باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۷۱)

اخبار ۱۴ الی ۳۰ اسفندماه ۱۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۱/۳۰

         شبکه های مجازی اداره روابط عمومی

       کانال تلگرام:          IUST_Official@   
     لوگو سروش کانال سروش:             IUST_Iran@ 
     کانال بازارکار:                  IUSTjob@ 
          کانال بله :                           iust_pr@ 
       پیج اینستاگرام                   iust_pr@  
     Image result for لوگوی اپارات   آپارات:                               iust_pr

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۲/۱/۲۹ - روابط عمومی دانشگاه
با حضور معاونان پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان هوافضا، برنامه معرفی رویداد فناورانه توسعه هوش مصنوعی در بخش هوافضا، ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ در مجتمع امام خمینی(ره) دانشگاه برگزار شد.

۱۴۰۲/۱/۲۸ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه واترلوی کانادا برای بزرگداشت یاد و خاطره دکتر حمید احمدیان (دانش‌آموخته دکتری دانشگاه واترلو و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران)، نیمکت یادمانی را به نام این استاد فقید، مقابل دانشکده مهندسی مکانیک ثبت کرد.

۱۴۰۲/۱/۲۲ - روابط عمومی دانشگاه
معاونت پژوهشی و تعاملات صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری سازمان صنایع هوافضا، برنامه معرفی رویداد فناورانه توسعه هوش مصنوعی در بخش هوافضا را با هدف توسعه کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی و ایجاد سامانه‌ها و زیرسامانه‌های نوین هوشمند را ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ از ساعت ۱۳ در سالن B مجتمع امام خمینی(ره)  را برگزار می‌نماید.

۱۴۰۲/۱/۲۱ - روابط عمومی دانشگاه
در پی بیانات نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۱۴۰۲ به عنوان «مهار تورم و رشد تولید»، رؤسای ۱۴ دانشگاه بزرگ کشور طی نامه‌ای به معظم‌له، آمادگی دانشگاه متبوع خود را برای تحقق شعار سال اعلام کردند.

 انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با پژوهشگاه بین­ المللی زلزله­ شناسی و مهندسی زلزله

۱۴۰۲/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه

تفاهم ‏نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با پژوهشگاه بین ­المللی زلزله ­شناسی و مهندسی زلزله، ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ به امضا رسید.

۱۴۰۲/۱/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه

معاونت آموزشی دانشگاه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر از خیر و برکت، اعلام کرد با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و برگزاری مراسم احیای یکشنبه شب، کلاس‌های ساعت ۷:۳۰ الی ۹ صبح روز دوشنبه مورخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ تشکیل نشده و کلاس جبرانی با هماهنگی استاد و دانشجویان برگزار خواهد شد.

 ارتقای دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی QS

۱۴۰۲/۱/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه

دانشگاه علم و صنعت ایران بر اساس نتایج رتبه‌بندی بین‌المللی کیو اس برای سال ۲۰۲۳، در رتبه‌بندی کلی و حوزه‌های موضوعی، ارتقای جایگاه است.

 رئیس دانشگاه از سه پروژه عمرانی دانشگاه بازدید کرد

۱۴۰۲/۱/۱۶ - روابط عمومی دانشگاه

دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) و هیات همراه، صبح ‌چهارشنبه ۱۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ از پروژه‌های در حال احداث ساختمان جدید دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت؛ مجتمع خدمات فناوری و ساختمان مرکز تحقیقات فناوری مهندسی مکانیک و ساختمان شماره ۲ پژوهشکده فناوری‌های نوین دانشگاه بازدید کردند.

 برگزاری مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان علم و صنعت ایران

۱۴۰۲/۱/۱۴ - روابط عمومی دانشگاه

با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه، مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان، مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان علم و صنعت ایران، صبح چهاردهم فروردین ۱۴۰۲ در مسجدالشهدای دانشگاه برگزار شد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۲/۱/۲۸ - روابط عمومی دانشگاه
بر اساس گزارش پایگاه استنادی علوم و فناوری جهان اسلام، دو عضو هیأت علمی و یک دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت ایران در بین پژوهشگران پر استناد ایران در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنر در بازه زمانی ۱۰ ساله (۱۳۹۹-۱۳۹۰) معرفی شدند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۲/۱/۲۱ - دانشكده مهندسي عمران

مهندس مجتبی حاجیلو دانشجوی دوره دکتری این دانشکده در رشته مهندسی عمران گرایش راه و ترابری، ۲۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ از رساله خود تحت عنوان « طرح مخلوط‌های آسفالتی حاوی تراشه با روش طرح اختلاط متعادل شده و بهینه‌سازی مرحله افزودن روانسازها (جوان‌سازها)» به‌صورت حضوری با راهنمایی دکتر حسن زیاری دفاع نمود.

