[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره معاونت ::
مدیریت‌ها::
آئین‌نامه‌ها ::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
سازمان های بین المللی::
امکانات و فرصت ها::
اخبار ::
تسهیلات پایگاه::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
روز علم ایران و آلمان ::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
برقراری ارتباط::
::
کاتالوگ انگلیسی دانشگاه

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
:: بازدید رئیس دپارتمان مواد آکادمی ملی متالورژی اوکراین ::

 

 

 

  بازدید رئیس دپارتمان مواد آکادمی ملی متالورژی اوکراین

  از دانشگاه علم و صنعت و ایران

  دوشنبه 30/2/87

  

  در راستای همکاری علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و آکادمی ملی متالورژی اوکراین، روز دوشنبه30/2/87 خانم پروفسور Valentyna Kutsowa رئیس بخش دپارتمان مواد آکادمی فوق‌الذکر و پی‌گیری همکاری در خصوص راهنمائی تز مشترک دانشجویان دکترا، در دانشگاه حضور یافت. ابتدا جلسه معارفه و خوشامد‌گوئی ساعت 9:30 در دفتر همکاریهای علمی بین‌المللی دانشگاه با حضور آقای دکتر گلستانی‌فرد مدیر دفتر، آقایان دکتر سیدین،‌ معاون پژوهشی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی، دکتر سلطانیه معاون آموزشی دانشکده و نمایندگان دفتر همکاریهای فنی برگزار شد.

  در این جلسه به ترتیب آقایان دکتر گلستانی‌فرد اطلاعاتی راجع به معرفی کلی دانشگاه ارائه نمودند و سپس آقای دکتر سیدین راجع به توانائیهای پژوهشی دانشکده و دکتر سلطانیه در مورد بخش آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده و چگونگی همکاری اعضاء هیأت علمی با اساتید خارج از کشور اطلاعاتی ارائه نمودند. همچنین راجع به نحوه آموزش و تحصیل در مقاطع تحصیلی، چگونگی اعطاء مدارک به سؤالات خانم پروفسور Kutsowa پاسخ داده شد.

  پس از بازدید از گنجینه دانشگاه و چند آزمایشگاه دانشکده مواد، خانم پروفسور Kutsowa در آمفی‌تئاتر دانشکده در جمع تعدادی از اعضاء هیأت علمی و دانشجویان در موضوع آشنائی با آکادمی ملی متالورژی اوکراین سخنرانی نموده و به سؤالات مطرح شده پاسخ دادند. پس از صرف نهار در رستوران اساتید، در جلسه جداگانه‌ای دانشجویان دکترا که قصد گذراندن دوره پژوهشی خود در آکادمی فوق‌الذکر را دارند، راجع به موضوع تحقیقاتی و نیازهای آزمایشگاهی خود پرداختند.

 

AWT IMAGE

 

آکادمی ملی متالورژی اوکراین بیش از صد سال پیش تأسیس شده است و دارای 900 هیأت علمی است که از این میان تعداد 100 نفر پروفسور و 350 نفر دارای مدرک Ph.D. هستند. این آکادمی تنها آکادمی تخصصی در زمینه متالورژی است و دارای 15000 دانشجوی حضوری و نیمه حضوری و 200 دانشجوی خارجی است.

  این آکادمی دارای 6 دانشکده مواد و پردازش، اقتصاد، متالورژی (تولید و آلیاژ چدن)،‌ الکترو متالورژی، علوم انسانی (مدیریت پروژه)‌ می‌باشد. اولین و مهمترین دانشکده آن مواد و پردازش است که 70 سال پیش فعالیت خود را شروع نموده و بخش آموزشی آن از ده سال پیش بصورت تخصصی فعال شده است. 4 پروفسور منجمله خانم پروفسور Kutsowa در این بخش مشغولیت به فعالیت هستند. خانم پروفسور Kutsowa در

  سال 1968 Ph.D. و در سال 1993 فوق دکترای خود را اخذ نمود و از 1994به درجه پروفسوری نائل گردیده‌اند. ایشان دارای بیش از 400 مقاله در مجلات اوکراینی و خارجی بوده و در 35 کنفرانس شرکت نموده‌اند.

  آدرس سایت آکادمی http://dmeti.dp.ua می‌باشد.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4122