روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
امضای تفاهم‌نامه آموزشی پژوهشی با دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ روسیه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/8/4 | 

امضای تفاهم‌نامه آموزشی پژوهشی با دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ روسیه

 

AWT IMAGE

 

دومین اجلاس مشترک روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه، با حضور وزیر علوم، تحقیقات، فناوری، بیست و نهم مهرماه 1395 به میزبانی دانشگاه تهران برگزار و طی آن تفاهم‌ نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دولتی پلی‌تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ منعقد شد. 

این اجلاس مشترک به دنبال نخستین اجلاس دانشگاه‌های ایران و روسیه (در سال گذشته در مسکو)، برگزار شد و در آن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای ۱۳ دانشگاه برتر ایران و ۱۸ دانشگاه برتر روسیه، در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران گرد هم آمدند.

در ادامه اجلاس، در بعدازظهر در سه نشست با عناوین موضوعات تعیین شده، رؤسای دانشگاههای ایران و روسیه سخنرانی نمودند. دکتر برخورداری (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) و رؤسای دانشگاههای صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و رؤسای چند دانشگاه روسیه در نشست سوم در مورد نقش دانشگاه در  انتقال فناوری سخنرانی نمودند.

در مراسم اختتامیه اجلاس رؤسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه که به میزبانی دکتر ستاری(معاون علمی فناوری ریاست جمهوری) برگزار شد، چند تفاهم‌نامه همکاری ما بین دانشگاههای برتر ایران و دانشگاههای برتر روسیه امضاء و تبادل شد. از جمله تفاهم ‌نامه‌ امضاء شده توسط معاونین بین‌ الملل دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دولتی پلی‌تکنیک پترکبیر سن پترزبورگ، تفاهم‌نامه توسط رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران و طرف مقابل مبادله شد.

این تفاهم‌نامه‌ها با هدف توسعه فعالیت‌های علمی و آموزشی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌ های مشترک و انجام پژوهش‌های مشترک منعقد شده است.

 سومین اجلاس مشترک رؤسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه سال آتی در روسیه برگزار خواهد شد.

آدرس کانال تلگرام رسمی دانشگاه: https://telegram.me/IUST_Official

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.47015.fa.html
برگشت به اصل مطلب