 دفاعیه دکتری

۱۴۰۲/۱/۱۴ - دانشكده مهندسي شيمي
مهندس حسین جلیلوند دانشجوی دوره دکتری مهندسی شیمی، به صورت حضوری در ساعت ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۲، کلاس ۱۳۰ در دانشکده مهندسی شیمی، از رساله خود با عنوان " مطالعه تجربی و مدلسازی جذب سطحی دی متیل سولفید  از میعانات گازی مرکاپتان زدایی شده با استفاده از کربن فعال اصلاح شده " با راهنمایی خانم دکتر فرزانه فیضی دفاع خواهد نمود. 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۴۰۲/۱/۳۰ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي

از دانشجویان ممتاز (داشتن معدل حداقل 16 و گذراندن حداقل 106 واحد تا پایان ترم 6) ورودی 98 متقاضی پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد سال 1402، تقاضا میشود که فرم پیوست را تا پایان فروردین ماه تکمیل و به آموزش دانشکده (آقای خلیلی یا خانم امینی) تحویل نمایید...

۱۴۰۲/۱/۲۹ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

به اطلاع می‌رساند پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، بر پایه همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و اداره کل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به جذب نیروی امریه با تاریخ اعزام ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ می‌نماید... ادامه>>

۱۴۰۲/۱/۲۸ - دانشكده مهندسي شيمي

ویرایش دوم کتاب " سامانه های سطحی" در فروردین ۱۴۰۲ توسط آقای دکتر سید نظام الدین اشرفی زاده و همکارانشان تالیف شده و توسط  انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران به چاپ رسیده است. این کتاب در شش فصل و هشت پیوست تنظیم شده است و دربرگیرنده مفهوم کشش سطحی، روش‌های اندازه‌گیری، مواد فعال سطحی، امولسیون ها، سوسپانسیون‌ها، فوم‌ها و سطوح دارای بار الکتریکی است. ویرایش دوم این کتاب، پس از ده سال از چاپ و انتشار نسخه ویرایش اول به چاپ رسیده و در موارد متعددی به­ روزرسانی شده است.

 کارگاه شفافیت قبل از ازدواج

۱۴۰۲/۱/۲۸ - مرکز مشاوره دانشجویی

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه تخصصی «شفافیت قبل از ازدواج» را برگزار می کند. این کارگاه دوشنبه ۲۸ فروردین از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در حسینیه خوابگاه حکیمیه برگزار خواهد شد.  

۱۴۰۲/۱/۲۷ - اداره بهداشت و درمان

هفته بهداشت دهان و دندان گرامی باد...

۱۴۰۲/۱/۲۵ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي

از متقاضیان محترم خواهشمند است به این اطلاعیه مراجعه نمایند.

 مراسم افطاری اعضای هیات علمی و کارکنان دانشکده شیمی با حضور و سخنرانی رییس محترم دانشگاه، آقای دکتر منصور انبیاء

 ۱۴۰۲/۱/۲۰ - دانشكده شيمي

متن خبر کلیک نمایی

 روز جهانی بهداشت

۱۴۰۲/۱/۱۹ - اداره بهداشت و درمان

روز جهانی بهداشت گرامی باد.

۱۴۰۲/۱/۱۹ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي

خانم دکتر اعلم الهدی از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقاء یافتند. اساتید و کارکنان این دانشکده ارتقاء ایشان را تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت دارند.

 اطلاعیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در موضوع پوشش و حجاب

۱۴۰۲/۱/۱۶ - گروه طرح و برنامه معاونت فرهنگی و اجتماعی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از ارائه خدمات آموزشی و رفاهی به دانشجویانی که قوانین حجاب و پوشش را رعایت نکنند، معذور است.

۱۴۰۲/۱/۱۶ - دانشكده شيمي

متن خبر کلیک نمایید.

۱۴۰۲/۱/۱۴ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

بسمه تعالی ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران عزیز در ماه مبارک رمضان، چند نکته در خصوص رعایت حرمت این ماه مبارک به اطلاع دانشجویان گرامی رسانده می‌شود:
  1. انشاءالله همه ما و از جمله دانشجویان محترم از فرصت این ماه مبارک برای تمرین خودسازی نهایت بهره را ببریم.
  2. دانشجویانی که روزه‌دار نیستند، از فضاهای عمومی دانشکده، اعم از کلاسها، آزمایشگاه‌ها و هاب دانشکده برای خوردن و آشامیدن استفاده نکنند.
  3. برای رفاه حال دانشجویانی که روزه‌دار نیستند دو مکان برای خوردن و آشامیدن در دانشکده در نظر گرفته شده است: (۱) اتاق دانشجویان کارشناسی ارشد در طبقه دوم برای دانشجویان خانم، (۲) اتاق داخل سالن مطالعه در طبقه همکف برای دانشجویان آقا.
  4. ضمناً سیگار کشیدن در تمام دانشکده ممنوع است.

                                                                                    معاونت فرهنگی دانشکده مهندسی کامپیوتر

 برنامه هفتگی نیمسال دوم ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشکده

۱۴۰۲/۱/۱۴ - دانشكده مهندسي عمران

بدین‌وسیله برنامه هفتگی کلیه مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشکده در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به ترتیب نام خانوادگی اساتید صرفاً جهت اطلاع در فایل PDF (در ادامه مطلب) به رویت اساتید و دانشجویان محترم می‌رسد. این برنامه شامل کلاس‌های روزانه، پردیس دانشگاهی، مجازی و واحد دماوند می‌باشد. بدیهی است ملاک اصلی نحوه برگزاری کلاس‌ها، امتحانات و هرگونه تغییرات مطابق مصوبات شورای آموزشی دانشگاه می‌باشد.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه