[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی مرکز رشد::
معرفی افراد::
آرمان و مأموریت::
رویه پذیرش::
نمونه طرح تجاری برای متقاضیان ورود::
خدمات و حمایت ها::
درخواست پذیرش و پیگیری::
اخبار و اطلاعیه ها::
نقشه سایت::
اسامی واحد های فناور::
آیین نامه ها::
مرکز رشد و رسانه ها::
::
معرفی واحد های فناور

بهین سازان فرآیند امین


توسعه تجهیزات و مواد پیشرفته بانیان


مگا موج ایرانیان


شرکت زایشی -مگآپ


مهندسی فرآیند گستر آرتیمان


بهسازان سیستم های انرژی پویا


آتی صنعتی پاد


تکین ، مقاوم سازی پیشرفته


مهبانگ فناوری های پارس
..
تماس با ما

تهران - میدان رسالت، خیابان فرجام، نرسیده به چهار راه خاور، خیابان شهید حسینعلی،(روبروی مدرسه خالق) پلاک 9،  کدپستی: 1681963113

تلفن : 77223399-77497788

فکس:77899955

پست الکترونیکی: incubator@iust.ac.ir

..
:: مقررات اولیه ::
 | تاریخ ارسال: 1394/7/6 | 

  تعاریف:  
  ایده محوری: ایده حاصل از پژوهشها که مراحل اولیه آزمایشگاهی خود را گذرانده است و شخصی یا گروهی، آن را مناسب برای رفع نیاز دسته ای از مشتریان یافته اند و تصور می کنند که می تواند در یک بازار یا به طور موردی به فروش برسد، به گونه ای که یک کسب و کار پایدار ایجاد کند.

  هسته تحقیقاتی: گروهی از افراد فعالیت فناورانه ای را در جهت تجاری شدن در قالب شخصیت حقیقی دنبال می کنند و لزوما دارای شخصیت حقوقی نیستند. معمولاً افراد در بدو شروع یک کسب و کار اقدام به انجام فعالیت هایی در جهت تثبیت ایده و شناخت بازار خود می کنند و پس از کسب اطمینان و آماده سازی مقدمات، دست به تاسیس شرکت می زنند. دوره اول مرکز رشد (پیش رشد) برای پذیرش هسته های تحقیقاتی ایجاد گردیده است. از نظر مرکز رشد، یک هسته تحقیقاتی رسمی گروه مشخصی از افراد هستند که طرح تجاری (کسب و کار) اولیه را با کمک هم تهیه می کنند و به طور روشن و مشخص سهم الشراکه آنها در این طرح مشخص می شود و تقاضای خود را در قالب یک طرح تجاری و مدارک تکمیل شده به مرکز ارائه می نماید. هسته های تحقیقاتی با طی این دوره آماده تأسیس شرکت می شوند . هسته تحقیقاتی فقط می تواند در مرحله پیش رشد در مرکز رشد به مدت سه ماه استقرار یابد. اگر بخواهد کار را در مرکز رشد ادامه دهد، باید ضمن ارائه طرح تجاری تکمیل شده، تبدیل به شرکت فناور بشود.

  شرکت فناور: شرکتی ثبت شده است که توسط هسته تحقیقاتی حول یک ایده فناورانه شکل گرفته و با ثبت رسمی شرکت در اداره ثبت احوال رسمیت پیدا می کند. فقط شرکتهای فناور قابلیت حضور در مرکز رشد را خواهد داشت. در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران فقط به شرکتها فناور پاسخ داده می شود. به عبارت دیگر شرکتهایی مانند شرکت مشاوره، آموزشی، خدماتی، فرهنگی یا پزشکی و داروسازی و امسال آن در این مرکز مورد بررسی و حمایت قرار نمی گیرند.

  تبصره: اما شرکتی که یک فناوری به خصوص را در مرحله تحقیقاتی توسعه داده باشد (در زمینه های مختلف غیرفنی فوق الذکر) و محصول نهایی شرکتشان آن محصول فناورانه باشد، مورد حمایت مرکز خواهند بود.

  واحد فناوری : هسته تحقیقاتی و شرکت فناورانه، واحد فناوری نامیده می شود.

  دوره پیش رشد : دوره ای سه ماهه (و حداکثر 6 ماهه با مجوز مرکز) است که در آن به هسته تحقیقاتی و یا شرکت فناور که دارای ایده های نو و کارآفرین صنعتی دانش محور هستند، با ارائه طرح تجاری خود و تایید امکانپذیری آن توسط مرکز، از امکانات فیزیکی این مرکز بهره مند می شوند و با هدف تکمیل طرح تجاری و محصول فناورانه، در آن استقرار می یابند.

  دوره رشد : دوره ای است حداکثر 3 ساله که طی آن واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می شوند.

  واحد فناور مستقر: واحد فناوری است که با مجوز مرکز رشد تحت نظارت مرکز رشد قرار می گیرد و به صورت فیزیکی در محل مرکز رشد مستقر می گردد.

  واحد فناور مستقر مجازی: واحد فناوری است که با مجوز مرکز رشد تحت نظارت مرکز رشد قرار می گیرد و ولی به صورت فیزیکی در محل مرکز رشد مستقر نمی گردد. این نوع شرکت به خاطر ضمانتهای حقوقی فقط به واحدهای فناوری اختصاص دارد که عضو اصلی هیات مدیره شرکت و یا مسئول اصلی واحد فناور، یک عضو هیات علمی یکی از دانشگاههای معتبر وزارت علوم در تهران باشد.

  شرایط ورود به دوره پیش رشد: داشتن طرح تجاری اولیه برای یک ایده که حداقل در سطح آمادگی فناوری (TRL) حدود 4 تا 5 باشد. بدین معنی که کارهای آزمایشگاهی روی محصول فناورانه به اندازه کافی انجام شده باشد، و آماده طی کردن مراحل تجاری سازی باشد. تشخیص این موضوع بر عهده مرکز رشد می باشد.

  شرایط ورود به دوره رشد: داشتن طرح تجاری متقن و مستدل برای یک ایده که حداقل در سطح آمادگی فناوری (TRL) حدود 4 تا 5 باشد. بدین معنی که کارهای آزمایشگاهی روی محصول فناورانه به اندازه کافی انجام شده باشد، و مطالعات اولیه تجاری شدن آن به خوبی به اتمام رسیده باشد و برنامه تجاری سازی به اندازه کافی روشن گردد. تشخیص این موضوع بر عهده مرکز رشد می باشد.

  شرایط ادامه حضور در سالهای دوم و سوم: هر ساله یک گزارش مفصل از پیشرفت کار بر روی برنامه تجاری شرکت برای ایده محوری ارائه می شود. اگر شرکت ضمن حضور مناسب در محل، رعایت قوانین و مقررارت مرکز در دوران استقرار، پیشرفت مناسبی داشته باشد، امکان ادامه حضور پیدا می کند.

  مقررات استقرار مجازی:

  - قرارداد استقرار را امضا نماید و مدارک مربوطه را به طور کامل تحویل دهد.

  - در مدت استقرار شرکت موظف کلیه قراردادهای منعقد با کارفرما و یا پیمانکاران (و کارمندان) را به طور رسمی به اطلاع مرکز رشد برساند.

  - به صورت فصلی گزارشی از اقدامات انجام شده و فعالیتهای صورت پذیرفته در رابطه با ایده محوری ارائه کند.

  - به صورت سالانه گزارش کاملی از پیشرفت طرح تجاری ارائه کند.

  - در مواقع و مواردی که مراجع ذیصلاح درخواست گزارش مشخصی می کنند، پاسخ گو باشند و اقدام موثر انجام دهند.

  مقررات استقرار فیزیکی: ضمن رعایت مقررات استقرار مجازی، لازم است موارد زیر را رعایت کنند:

  - حداقل در هفته یک نفر به طور موثر 40 ساعت در هفته و حداقل پنج ساعت در روز حضور داشته باشد. در مواردی که کل تیم واحد فناور، مجبور به انجام یک ماموریت می شوند و مدتی محل را ترک می کنند، باید موضوع به طور رسمی به مرکز اعلام شود. و متعاقب آن گزارشی از عملکرد واحد در طی این مدت در راستای ایده محوری ارائه شود. در صورت عدم حضور موثر بیش از سه ماه در مرکز، شرکت باید محل را ترک کند.

  - نام افرادی که به شرکت در رفت و آمد مکرر هستند، به طور رسمی اعلام کند.

  - نام افرادی که حق باز کردن درب دفتر کار را به تنهایی دارند، به طور رسمی معرفی کنند.

  - مهمانان فقط با حضور افرادی اصلی شرکت و هماهنگی با مرکز، قابلیت ورود به مرکز را دارند.

  - رعایت کلیه شئونات اداری و اسلامی صورت پذیرد.

  - حق هیچ گونه کار آموزشی در مرکز و به طور خاص تبلیغات در خارج از ایده محوری به نام شرکت مستقر در مرکز رشد را ندارند.

  - عمده کار شرکت باید روی ایده محوری باشد و فقط انجام کارهای جانبی در همان محدوده تا حدی مجاز است که روی پیشرفت ایده محوری تاثیر منفی نگذارد.

دفعات مشاهده: 13476 بار   |   دفعات چاپ: 1085 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4657