[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: سمانه نادری ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/13 | 

ارائه­ دهنده:

سمانه نادری   

  استاد راهنما:

دکتر حاکم بیت­ الهی، دکتر مهدی فاضلی
هیات داوران:
 دکتر
امیر مهدی حسینی منزه ؛ دکتر حمیدرضا زرندی
زمان:
دو شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸


خانم سمانه نادری  دانشجوی کارشناسی ارشد آقایان دکتر حاکم بیت­ الهی، دکتر مهدی فاضلی دوشنبه  ۱۸ اسفندماه ساعت ۱۵:۰۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "طراحی یک سیستم نهفته تحمل­پذیر اشکال با بهره­گیری از رویکرد محاسبات غیرقطعی " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

امروزه بسیاری از سیستم­های نهفته از تراشه­های مجتمع سیستم بر روی تراشه و بالطبع  شبکه بر روی تراشه استفاده می­کنند. سیستم­های تعبیه شده با قابلیت ثابت یا قابل برنامه­ریزی، برای یک کارکرد خاص یا عملکردهای درون یک سیستم بزرگتر طراحی شده­اند. برای مقایسه ویژگی­های سامانه­های نهفته با سیستم­های معمولی با کاربرد­های متداول، می­توان به مصرف توان کمتر، اندازه کوچکتر، بازه عملیاتی انعطاف­پذیر و هزینه کمتر به ازای هر واحد اشاره کرد. اما این ویژگی­ها به قیمت منابع پردازشی محدود به دست می­آید.
پیشرفت تکنولوژی پیامدهایی از جمله کوچکتر شدن ظرفیت خازن­های مدار و کاهش سطوح ولتاژ منبع تغذیه و لاجیک را به همراه دارد. این پیامدها حساسیت گیت­ها، لینک­های ارتباطی، فلی­فلاپ­ها و واحدهای حافظه مورد استفاده را در برابر انواع نویزهای محیطی و ذرات باردار که می­توانند منجر به ایجاد خطا و در نهایت خرابی شوند را افزایش داده است. به همین دلیل طراحی سیستم­های تحمل پذیراشکال یا خرابی که بتوانند مانع از تولید نتایج نادرست یا آثار مخرب شوند و یا با استفاده از روش­هایی بتوانند خود را از وضعیت خطای ایجاد شده در سیستم یا شکست کامل سیستم بازیابی نمایند، اهمیت ویژه­ای یافته است.
  در این پایان­نامه، روش­های مؤثری را برای محافظت از شبکه در برابر خطاهای گذرا و دائمی و اطمینان از تحویل ایمن در حضور کانال­های معیوب پیشنهاد می­کنیم. برای خطاهای گذرا یک مدل جامع در سطح سیستم در نظر گرفته شده است و برای خطاهای دائم یک الگوریتم مسیریابی جدید  ارائه شده که بر روی همبندی توروس اعمال شده است. این الگوریتم با استفاده از جداول حاوی اطلاعات مسیرهای ایمن، بسته­های شبکه را از طریق کوتاه­ترین مسیر ایمن به سمت مقصد هدایت می­کند. نتایج شبیه­سازی­ها نشان می­دهد که روش پیشنهادی به دلیل سطح بالای پوشش اشکال قابلیت اطمینان شبکه و به علت در نظر گرفتن کوتاه­ترین مسیر ایمن برای انتقال بسته عملکرد شبکه را به طور قابل توجهی بهبود داده است. در این پایان­نامه از یک تبدیل کننده باینری به یونری به منظور کاهش مصرف انرژی، تاخیر و بهبود خطا با استفاده از الگوریتم فلادینگ استفاده گردید و نتایج شبیه­سازی نشان می‌دهد روش پیشنهادی توانسته است نسبت به مدل پایه و روش‌‌‌های پیشین تا ۲۰ درصد بهبود ایجاد کند.
واژه‌های کلیدی: ﺷﺒﻜﻪ ﺑﺮ ﺗﺮﺍﺷﻪ، ﺍﻟﮕﻮﺭﻳﺘﻢ ﻣﺴﻴﺮﻳﺎﺑﻲ، ﺗﺤﻤﻞ­ﭘﺬﻳﺮﻱ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺧﻄﺎ، تزریق خطا"دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 396 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4299