باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۶۰)
 

اخبار ۱ الی ۱۵ آبان ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

       شبکه های مجازی اداره روابط عمومی:

       کانال تلگرام:          IUST_Official@   
     لوگو سروش کانال سروش:            IUST_Iran@ 
     کانال بازارکار:                 IUSTjob@ 
        پیج اینستاگرام                   iust_pr@  
     Image result for لوگوی اپارات   آپارات:                              iust_pr

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg

۱۴۰۱/۸/۱۵ - روابط عمومی دانشگاه
گروه جذب و هدایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه، تسهیلات جدید پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه علم و صنعت ایران برای سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.


 

۱۴۰۱/۸/۱۴ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران در نظر دارد انجام خدمات مشروحه ذیل را به پیمانکاران حقوقی صلاحیت دار، واجد شرایط و توانمند با شرایط ذیل واگذار نماید:

 

۱۴۰۱/۸/۱۴  - روابط عمومی دانشگاه
رویداد معارفه دانشجویان ورودی ۱۴۰۱ در رشته‌های مدیریت تکنولوژی، سیاستگذاری علم و فناوری و مدیریت کسب و کار، روز سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.


 

۱۴۰۱/۸/۱۴  - روابط عمومی دانشگاه
دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اعلام کرد امکان ثبت نام ازدواج دانشجویی دانشگاه و سفر مشهد مقدس، از تاریخ ۹ مهرماه (اول ربیع‌الاول- مصادف با هجرت حضرت رسول اکرم صلی‌ الله علیه واله) تا پایان آبان‌ماه ۱۴۰۱ از طریق درگاه اینترنتی «همسفر تا بهشت» به آدرس:  https://hamsafartabehesht.ir/ میسر شده است.


 

۱۴۰۱/۸/۱۱- روابط عمومی دانشگاه
در دومین جلسه هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه علم و صنعت ایران، انتخابات تعیین اعضای هیات مدیره و بازرس این بنیاد برگزار و اعضای اصلی و علی‌البدل مشخص شدند.


 

۱۴۰۱/۸/۹ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران در هفته‌های گذشته شاهد حوادث نگران‌کننده­ای توأم با برخی ناهنجاری‌های تلخ و آزاردهنده بود. با توجه به این وقایع، ما اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران لازم می­دانیم نکات زیر را خیرخواهانه و مشفقانه اعلام نماییم:


 

۱۴۰۱/۸/۹ - روابط عمومی دانشگاه
مهندس تیموری (مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا) و هیاتی از مدیران ارشد این شرکت، بعد از ظهر یکشنبه ۸ آبانماه ۱۴۰۱ با حضور در دانشگاه از دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران و امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات آن، بازدید کردند.

 

 دانشگاه علم و صنعت ایران برترین دانشگاه‌ صنعتی کشور از حیث پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر دنیا در سال ۲۰۲۲ شناخته شد

۱۴۰۱/۸/۸ - روابط عمومی دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور ۶۰ محقق در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر دنیا در سال ۲۰۲۲، در صدر دانشگاه‌های صنعتی کشور قرار گرفته است.


 

۱۴۰۱/۸/۷ - روابط عمومی دانشگاه
با حضور جمعی از دانشگاهیان، مراسم عزاداری و یادبود شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ، بعد از نماز ظهر و عصر روز شنبه ۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ در مقابل سر در دانشگاه برگزار شد.


 

۱۴۰۱/۸/۴ - روابط عمومی دانشگاه
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، سومین دوره رقابت علمی کنز، ویژه دانشجویان، پژوهشگران، فناوران و دانشمندان زیر ۴۵ سال جهان اسلام را برگزار می‌کند.


 

۱۴۰۱/۸/۴ - روابط عمومی دانشگاه
مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علم و صنعت ایران، چهارشنبه ۴ آبانماه ۱۴۰۱ در خصوص «ایجاد مرجع ملی مشترک همکاری‌های بین‌المللی علم و فناوری با دانشگاه پلی‌تکنیک سنت‌پترزبورگ»، تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی امضا کردند.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

۱۴۰۱/۸/۱۰ - دانشكده معماري و شهرسازي
کسب مدل نقره مسابقات a dsign به خانم آیسان موسوی و فرزاد مجیدی تبریک میگوییم. برای این دو دانشجو و دانش آموخته عزیز که برای دانشکده معماری افتخار آفرینی کردند ارزوی موفقیت بیشتر و سربلندی میکنیم. ادامه

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/entesabertegha.jpg

۱۴۰۱/۸/۸  - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر سروش برادران، به عنوان «مدیر مجتمع‌های همایشی دانشگاه» منصوب شد.

