دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه مهندسی و فناوری، سومین دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی موضوعی ISC ۲۰۲۳ شناخته شد

 | تاریخ ارسال: 1403/3/9 | 
دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه مهندسی و فناوری، سومین دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی موضوعی ISC ۲۰۲۳ شناخته شد

بر طبق اعلام نتایج رتبه‌‌بندی موضوعی جهانی ISC ۲۰۲۳، دانشگاه علم و صنعت ایران توانسته است رده سوم را در بین برترین دانشگاه‌های ایرانی در حوزه مهندسی و فناوری به خود اختصاص دهد.
در رتبه‌‌بندی موضوعی جهانی ISC ۲۰۲۳ که اخیرا منتشر شده است، ۲۰۵۸ دانشگاه جهان حائز رتبه شده‌اند که سهم جهان اسلام از این تعداد، ۲۲۹ دانشگاه بوده و از جمهوری اسلامی ایران ۴۳ دانشگاه در حوزه‌های مختلف موضوعی آن، موفق به کسب رتبه شده‌اند.
در این رتبه‌بندی موضوعی که از سال ۲۰۱۹ و برای پنجمین دوره پیاپی منتشر شده، از طرح تقسیم‌بندی سلسله مراتبی OECD استفاده شده که بر اساس آن، حوزه‌های موضوعی در ۶ رده اصلی شامل: علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، پزشکی و بهداشت، علوم کشاورزی و دامپزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر و ۴۲ زیر رده بررسی می‌شوند.
حوزه «مهندسی و فناوری» شامل مهندسی برق، الکترونیک، اطلاعات، عمران، مکانیک، مواد، مهندسی شیمی، مهندسی پژشکی، محیط زیست، بیوتکنولوژی محیطی، بیوتکنولوژی صنعتی، فناوری نانو و سایر علوم مهندسی و فناوری‌های دیگر است که دانشگاه علم و صنعت ایران با کسب جایگاه ۲۵۱-۳۰۰ جهانی، رده سوم را در بین برترین دانشگاه‌های ایرانی در این حوزه به خود اختصاص داده است.
شایان ذکر است رتبه‌بندی موضوعیISC، بر اساس سه معیارکلی پژوهش، فعالیت‌های بین‌المللی و نوآوری انجام می‌گیرد که معیار «پژوهش» به دلیل اهمیت آن، بیشترین وزن را به خود اختصاص داده است.