مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- سفرهای ویژه اساتید
گزارش برگزاری سفر یکروزه تهرانگردی اساتید و کارمندان 17مهرماه1394

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/7/26 | 

 

AWT IMAGE

  سفرنامه

  سفر تهرانگردی با حضور بیش از 80 نفر از اساتید، کارمندان و خانواده محترمشان در تاریخ 17 مهر 1394 برگزار گردید.

  این سفر با تجمع از ساعت 8 لغایت 8:30 صبح از درب شماره 3 دانشگاه با حرکت دو دستگاه اتوبوس آغاز گردید. در زمان حرکت همسفران عزیز با یک میان وعده پذیرایی شدند.

  در ادامه مسیر ساعت 9 صبح به مجموعه باغ پرندگان واقع در پارک جنگلی لویزان رسیدیم و پس از توضیحات اولیه و تهیه بلیط و انجام هماهنگی های لازم وارد این مجموعه بسیار زیبا شدیم، در آنجا جمعاً به مدت 2 ساعت و 15 دقیقه از بخش های مختلف شامل پرندگانی مانند کبک، طاووس، قرقاول، طوطی، قفسی شامل گونه هایی از عقابها و لاشخورها، دریاچه ای بسیار زیبا شامل انواع غاز، پلیکان، اردک و فلامینگو و مسیرهای پیچ در پیچ به همراه مناظری پوشیده از گل و سبزه، آلاچیق های زیبا و پل های چوبی بازدید به عمل آمد.

  در ساعت 11:30 دقیقه از مجموعه باغ پرندگان به سمت امامزاده پنج تن واقع در محله لویزان حرکت کردیم، در ساعت 11:50 دقیقه و همزمان با اذان ظهر به محل امامزاده رسیدیم که همسفران درآنجا زیارت نموده و نماز ظهر و عصر خویش را اقامه کردند. در ادامه به سمت رستوران پایتخت در خیابان شهید بهشتی رهسپار شدیم.

  در محدوده زمانی ساعت 13 لغایت 14:30 ناهار در مجموعه رستوران، در فضایی دلنشین و آرام صرف شد. پس از انتخاب غذا توسط مهمانان، سرو و صرف ناهار و چای به سمت باغ موزه دفاع مقدس واقع در تپه های عباس آبادحرکت نمودیم. در داخل موزه پس از هماهنگی و تهیه بلیط همسفران به سه گروه تقسیم شده و هر گروه به همراه یک راهنما بازدید از موزه را آغاز کردند.

  مجموعه باغ موزه دفاع مقدس متشکل از هفت تالار با عناوین تالار آستانه (جایی جهت ورود به دالان پر فراز و نشیب قیام علیه نظام شاهنشاهی )، تالار حیرت و حقانیت ( رویدادها و اتفاقات پس از پیروزی انقلاب تا شروع جنگ تحمیلی)، تالار دفاع( اتاق بمباران، فرامین و رهنمودهای امام (ره)، بسیج مردم و روایت ده ماهه اول جنگ )، تالار آرامش و مقابله ( سلاح های سبک نظامی، انواع مین های زمینی و دریایی، عملیات ها، فعالیتهای مهندسی و نمایی از میدان مین و پل خیبر)، تالار شهادت ( تصاویر و پیکره شهدا، نمایش فیلم از وضعیت اسرای ایرانی در عراق و وسایل به یادگار مانده از دوران جنگ )، تالار پیروزی ( تجاوزات ارتش عراق، عملیاتهای پیروزمندانه، جنگ نفت کش ها)، تالار سرانجام ( ارتحال امام، تصاویری از دستاوردهای علمی، نظامی و ... ) می باشد. در پایان پس از 2 ساعت بازدید از موزه به سمت دانشگاه مبداء رهسپار شدیم و در ساعت 17:15 پس از حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران و دریافت فرم های نظر سنجی، تور تهرانگردی مهر 94 را با سلامتی و قدردانی از درگاه الهی به پایان بردیم.

نمودار نتایج نظر سنجی سفر تهرانگردی مهر 1394

AWT IMAGE

آلبوم عکس سفر

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find-42.14963.41853.fa.html
برگشت به اصل مطلب