[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با مرکز انتشارات::
قفسه‌ی کتاب::
آرشیو اخبار::
تسهیلات پایگاه::
نکات نگارشی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
شما وب سایت انتشارات را چگونه ارزیابی می کنید؟
ضعيف
متوسط
خوب
عالي
   
..
عضویت در وب سایت
AWT IMAGE 
..
آخرین اخبار پایگاه
..
:: بایگانی بخش فرهنگستان: ::
img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶ -

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

فرهنگستان زبان و ادب فارسی یکی از سازمانهای دولتی ایران است که بر اساس اساسنامه‌اش برای «حفظ قوت و اصالت زبان فارسی»، «پروردن زبانی مهذب و رسا» برای بیان اندیشه‌ها، «رواج زبان و ادب فارسی»، و «ایجاد نشاط و بالندگی در زبان فارسی» ایجاد شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶ -

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶ -

فرهنگستان ایران

فرهنگستان ایران نام نهادی بود که در دوره رضاشاه برای اصلاح زبان و خط فارسی تشکیل شد و تا سال ۱۳۳۳ فعالیت کرد. آن را «فرهنگستان اول» نیز نامیده‌اند. وزارت معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه اساسنامه فرهنگستان را در شانزده ماده تنظیم کرد که به تصویب هیئت وزرا رسید. در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۱۴، رضاشاه فرمان تشکیل فرهنگستان ایران را صادر کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶ -

زبان فارسی مراقبت می خواهد

گفتگو گفت وگو با سیما وزیرنیا پیرامون زبان فارسی معیار زبان فارسی مراقبت می خواهدخلاصه گفت و گو۱-برنامه پیشنهادی برای مراقبت از زبان همه جانبه است و سیاست های فرهنگستانی، سیاست های زبان در نهاد آموزش و پرورش به ویژه تالیف کتاب های درسی وهمچنین برنامه های صدا و سیما را در بر می گیرد.۲- زبان در همه سطوح اعم از صرف و نحو و معنا دچار تغییراتی می شود که تنها بعضی از آنها آسیب به حساب می آیند و معمولاً آسیب در حوزه ساختار نحوی زبان بیشتر نگران کننده است.۳- زبان متون ادبی و داستانی تابع اصول دیگری است که خلاقیت در آن معنایی وسیع تر می یابد و معیار و غیرمعیار در چارچوب دیگری تعریف می شود

Publication Center
Persian site map - English site map - Created in 0.8 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4331