[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره معاونت::
معرفی افراد::
کارگروه::
مدیریت ها::
مجلات علمی-پژوهشی و ISI::
قوانین و مقررات::
اخبار ورویدادها::
افتخارات::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
کنفرانس ها و همایش های علمیششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن-خردادماه 98
سومین کنفرانس ملی رویه های بتنی-اردیبهشت ماه 98
اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین-اسفندماه 97

اولین همایش ملی فناوری فضائی و کاربردهای آن-بهمن ماه 97
کنفرانس بین المللی کامپوزیت: مشخصه سازی، ساخت و کاربردها-20 و 21 آذرماه 97

کنفرانس فرآیندهای نوین در مهندسی ماهواره، انرژی و نانوفناوری-دی ماه 97چهل و نهمین کنفرانس ریاضی کشور-شهریورماه97


همایش بین المللی آلومینیوم ایران-اردیبهشت 97( IIAC2018)


همایش ملی شهرسازی تراکم ساختمانی و کیفیت محیطی-اسفند 96اولین کنفرانس بین المللی منظر راههای شهری و برون شهری با رویکرد بومی سازی


ششمین همایش ملی توربین گاز-آذرماه 96


پنجمین کنفرانس ملی بتن خود تراکم ایران و اولین کنفرانس ملی تعمیر و نگهداری سازه های بتنی-تیرماه 1396


بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی ایران-شهریورماه96


اولین کنگره ملی کاربرد مواد و ساخت پیشرفته در صنایع-خردادماه 96


دومین کنفرانس توسعه پایدار در سیستم های انرژی آب و محیط زیست-اسفندماه 95


دومین جشنواره ملی انرژی های تجدید پذیر-بهمن 95


اولین کنفرانس ملی مدیریت و مهندسی پیشرفت-دی ماه 95


پنجمین کنفرانس بین المللی کامپوزیت مشخصه سازی ساخت و کاربردها-دی ماه 95


یازدهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت -دی ماه 95


..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..

AWT IMAGE

:: دیدار مدیرعامل گروه سایپا با رئیس دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1399/4/17 | 
دیدار مدیرعامل گروه سایپا با رئیس دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران

 •  
  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و رئیس دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران، در نشستی مشترک در تاریخ ششم تیرماه ۱۳۹۹، زمینه ‌های علمی و عملی دو مجموعه را برای توسعه همکاری‌ها بررسی کردند.
  دکتر محمدحسن شجاعی فرد (رئیس پژوهشکده و دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران)، به دعوت مهندس سیدجواد سلیمانی (مدیرعامل سایپا) در این گروه خودروسازی حضور پیدا کرد و در جلسه ‌ای دو ساعته به بررسی زمینه ‌های مشترک برای توسعه همکاری ‌ها پرداخت.
  در این نشست، دو طرف برای انجام اقداماتی از جمله ایجاد دفتر مشترک توسعه همکاری ‌ها و تشکیل کارگروه ویژه ارتباط سایپا و دانشگاه علم و صنعت ایران، جذب نخبگان دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مشاور مدیران سایپا، تست نهایی موتور «شاهین» در دانشگاه علم و صنعت ایران و حضور بیشتر و جدی ‌تر دانشگاه‌ ها در پروژه ‌های جدید سایپا به توافق رسیدند.

   
  پژوهشکده مهندسی خودرو؛ هاب ارتباط دانشگاه علم و صنعت ایران با سایپا
  رئیس پژوهشکده و دانشکده مهندسی خودرو در این جلسه با بیان اینکه تعدادی از نخبگان و فارغ ‌التحصیلان مقاطع عالی دانشگاه علم و صنعت ایران در گروه خودروسازی سایپا مشغول به کار هستند و باعث اتفاقات خوبی در این صنعت شده اند، اظهار کرد: لازم است مجموعه علمی و دانشگاهی کشور در حوزه خودرو به دریای بزرگ این صنعت بپیوندند تا مسیر اصلاح رویکرد و تکامل خودروسازی کشور با سرعت بیشتری طی شود.
  دکتر شجاعی فرد با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ۳۰ دانشجو با مدرک دکترا از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند، افزود: در پژوهشکده دانشکده مهندسی خودرو، پتانسیل فراوانی از نظر علمی و حتی تجهیزات سخت ‌افزاری صنعت خودرو در اختیار داریم که می‌توان با استفاده از آنها، این پژوهشکده را به هاب ارتباط سایپا و دانشگاه علم و صنعت ایران تبدیل کرد.
  تنها عضو ارشد دانشگاه های ایران در انجمن مهندسی مکانیک انگلستان (FIMechE)، با اشاره به محدودیت ‌ها و مشکلاتی که تحریم ‌ها برای صنعت خودرو ایجاد کرده است، اظهار کرد: تلاش و ادامه فعالیت خودروسازان در شرایط سخت تحریمی، شایسته احترام است اما می ‌توانیم از فضای مساعد تعاملات علمی دانشگاه ‌های کشور با جوامع بین ‌المللی، برای کمرنگ کردن فشارهای ناشی از این تحریم‌ ها استفاده کنیم.
  دکتر شجاعی فرد با بیان اینکه نفر اول کنکور کشور و یکی از فارغ ‌التحصیلان دانشکده مهندسی خودرو در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا مشغول به کار و خدمت است، افزود: نخبگانی که در صنعت خودرو جذب شده‌ اند، علاوه بر تخصص ‌های علمی، تجربیات عملی کار را نیز کسب کرده و به سرمایه ‌های ارزشمندی تبدیل شده‌ اند. به همین دلیل، ضمن اینکه دانشگاه آماده است از توانمندی های صنعتی برای انتقال به دانشجویان استفاده کند، از سایپا می خواهیم که زمینه حضور این افراد برای تدریس در دانشگاه علم و صنعت ایران را فراهم آورد.
  رئیس پژوهشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران در ادامه، پیشنهادهایی برای ایجاد دفاتر و تشکیل کارگروه توسعه همکاری ‌ها با گروه خودروسازی سایپا، پذیرش تعدادی از کارکنان سایپا جهت ادامه تحصیل در دانشکده خودرو، همکاری ویژه دانشگاه علم و صنعت ایران و سایپا برای طراحی و تولید موتورهای کم مصرف و گیربکس‌ های پیشرفته و اجرای پروژه های مشترک در حوزه های مختلف طراحی و تولید خودرو ارائه کرد.
   