 

۱۴۰۱/۸/۷ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر محمد سعیدی مهرآباد به سمت «سردبیر مجله بین‌المللی مهندسی صنایع و تحقیقات تولید» منصوب شد. ارتقای دکتر وحید شالچیان

۱۴۰۱/۸/۹ - دبیرخانه هیأت ممیزه
دکتر وحید شالچیان عضو محترم هیأت علمی دانشکده  مهندسی  برق در  جلسه  هیئت ممیزه مورخ ۹/آبان/ ۱۴۰۱ از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقا یافتند.  احراز این موفقیت را به ایشان، اعضای هیات علمی و کارکنان محترم آن دانشکده تبریک عرض می نماییم.


 

۱۴۰۱/۸/۹ - دبیرخانه هیأت ممیزه
دکتر وحیدصفری فرد عضو محترم هیأت علمی دانشکده  شیمی در  جلسه  هیئت ممیزه مورخ ۹/آبان/ ۱۴۰۱ از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقا یافتند.  احراز این موفقیت را به ایشان، اعضای هیات علمی و کارکنان محترم آن دانشکده تبریک عرض می نماییم.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۱/۸/۱۴ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس پوریا قدیر دانشجوی دوره دکتری این دانشکده در رشته مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک، ۱۶ آبان ماه سال ۱۴۰۱ از رساله خود تحت عنوان «بررسی تأثیر یون کلراید بر مقاومت خاک‌های ماسه‌ای بهسازی شده با سیمان‌های ژئوپلیمری و پرتلند» به‌صورت حضوری/مجازی با راهنمایی دکتر حمیدرضا رازقی دفاع خواهد نمود.

 
۱۴۰۱/۸/۱۰- دانشكده مهندسي صنايع
طاهره هاشمی دانشجوی دکتری رشته مهندسی صنایع، از رساله خود با عنوان «مدل­سازی قراردادهای هماهنگی در زنجیره تأمین حلقه بسته محصولات غذایی تازه با در نظر گرفتن خودخوری کالایی»‏‎ ‎به راهنمایی آقای دکتر تیموری ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۰ دفاع خواهد نمود‎.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

۱۴۰۱/۸/۱۵- دانشكده شيمي

به مناسبت ۱۰ نوامبر ( ۱۹ آبان ماه) روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه و در ادامه سلسله نشست های بزرگداشت سال جهانی علوم پایه، دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می کند. 

زمان : چهارشنبه ۱۸  آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰
لینک ورود: روی تصویر کلیک نمایید.

 

۱۴۰۱/۸/۱۴  - مرکز مشاوره دانشجویی

*اعلام زمانبندی حضور مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه در خوابگاه خواهران* 

*فرشته ایزدی* 
شنبه ها ۱۷/۳۰ الی ۲۲/۳۰
چهارشنبه ها ۱۷/۳۰ الی ۲۲/۳۰

۱۴۰۱/۸/۱۴  - مرکز مشاوره دانشجویی

هفتادمین شماره از نشریه پیام آشنا دانشجو منتشر شد. در این شماره می خوانید: سازگاری دانشجویان ورودی جدید با محیط دانشگاه، مدیریت تنش و استرس و ... 

AWT IMAGE
۱۴۰۱/۸/۱۴  - دانشكده مهندسي عمران
جلسه معارفه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی ۱۴۰۱ گرایش حمل و نقل روز دوشنبه ۱۶ آبان ماه در ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۳:۴۵ در سالن کنفرانس (دکتر عباس نیا) واقع در طبقه سوم در ساختمان شماره ۱ عمران با حضور مدیر و اساتید محترم گروه مربوط برگزار می‌گردد. از دانشجویان محترم تحصیلات تکمیلی دانشکده، برای حضور در این جلسه دعوت به‌عمل می‌آید.

 
۱۴۰۱/۸/۱۱ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

الگوی لاتک (LaTex) پایان نامه و رساله.... (جهت مشاهده  به ادامه مطلب مراجعه فرمایید )
از دانشجو آقای مرتضی ذاکری نصرآبادی بابت تهیه ی الگو سپاسگزاریم.

