[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
دانشکده::
معرفی افراد::
امورآموزش::
امور پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار::
آیین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
تور مجازی ::
::
مجله بین المللی مهندسی معماری

AWT IMAGE

..
انجمن علمی معماری و شهرسازی
..
نشریه معماری و شهرسازی ایران

..
وب سایت قطب علمی
AWT IMAGE
..
آزمایشگاه تحقیقاتی متعامل

AWT IMAGE

..
آزمایشگاه مهندسی و فیزیک
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده معماری را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: معرفی شهرسازی ::

مدیر گروه شهرسازی

دکتر مهران علی الحسابی

اعضای هیئت علمی شهرسازی

AWT IMAGE AWT IMAGE
AWT IMAGE AWT IMAGE

گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران
آغاز به کار گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، با تشکیل بخش مهندسی معماری و ساختمان و تزئینات همزمان است. این بخش در سال 1347 در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. در آن زمان دانشگاه نیز در قالب هنرسرایعالی به فعالیت مشغول بود که از اواخر دهه 1340 به دانشکده
علم و صنعت ایران و در سال 1357 به دانشگاه علم و صنعت ایران ارتقاء یافت.
گروه شهرسازی، پس از تفکیک بخش فوق به بخشهای مهندس ساختمان و مهندس معماری، فعالیت خود را در عرصه های آموزش دروس شهرسازی برای رشته کارشناسی معماری گسترش داد. اغلب فارغ التحصیلان معماری دانشکده معماری و شهرسازی حداقل 10 واحد درسی خود را در حوزه های شهرسازی سپری ساخته بودند.
در دوران بعد از انقلاب اسلامی ‌و پس از بازگشایی دانشگاهها، گروه شهرسازی با فعالیت بیشتری به کار خود ادامه داد و به تربیت دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته معماری در دروس مرتبط با حوزه شهرسازی پرداخت. در عین حال با تکمیل و استخدام کادر جدید هیأت علمی ‌بیش از پیش تجهیز گردید.
گروه شهرسازی از دوران قبل از انقلاب اسلامی‌ تا کنون در قالب یکی از گروههای مستقل آموزشی دانشکده معماری و شهرسازی به فعالیت مشغول بوده است. از سال تحصیلی 78- 1377 نیز با راه اندازی دوره های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای و طراحی شهری این گروه در طیف وسیع تری ضمن آموزش دروس شهرسازی برای رشته معماری، به آموزش متخصصان آینده شهرسازی کشور در سطح کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز مشغول شده است.
از سال 1377 یعنی نخستین دوره پذیرش دانشجویان شهرسازی تا آبان ماه 1387 تعداد 104 دانشجو برای رشته طراحی شهری و 192 دانشجو برای رشته برنامه ریزی شهری پذیرش شده اند (جمعاً 296 دانشجو) که از این میان تاکنون 40 دانشجوی طراحی شهری و 121 دانشجوی برنامه ریزی شهری (جمعاً 161 دانشجو) فارغ التحصیل شده اند.

دفعات مشاهده: 5715 بار   |   دفعات چاپ: 1294 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 90 بار   |   0 نظر
>