بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
جلسه مشترک بسیج اساتید، رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/10/1 | 
جلسه مشترک بسیج اساتید، رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه
 
جلسه مشترک بسیج اساتید، رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و روحانیون فعال در دانشگاه به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد. در این جلسه که با قرائت قرآن توسط استاد بسیجی آقای دکتر ذاکری آغاز شد، آقای دکتر پیشوایی مسئول بسیج اساتید ضمن خیر مقدم به حضار در جلسه روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشتند. ایشان با اشاره به روایتی از امام علی (ع) سازشکار نبودن، نیرنگ‌باز نبودن و عدم پیروی از هوای نفس را شرائط لازم برای اقامه امر خداوند متعال برشمرده و بسیجیان واقعی را واجد چنین ویژگی‌هایی دانستند. مسئول بسیج اساتید با اشاره به شرائط سخت اقتصادی و فشارهای ممتد دشمنان انقلاب اسلامی بر نقش دانشگاه و اساتید در فراهم‌آوردن پاسخ‌های معتبر برای مسائل و چالش‌های پیشرفت کشور تأکید کردند. ایشان نیل به تمدن نوین اسلامی را حسب نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی آرمان انقلاب اسلامی دانسته و بر نقش‌آفرینی فعال نهاد دانشگاه در دولت‌سازی و جامعه‌سازی تأکید کردند.  
 
در ادامه این مراسم از تلاش‌ها و مساعی خالصانه چهار تن از اساتیدی که پیش‌تر در نقش مسئول بسیج اساتید و عضو شورای راهبردی این نهاد توفیق خدمتگزاری داشته‌اند تقدیر به عمل آمد. آقایان مهندس نقره‌کار، دکتر رازقی، دکتر معینی و دکتر انبیاء اساتید بسیجی بودند که در این مراسم با اهدای لوح تقدیر مورد قدردانی قرار گرفتند.
 
 
سپس تعدادی از اساتید بسیجی حاضر در جلسه به بیان پیشنهادات و نظرات خود در مورد تحول در دانشگاه در راستای نیل به دانشگاه مطلوب و در تراز انقلاب اسلامی پرداختند. اصلاح فرآیندها و ساختارها، بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی، توجه به وضعیت معیشت کارکنان و اساتید، حل مشکل مسکن اساتید جوان، لزوم التزام به قانون به صورت استثناءناپذیر، در نظر گرفتن شرائط خاص اساتید خانم و تشکیل شورا‌های اندیشه‌ورز در حوزه نیازهای دانشگاه از جمله مواردی بود که توسط اساتید مورد تأکید قرار گرفتند.
 
 
پس از اظهار نظر اساتید حاضر در جلسه آقای دکتر انبیاء رئیس دانشگاه ضمن تشکر از بسیج اساتید بابت برگزاری این جلسه روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشته و انتظار خود را در مورد پرداختن بیشتر به این موضوع و طراحی تدابیر تحقق آن را مورد تأکید قرار دادند. ایشان با بیان اینکه از نظرات بیان شده توسط اساتید بسیار استفاده کرده‌اند و لزوم نقش‌آفرینی اساتید برای ارائه راه‌حل برای مشکلات دانشگاه تأکید کردند. ایشان بیان داشتند که بسیار به آینده امیدوارم و باید با تلاش و کوشش نسبت به ارتقاء جایگاه دانشگاه علم و صنعت تلاش کرد. دکتر انبیاء تلاش وزارت علوم برای ارتقاء وضعیت معیشت اساتید را قابل تقدیر دانسته و بر افزایش تعاملات صنعتی دانشگاه تأکید کردند.
 
در بخش پایانی این برنامه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه برای اساتید و روحانیون حاضر در جلسه طلب عاقبت به خیری و موفقیت کردند.
 


نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.65878.fa.html
برگشت به اصل مطلب