ارتقاء ۱۵ پله ای دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه بندی جهانی کیو اس ۲۰۲۵

 | تاریخ ارسال: 1403/3/16 | 
ارتقاء ۱۵ پله ای دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه بندی جهانی کیو اس ۲۰۲۵
 
طبق اعلام آخرین نتایج نظام رتبه‌بندی کیو.اس(QS) در سال ۲۰۲۵، دانشگاه علم و صنعت ایران با ارتقای ۱۵ پله ای نسبت به سال گذشته، در جایگاه ۴۳۶ دانشگاه های جهان قرار گرفت.

 
نظام رتبه‌بندی کیو.اِس(QS)  دانشگاه‌های جهان، به تازگی جدیدترین ویرایش خود را منتشر و اسامی برترین دانشگاه‌های جهان برای سال ۲۰۲۵ میلادی را اعلام کرد. در این ویرایش ۱۵۰۳ دانشگاه از ۱۰۶ کشور و منطقه مختلف جهان حایز رتبه شده اند که ۹ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران نیز در جمع این دانشگاه ها قرار دارند. مقایسه رتبه دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه بندی جهانی کیو اس (QS) در چند سال اخیر، نشان از ارتقا قابل توجه رتبه دانشگاه در سالیان اخیر دارد :
 

شایان ذکر است روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی کیواس(QS) بر اساس دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌های دانشگاهی طراحی شده است. در این نظام رتبه بندی دانشگاه‌ها توسط ۹ شاخص بررسی شهرت دانشگاه با وزن ۳۰%، ارزیابی کارفرمایان با وزن ۱۵% ، نسبت اعضای هیأت علمی بین‌المللی با وزن ۵%، نسبت دانشجویان بین‌المللی با وزن ۵%، میزان استنادات به ازای هر عضو هیأت علمی با وزن ۲۰%، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو با وزن ۱۰% ، شبکه پژوهش بین‌المللی با وزن ۵%،  اشتغال فارغ‌التحصیلان با وزن ۵% و توسعه پایدار با وزن ۵% ارزیابی می شوند.