[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: نشست معاونین دانشگاه با رییس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک المنافع (CIS) ::
 | تاریخ ارسال: 1401/5/22 | 
نشست معاونین دانشگاه با رییس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک المنافع 
 (CIS)

 
رییس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک المنافع و استاد دانشگاه دولتی راه‌سازی و خودرو مسکو (MADI) و هیات همراه و نمایندگان وزارت امور خارجه در روز شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ در دانشگاه علم و صنعت ایران حضور یافتند و با معاون بین‌اللمل دانشگاه و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ملاقات کردند. در این نشست که رئیس واحد چابهار و کیش دانشگاه و رییس مرکز تحلیل داده‌های حمل و نقل دانشگاه حضور داشتند، ابتدا معاون پژوهش فناوری دانشگاه به معرفی دانشگاه و دانشکده‌های مرتبط در حوزه حمل نقل (شامل دانشکده مهندسی راه‌آهن و دانشکده مهندسی خودرو) پرداخت. سپس معاون بین‌الملل دانشگاه در خصوص فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه و دو برنامه فعال همکاری دانشگاهی با دانشگاه‌های روسیه و همکاری‌های قبلی با دانشگاه دولتی حمل و نقل سنت‌پترزبورگ و دانشگاه راه‌آهن مسکو صحبت کرد و با اشاره به عضویت دانشگاه در اتحادیه‌های بین‌المللی دانشگاهی نظیر اتحادیه دانشگاه‌های جهان و اتحادیه دانشگاه‌ه‌های جهان اسلام، اتحادیه دانشگاه آسیا و پاسفیک از یک سو و از سوی دیگر اتحادیه تخصصی نظیر اتحادیه دانشگاه‌های راه‌آهن پرسرعت، اتحادیه دانشگاه راه‌ابریشم، اتحادیه بین‌المللی مخابرات آمادگی همکاری علمی در حوزه تخصصی حمل و نقل با شورای مذکور در کشورهای حوزه CIS را اعلام نمود.
 

پس از آن آقای دکتر کریمف رییس شورای بین دولتی مدیریت راه کشورهای مشترک المنافع با تشکر از دانشگاه علم و صنعت ایران برای میزبانی از وی و هیات همراه به معرفی فعالیت‌های آن شورا و امکان همکاری با کشورهای روسیه و تاجیکستان و قزاقستان که در جلسه نمایندگانی از آنها حضور داشتند، پرداخت. سپس آقای موسوی به نمایندگی از وزارت امور خارجه در جلسه حضور داشت، در خصوص اهمیت موضوع حمل و نقل و تعاملات بین‌المللی آن برای کشور و فعال شدن کارگروه دیپلماسی حمل و نقل در وزرات امور خارجه طی ماه‌های گذشته نکاتی را بیان نمودند.
 

در این نشست دکتر شریعت رییس مرکز تحلیل داده‌های حمل و نقل دانشگاه به ارائه ظرفیت‌های آن مرکز و پروژه‌های اجرا شده در دانشگاه در حوزه مدیریت ترافیک و تبادلات جاده‌ای و امکان استفاده از این ظرفیت در کشورهای حوزه CIS صحبت کردند.
در پایان با توجه زمینه‌های مشترک موجود در دو طرف مقرر شد علاوه بر پیگیری موارد مطرح شده در جلسه برای همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با دانشگاه دولتی راه‌سازی و خودرو مسکو برنامه‌ریزی شود.

 
Persian site map - English site map - Created in 0.45 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652