بسیج اساتید- اخبار و تحلیل‌ها
مراسم تکریم و معارفه مسئولین فعلی و جدید بسیج اساتید

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/11/12 | 
مراسم تکریم و معارفه مسئولین فعلی و جدید بسیج اساتید دانشگاه در آستانه ایام دهه فجر برگزار شد. در این جلسه که با قرائت قرآن توسط استاد بسیجی آقای دکتر اسماعیلی آغاز شد، سپس آقای دکتر انبیاء رئیس دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به همکاران بسیجی دانشگاه و مهمانان حاضر در برنامه به ویژه دکتر مردانی (رئیس سازمان بسیج اساتید کشور) و دکتر دارا (رئیس بسیج اساتید تهران بزرگ) سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند. ایشان با بیان اینکه بسیج یکی از فرهیخته ترین نهادهای علمی و فرهنگی در کشور است، بر تداوم حرکت انقلابی اساتید بسیجی تأکید کردند.  ایشان با بیان اینکه به همکاری اساتید بسیجی امیدوار هستم، به اقدامات مشترک با مسئولین بسیج اساتید اشاره کردند.همچنین ایشان دانشگاه علم و صنعت ایران را پیشروترین دانشگاه در شکل دهی بسیج اساتید دانستند.

سپس دکتر پیشوایی مسئول بسیج اساتید ضمن خیر مقدم به حضار دهه فجر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. ایشان ضمن اشاره به اینکه کار اساتید انقلابی در دانشگاه جرین سازی است، مأموریت بسیج را تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانستند. همچنین مسئول بسیج اساتید به تشریح ساختار و گزارشی از عملکرد بسیج اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران طی دو سال اخیر پرداختند. در ادامه ایشان بیان داشتند که بسیج اساتید دانشگاه در سال ۱۳۹۹ به عنوان کانون برتر بسیج اساتید و همچنین اندیشکده برتر در بین دانشگاه ها برگزیده شد.

سپس دکتر دارا ضمن تشکر از زحمات دکتر پیشوایی و تبریک به دکتر صدیقی بر تربیت روحیه انقلابی در دانشگاه تأکید کردند. ایشان اظهار داشتند انشاالله به برکت دهه فجر شروع خوبی را از بسیج اساتید داشته باشیم.

سپس دکتر صدیقی ضمن تشکر از زحمات دکتر پیشوایی و به تلاش های ارزنده ایشان در بسیج اساتید
اشاره کردند. همچنین ایشان این جلسه را بهانه ای از باب تکریم فرهنگ بسیجی در دانشگاه دانستند و دانشگاه را مبدأ تحول در کشور دانستند و اساتید بسیجی را پرچمدار آن نامیدند. همچنین ایشان با اشاره به تأسیس اندیشکده حکمرانی توسط دکتر پیشوایی، وعده اندیشکدههای دیگری در حوزه های مختلف از جمله انرژی و آب را دادند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای ابراهیم نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به ایراد سخن پرداختند. ایشان هم ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و تبریک ایام الله دهه فجر از فعالیت های گسترده صورت گرفته توسط دکتر پیشوایی در بسیج اساتید اشاره کردند. ایشان گفتند با توجه به توانمندی های دکتر صدیقی امیدوارم که تحولات خوبی را در بسیج اساتید شاهد باشیم.
در ادامه ایشان به تصریح جنگ شناختی پرداختند و با بیان اینکه دشمن در حال حمله به ارزش های ماست، به لزوم آمادگی دفاع در برابر تهجم دشمن پرداختند.

در بخش پایانی این برنامه دکتر مردانی فرا رسیدن چهل و سومین پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.
ایشان اظهار داشتند که اساتید بسیجی دانشگاه علم و صنعت در تراز استاد بسیجی و مد نظر مقام معظم رهبری هستند. همچنین ایشان یادی از شهید قدس، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کردند و گفتند که به تعبیر رهبری نباید از شهید سلیمانی به عنوان یک فرد، بلکه یک مکتب یاد کنیم. در ادامه ایشان گفتند که دانشگاه ها باید در حل مشکلات جوامع که امروز ضروری و مورد انتظار است، پیشگام باشند.

نشانی مطلب در وبگاه بسیج اساتید:
http://idea.iust.ac.ir/find-82.12035.66316.fa.html
برگشت به اصل مطلب