  نخبگان دانشگاه، مشاور مدیران سایپا می ‌شوند
  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این جلسه با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه چالشی بوده که به نظر می رسد هنوز هم رفع نشده است، اظهار کرد: پس از آغاز همکاری و امضای تفاهم نامه با سازمان ملی کارآفرینی کشور برای توسعه همکاری با مجموعه های دانش بنیان و استارتاپی کشور و ایجاد «نخستین کمیته همکاری های مشترک با مجموعه های دانش بنیان» در سایپا، رویکرد جذب نخبگان و برخی فارغ ‌التحصیلان دانشگاه‌ های کشور را نیز برنامه ‌ریزی کرده‌ ایم.
  مهندس سیدجواد سلیمانی با بیان اینکه در سال‌های گذشته، برخی فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی، جذب شرکت ‌ها می ‌شدند اما در فرآیند طی کردن مسیر ارتقاء شغلی از سطح کارشناسی تا مدیریت، کارآئی به روز علمی و انگیزه خود را از دست می ‌دادند، ادامه داد: در تعامل با دانشگاه ‌های بزرگ صنعتی کشور قصد داریم تعدادی از نخبگان این مراکز علمی در رشته های مختلف تحصیلی را جذب کرده و به عنوان مشاور در کنار مدیران گروه خودروسازی سایپا به کارگیری کنیم، به گونه ای که این گروه بتواند به صورت سیستماتیک فناوری و دانش را از دانشگاه به سایپا و نیازهای سایپا را به دانشگاه منتقل کند.
  وی افزود: این مشاوران با داشتن توان علمی لازم، در سطوح مدیریتی نیز تجربه های عملی به دست می آورند و علاوه بر تاثیرگذاری مطلوب در تصمیمات مدیریتی، می توانند آینده علمی و عملی صنعت خودرو را تضمین کنند.
  مهندس سلیمانی با بیان اینکه اجرای این برنامه می تواند زمینه ساز همکاری‌ های بیشتر و واقعی ‌تر صنعت خودرو و دانشگاه باشد، اظهار کرد: طی شدن چنین فرآیندی در آینده نزدیک تفکر و فضایی را شکل خواهد داد که بر اساس آن تعاملات صنعت و دانشگاه روی ریل توسعه، قرار خواهد گرفت.
  مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که خود از فارغ ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است، ادامه داد: این رویکرد جدید در جذب نخبگان جامعه علمی کشور را علاوه بر دانشگاه علم و صنعت ایران، با دانشگاه صنعتی شریف نیز در دستورکار قرار خواهیم داد تا ثمرات آن در پروژه‌ های توسعه ‌ای سایپا مشهود باشد.
  در ادامه این جلسه پیشنهادهای ارائه شده از سوی رئیس دانشکده خودرو دانشگاه علم‌ و صنعت ایران به بحث و تبادل نظر گذاشته و مقرر شد کارگروه ویژه توسعه همکاری ‌های دو جانبه، علاوه بر تهیه و تنظیم تفاهم نامه ای بین گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه علم و صنعت ایران، اجرای برنامه ‌هایی از جمله همکاری در استفاده از پلتفرم طراحی شده در دانشگاه علم و صنعت ایران، همکاری ویژه برای طراحی و تولید موتورهای کم مصرف و گیربکس های پیشرفته را در دستور کار قرار داده و برای تحقق هر چه‌ سریعتر آنها برنامه ‌ریزی کند.
   
دفعات مشاهده: 2403 بار   |   دفعات چاپ: 296 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .