[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی ::
معرفی پژوهشگاه ::
اهداف و ماموریت ها::
پژوهشکده ها ::
مراکز پژوهش و فناوری ::
فن راه دانشگاه ::
قطب های علمی ::
سایر مراکز پژوهشی::
آزمایشگاههای تحقیقاتی ::
طرحهای کلان ملی ::
اخبار و رویدادها::
آیین نامه ها و فرمها ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

نشانی تهران،میدان رسالت

خ هنگام، خ دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران

کد پستی 13114-16846

 تلفن 1-73225820

 دور نگار 77240379

پست الکترونیک irist@iust.ac.ir 

..
:: معرفی قطب علمی حمل و نقل ریلی ::
 | تاریخ ارسال: 1392/1/19 | 
معرفی قطب علمی حمل و نقل ریلی

بر اساس نقشه جامع علمی کشور و برنامه راهبردی توسعه کشور (افق 1404) مهندسی راه آهن از جمله فناوریهای کلیدی و تاثیرگذار در نقشه راه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. بر این اساس و در راستای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی صنعت ریلی کشور، قطب حمل و نقل ریلی کشور در سال 1390 در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصویب در دانشگاه علم و صنعت ایران تاسیس گردید. AWT IMAGE

از اهم کارکردهای اصلی این قطب می توان به مرجعیت علمی در کلیه زمینه های تحقیقاتی مهندسی راه آهن، تولید دانش فنی مورد نیاز در صنعت ریلی کشور، نظارت بر انتقال دانش فنی و بومی سازی صنایع وارداتی پیشرفته، ارائه مشاوره در توسعه خطوط ریلی کشور به هیئت محترم دولت و وزارت راه و شهرسازی، مرجعیت تهیه استاندارد های صنعت ریلی، مرجعیت مستند سازی پروژه های صنعت ریلی و ایجاد ارتباطات بین المللی موثر با دانشگاهها و موسسات آموزش و تحقیقات ریلی در جهان اشاره نمود. از عمده آزمایشگاههای تحقیقاتی این قطب می توان آزمایشگاه ارتعاشات زمینی، آزمایشگاه نویز ارتعاشات ریلی، آزمایشگاه محاسباتی تحلیل سازه های ریلی راه آهن سریع السیر، آزمایشگاه محاسباتی آئرودینامیک قطارهای سریع السیر و آزمایشگاه محاسباتی سیستم های کنترل را نام برد. کنفرانس دو سالانه بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن ICRARE با حضور پیشاهنگان ریلی جهان توسط این قطب برگزار می شود. اعضای قطب متشکل از شش نفر استاد کامل و دو نفر دانشیار در زمینه های تخصصی گوناگون حمل و نقل ریلی می باشند. دبیرخانه قطب در محل دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران واقع است.

اطلاعات بیشتر را می توان در سایت مربوطه مطالعه نمائید.

دفعات مشاهده: 4298 بار   |   دفعات چاپ: 1281 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 45 بار   |   0 نظر
>
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4657