[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی واحد بسیج::
اخبار و اطلاعیه ها::
فرهنگ و اندیشه::
یاد یاران::
تماس با ما::
شهدای دانشگاه::
فرم ثبت نام::
آرشیو مطالب ::
آلبوم تصاویر::
::
بسیج از منظر بزرگان

AWT IMAGE

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند.

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
سال 1394 در بیان رهبری

AWT IMAGE

..
:: بایگانی بخش فرهنگ و اندیشه: ::
img_yw_news
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ -

شرح حدیث اخلاق

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۸ -

غمگساری یاران

غمگساری یاران (از سروده های مقام معظم رهبری)زآه سینه سوزان ترانه می سازم                   چونی زمایه جان این فسانه می سازم                         به غمگساری یاران چو شمع می سوزم                                       برای اشک دمادم ، بهانه می سازم                          پر نسیم به خوناب اشک می شویم                    پیامی از دل خونین روانه می سازم  نمی کنم دل ازین عرصه شقایق فام                   کنار لاله رخان آشیانه می سازم                           در آستان به خون خفتگان وادی عشق                                             برون ز عالم اسباب ، خانه می سازم                              چو شمع بر سر هر کشته می گذارم جان                 ز یک شراره هزاران زبانه می سازم  ز پاره های دل من شلمچه رنگین است                 سخن چو بلبل از آن آشیانه می سازم                             سر و تن و دل و جان را به خاک می فکنم                                            برای تیر تو چندین نشانه می سازم                                                کشم به لجه شوریدگی بساط " امین "                 کنون که رخت سفر چون کرانه می سازم

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ -

بسیج در آینه بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

بسیج در آینه بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (حفظ الله): « بسیج افتخار است و بسیجی مفتخر به آن » « بسیج یکی از برکات انقلاب و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص این انقلاب است.» « اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوئیم بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای رسیدن و به خوشبختی رساندن این کشور،جمع شده اند.» « بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است.»

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ -

بسیج در آینه کلام بنیانگذار انقلاب اسلامی

بسیج در آینه کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی(ره) :« بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام ونشانی در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند. من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام. » « شما آیینه مجسم مظلومیت ها و رشادت های این ملت بزرگ، در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلابید. شما فرزندان مقدس و پرچمداران عزت مسلمین و سپر حوادث این کشورید. شما یادگاران و همسنگران و فرماندهان و مسؤولان بیداردلانی بوده اید که امروز در قرارگاه محضر حق مأوا گزیده اند. من به طور جد و اکید می گویم که انقلاب و جمهوری اسلامی و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بحث از بزرگ ترین سنگرهای دفاع از ارزش های الهی نظام ما بوده و خواهد بود، به وجود یکایک شما نیازمند است چه صلح باشد و چه جنگ. » « سنگ بنای بسیج بر حکم فقهی و جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر روحیه دفاعی باشد و نه تهاجمی یا جهان گشایی، بسیج در نظر امام مولودی جدید است که کارشناسان جهانی نمی توانند آن را بشناسند، هر گاه قوه ایمان در ملتی زنده شود، همگان را به قیام الله فرا می خواند و می تواند سرتاسر یک کشور را بسیج نماید، معیار حرکت بسیج هم همین اسلام و درک مفاهیم عالیه آن است.» « اگر بر کشوری ندای دلنشین بسیجی طنین اندازد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه باید منتظر حادثه باشیم.» « باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج منحصر به ایران نیست، باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد ودر مقابل شرق و غرب ایستاد... من دست یکایک شما پیشگامان رهائی را می بوسم و می دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. بار دیگر تاکید می کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی، سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت....»

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 4352