۱۴۰۱/۸/۱۱ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

تعیین استاد راهنمای سمینار و پروژه .... (جهت مشاهده اطلاعیه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید )

۱۴۰۱/۸/۱۱ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

اطلاعیه زمانبندی آزمون جامع شفاهی آبان ماه ۱۴۰۱ .... (جهت مشاهده جدول زمانبندی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید )

۱۴۰۱/۸/۱۱ - دانشكده مهندسي عمران
در تابستان ۱۴۰۱، بیش از هشتاد دانشجوی دانشکدۀ مهندسی عمران در دورۀ کارآموزی شرکت کردند و در کنار گزارش کارآموزی خود، پوسترها و نماهنگ‌های زیبایی تهیه و جهت شرکت در مسابقه ارائه کردند. در راستای برنامه‌های توسعۀ ارتباط با صنعت، این پوسترها و نماهنگ‌ها از ۲۴ مهر بر روی وب‌سایت دانشکده نمایش داده شدند و جهت شرکت در چهارمین دورۀ مسابقۀ پوستر و دومین دورۀ مسابقۀ نماهنگ، در معرض داوری چهار عضو هیأت علمی دانشکدۀ مهندسی عمران قرار گرفتند. (در ادامه مطلب) اسامی برگزیدگان بخش پوستر و  بخش نماهنگ به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رسد.

 
۱۴۰۱/۸/۱۱ - اداره بهداشت و درمان
قابل توجه دانشگاهیان گرامی:
 با عنایت به بازگشایی دندانپزشکی از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ جهت نوبت دهی به سامانه نوبت
دهی مراجعه فرمایید.
۱۴۰۱/۸/۱۰ - دانشكده مهندسي كامپيوتر
KANS مخفف عبارت انگلیسی Knowledge Application and Notion for Society به معنی کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف این رقابت ارائه راه حل‌های مبتنی بر علم برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که توسط دانشمندان جوان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) در سراسر کشورهای اسلامی و مسلمانان سایر کشورها ارائه می شود. (ادامه مطلب)
1401/8/10 - دانشكده مهندسي عمران - جلسه معارفه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی جدید ۱۴۰۱ گروه سازه (گرایش‌های: سازه - زلزله - مدیریت ساخت)
 
AWT IMAGE
۱۴۰۱/۸/۱۰ - دانشكده مهندسي عمران
جلسه معارفه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی ۱۴۰۱ گروه ژئوتکنیک (گرایش ژئوتکنیک و ژئوتکنیک زیست محیطی) در روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه در ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۳:۰۰ در سالن آمفی‌تئاتر طبقه ۱- (منفی یک) واقع در ساختمان شماره ۲ عمران با حضور مدیر و اساتید محترم گروه مربوط برگزار می‌گردد. از دانشجویان محترم گروه ژئوتکنیک ورودی ۱۴۰۱، برای حضور در این جلسه دعوت به‌عمل می‌آید.

۱۴۰۱/۸/۱۰ - دانشكده فيزيك
شنبه‌ی آینده مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ جناب آقای دکتر شهاب نوروزیان یک سخنرانی‌ علمی با عنوان  " آشکارسازهای فرابنفش بر پایه نیمه هادی های پهن باند"در دانشکده فیزیک، سالن سمینار ساختمان شماره یک از ساعت ۱۳ الی ۱۴ ارائه خواهند نمود. شرکت عموم در این سخنرانی آزاد است، برای مشاهده اطلاعیه سخنرانی اینجا کلیک کنید. 

۱۴۰۱/۸/۹ - دانشكده معماري و شهرسازي
به اطلاع می رساند، اسامی منتخبین کارآموزی کارشناسی طراحی صنعتی نیمسال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به شرح زیر می باشد. ادامه

۱۴۰۱/۸/۸ - مرکز مشاوره دانشجویی
برنامه حضور مشاور در خوابگاه خواهران به شرح زیر می باشد:  سلسله نشست های بزرگداشت سال علوم پایه : جلسه دوازدهم

۱۴۰۱/۸/۷ - دانشكده شيمي
چهارشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ صبح
لینک ورود: روی تصویر کلیک نمایید.

۱۴۰۱/۸/۷- دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
در راستای برنامه‌های این دانشکده، مسابقه نمایش پوستر کارآموزی (پوسترشو) با هدف آشنا شدن کلیه دانشجویان دانشگاه با محیط‌های کاری، وظایف مهندسان مواد و متالورژی و نیاز روز صنایع و سازمان‌ها برگزار می‌شود.
AWT IMAGE
۱۴۰۱/۸/۷ - دانشكده مهندسي عمران
جلسه معارفه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی ۱۴۰۱ گروه آب و محیط زیست روز دوشنبه ۱۶ آبان ماه در ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۰۰ در سالن آمفی تئاتر طبقه ۱- (منفی یک) واقع در ساختمان شماره ۲ عمران با حضور مدیر و اساتید محترم گروه مربوط برگزار می‌گردد. از دانشجویان محترم تحصیلات تکمیلی دانشکده، برای حضور در این جلسه دعوت به‌عمل می‌آید.

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه