برگزاری ششمین نشست از سلسله سخنرانی‏های علمی

 | تاریخ ارسال: 1392/2/29 | 

AWT IMAGE

ششمین نشست از سلسله سخنرانی‏های علمی دانشکده مهندسی پیشرفت با موضوع "متدولوژی سیستم های نرم" روز شنبه مورخ 4/3/92 ساعت 13:45 در آمفی تئاتر شهید شهبازی دانشکده مهندسی صنایع برگزار گردید.

در ایتدا در این جلسه آقای دکتر تیموری با طرح مقدماتی به اهمیت و ارزش روش شناسی سیستم های نرم پرداختند و از آن به عنوان راه حلی که آقای "پیترچکلنر" برای رفع مشکل های سیستم های مهندسی مطرح کردند، یاد نمودند به گفته ایشان یکی از مشکلات موجود در سیستم های غیرنرم امنیت که آنها مبتنی بر این فرض می باشند که مجموعه اهداف سیستم و نیز محیط پیرامونی آنها کاملاً مشخص است و حال آنکه سیستم های واقعی ای که در یک محیطی واقعی عمل می کنند همواره در حال تغییر بوده و محیط آنها نیز مدام تغییر می یابند بنابراین برای دستیابی به جواب های واقعی ناگزیر باید سیستم ها را با ویژگی های واقعی آنها - که تغییر- می باشد در نظر گرفت.

متدولوژی سیستم های نرم Soft System Methodology= SSM یک فرایند سازمان یافته و انعطاف پذیر است که برای مواجهه با موقعیت های مساله زا به کار گرفته می شود. این متدولوژی از تعریف "نیاز" سیستم شروع می کند و به دنبال پاسخ به سوالات ذیل است:

الف- چه کار باید کرد.

ب- چطور می توان این وضعیت - موقعیت مساله ساز- را تغییر داد.

با توجه به محدودیت زمانی جهت ارائه مطالب ایشان اظهار امیدواری نمودند که بتوانند در جلسات بعدی به تکمیل مباحث بپردازند.

"آلبوم تصاویر"

"فایل PDF"

"فایل سخنرانی (صوتی)"

"فایل سخنرانی (تصویری)"


دفعات مشاهده: 4769 بار   |   دفعات چاپ: 999 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 22 بار   |   0 نظر