[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی پروژه::
تاریخچه قطارهای سریع السیر::
ساختار::
اسناد بالادستی::
تفاهم نامه ها::
گزارشات::
مراکز موثر در اجرای طرح::
قطارهای پرسرعت دنیا::
اخبار و تازه ها::
تماس با ما::
::
فرم مشخصات سازندگان حقوقی

AWT IMAGE

..
فرم مشخصات مشاوران حقوقی

AWT IMAGE

..
فرم مشخصات مشاوران حقیقی

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: نقشه جامع علمی کشور ::
تدوین:

  براساس جدول زمانبندی طراحی نقشه جامع علمی کشور، پیشنویس دوم نقشه در انتهای اردیبهشت ماه سال 1386 و براساس نتایج فعالیت کارشناسی کمیته­های تخصصی نقشه در مجموعه ای 100 صفحه ای ارائه گردید که در جلسات متعددی در کمیسیون تلفیق و تدوین و شورای تخصصی مورد اصلاح و تکمیل قرار گرفت و مقرر شد بخشهایی از آن نظیر سناریوهای علم و فناوری،تحلیل وضع موجود علم و فناوری کشور، اقدامات ملی متناظر با حوزههای مختلف علم و فناوری، تحلیل ، وضع موجود نگاشت نهادی حوزه علم و فناوری، پایش و اجرای نقشه، مبانی روشی و تعاریف ، واژگان به پیوستهای نقشه منتقل شده و مجموعه نهایی به صورت خلاصه جهت بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده گردد . در نهایت پیشنویس سوم نقشه جامع علمی کشور جهت اظهار نظر اساتید و صاحبنظران به بیش از 500 مرکز دانشگاهی و حوزوی و تحقیقاتی ارسال گردید . در مرحله بعد 250 پیشنهاد ارسالی از سوی این مراکز مورد بررسی قرار گرفت و تاحد امکان موارد مناسب در متن نقشه اعمال گشت.

   تصویب:

  سند مذکور پس از تهیه در سال 1386 برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه گشت. شورا نیز پس از بحث و تبادل نظر بر روی آن و همچنین اصلاحات اساسی بر روی آن در نهایت سند نقشه جامع علمی کشور در بهمن سال 1389 درجلسه 679 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 14/10/1389 به تصویب شورا رسید.

   ابلاغ:

  پس از تصویب سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند توسط رئیس جمهور محترم وقت و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب آقای دکتر احمدی نژاد 24/2/1390 به تمام دستگاه ها ابلاغ گردید.

   سازمان:

  به طور خلاصه در فصل پنجم نقشه جامع علمی کشور سازمان اجرایی و تقسیم کار ملی در حوزه علم و فناوری کشور به صورت ذیل انجام شده بود:

  · سیاستگذاری کلان و نظارت و ارزیابی بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

  · سیاستگذاری اجرایی و هماهنگی و انسجام‌بخشی اجرای نقشه جامع علمی کشور بر عهده ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور می باشد. که ترکیب اعضای آن در نقشه آمده است.

  · برنامه ‌ ریزی و اجرا و فرهنگ‌سازی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، فرهنگستانهای کشور، جهاد دانشگاهی، مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، سایر وزارتخانه‌ها و نهادها و مؤسسات علمی و فناوری، صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادها و دستگاههای تبلیغی و فرهنگی کشور

  در همین راستا تا کنون اقدامات ذیل انجام پذیرفته است:

   انتخاب اعضای حقیقی ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور:

در جلسه 688 مورخ 20/2/1390 شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای حقیقی ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع بدین شرح به تصویب رسید:«آقایان حجه‌الاسلام‌ والمسلمین محمود محمدی‌عراقی، حجه‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر محسن قمی، دکتر منصور کبگانیان و دکتر محمدعلی کی‌نژاد، مطابق قسمت ب شق 1ـ 5 فصل پنجم سند نقشه جامع علمی کشور به عنوان اعضای حقیقی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، انتخاب می‌شوند». مصوبه مذکور در تاریخ 1/04/1390 توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب آقای دکتر احمدی نژاد ابلاغ گردید.

تصویب آئین نامه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور:

آیین نامه «ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور» در جلسه 700 مورخ 17/8/90 شورای عالی انقلاب فرهنگی به شرح پیوست به تصویب رسیده و در تاریخ 13/10/1390 نیز ابلاغ گردید.

نقشه جامع علمی کشور - متن کامل

دفعات مشاهده: 4727 بار   |   دفعات چاپ: 1137 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 49 بار   |   0 نظر
>
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4657