نماییم؟مشکل در ثبت تاهل در سامانه گلستان می باشد.

در صورت مشخص نبودن وضیعت تاهل در سامانه تغذیهبه کجا مراجعه نماییم؟ با ورود به سامانه گلستان و ثبت تاهل این امکان مهیا می گردد. 

تعریف رمز دوم (در موارد خاص)


برگه فراموشی چیست؟ رمز ی می باشد که در صورت رزرو غذا و به همراه نداشتن کارت ،دانشجو می توانند از این رمز  استفاده نماید.

چگونه می توان رمز دوم دریافت نمود؟ با ورود به اکانت خود نسبت به تغییر رمز دوم یک رمز ۴ رقمی انتخاب نموده و با این رمز تا پایان ترم استفاده نمایید.

در چه صورتی می توان رمز دوم دریافت نمود؟ در صورتی این دانشجو غذا رزرو نموده و کارت خویش راه به همراه ندارد و دستگاه تحویل غذا در سلف رزرو شده دارای  امکان رمز دوم باشد.
آیا امکان دریافت برگه فراموشی از گوشی ها می باشد؟ دریافت برگه فراموشی فقط از طریق کامپیوتر های مستقر در سلف ها امکان پذیر می باشد.

آیا محدودیت در دریافت رمز دوم  وجود دارد؟ بله. طبق قوانین مندرج در سامانه تغذیه

سایر موارد

دلیل اینکه بعد از ثبت خوابگاه در سامانه تغذیه خوابگاه ثبت نشده است؟ ۲۴ ساعت پس از ثبت خوابگاه گلستان .برای دانشجوسلف های خوابگاه در سامانه تغذیه قابل رویت می باشد. .

مسئولیت میان وعده با چه نهادی می باشد؟هماهنگی در رابطه میان وعده دانشجویی با شورای صنفی می باشد.

عدم مراجعه به هنگام برای تحویل غذا ؟در سلف ها طبق زمان بندی اعلام شده غذای توزیع می گردد بدیهی است پس از اتمام مهلت توزیع غذا اداره تغذیه هیچ مسئولیتی در قابل تحویل غذا به دانشجو ندارد.
دستور العمل عدم خوردن غذای رزرو شده چیست؟در حال حاضر هیچ قانونی در نظر گرفته نشده است.

چه گروهی از دانشجویان، دانشجویان سنواتی نامیده می شود؟ بر اساس قوانین صندوق رفاه دانشجویان دکترا و کارشناسی ۸ ترم و کارشناسی ارشد ۴ ترم مجاز به استفاده از غذای با یارانه می باشند.

افزایش قیمت غذا برای چه دانشجویانی اعمال می گردد؟ دانشجویان دکترا و کارشناسی بعد از ۸ ترم  و کارشناسی ارشد بعد از ۴ ترم مشمول افزایش قیمت طبق قوانین صندوق رفاه دانشجویی می باشند.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

دفعات مشاهده: 7227 بار   |   دفعات چاپ: 2010 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
برای مشاهده کل مطالب بخش سوالات متداول اینجا را کلیک کنید.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4652