روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
افتتاح دو مرکز نوآوری در دانشگاه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/7/29 | 
افتتاح دو مرکز نوآوری در دانشگاه با حضور معاون  علمی و فناوری ریاست جمهوری

 با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۸ مهرماه ۱۳۹۹ دو مرکز نوآوری در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد.
در این مراسم، «مرکز نوآوری انرژی» و «مرکز نوآوری هیدروتک» توسط دکتر ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) افتتاح شد.
این مراسم از ساعت ۱۶ با برگزاری نشست در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه با حضور دکتر ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) و هیات همراه، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، دکتر دوایی مرکزی (معاون پژوهش و فناوری)، دکتر خان میرزا (مدیر دفتر توسعه فناوری، تجاری سازی و کارآفرینی) آغاز شد.
 

در این نشست پیشرفت تفاهمات صورت گرفته ما بین دانشگاه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فعالیت های آتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ابتدای این جلسه، دکتر ذاکری ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان، از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه مراکز نوآوری در دانشگاه تشکر و قدردانی کرد و به میزان سرمایه گذاری دانشگاه در پروژه های انجام شده، اشاره نمود.
 

در ادامه، دکتر خان میرزا و دکتر دوایی مرکزی به تشریح و تبین فعالیت مجموعه مراکز نوآوری در سال های گذشته- همچون پروژه مانا و نیترو- و مجموعه های در دست افتتاح (مرکز نوآوری انرژی و هیدروتک) و پروژه های در دست اقدام و آماده سازی، همچنین پروژه هایی در حوزه محیط زیست که وابسته به دستاورد خود دانشگاه می باشد، اشاره کردند و بر لزوم حمایت  دولت از این مراکز تاکید نمودند.
بعد از اتمام جلسه با حضور دکتر ستاری و هیات همراه، دو مرکز نوآوری انرژی و هیدروتک افتتاح و مورد بازدید قرار گرفت. سپس هیات مذکور از میزان پیشرفت پروژه «مجتمع خدمات فناوری دانشگاه» بازدید نمودند.

 
 

گفتنی است مرکز شتابدهی نوآوری و تجاری سازی فناوری هیدروتک، بستری برای حمایت از توسعه زیرساختها و فناوری های عمیق در حوزه آب و انرژی است. فعالیت این مرکز در امتداد توسعه و تجاری سازی فعالیت های پژوهشکده هیدرودینامیک کاربردی و سامانه های دریایی می باشد و تلاش دارد با هم افزایی و فعال نمودن ظرفیت ها و توانایی های موجود در دانشگاه، رفع  نیازهای صنعتی در قالب تولید دانش فنی و فناوری و راه اندازی و توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی اهداف خود در مسیر تقویت اقتصاد دانش بنیان و استمرار تولید دانش و تبدیل آن به ثروت را تحقق دهد.
 
مرکز نوآوری انرژی نیز کوششی است جهت ایجاد بستری مناسب برای تجاری سازی نتایج تحقیقات، ایجاد زمینه کارآفرینی و نوآوری، رونق اقتصاد، ایجاد فرصت های شغلی جدید و تولید و توسعه محصولات پیشرفته  قابل عرضه به بازار و کمک به تیم ها و گروه های کاری متخصص و فعال صاحب ایده های برتر. این مرکز مشاوره‌ های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای واحدهای کوچک و نوپایی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده ‌های قابل تجاری شدن هستند، به آنها ارایه می دهد. خدماتی که در مرکز نوآوری انرژی  به واحدهای فناوری ارائه می ‌شود شامل: منتورینگ و راهبری، نظارت، خدمات مشاوره‌ ای و آموزشی، خدمات پشتیبانی فنی، خدمات پشتیبانی عمومی، خدمات اطلاع ‌رسانی و خدمات مالی و اعتباری در دو دوره پیش رشد و رشد است.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.61251.fa.html
برگشت به اصل مطلب