Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
صفحه اصلی::
امور آموزش::
معرفی افراد::
امور پژوهش::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
::
مناسبت ها

 
..
تقویم و فرمها
..
اخبار پژوهشی

..
دفاعیه ها
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعات تماس کارشناسان گروههای آموزشی همکار در پردیس دانشگاهی
:: قابل توجه دانشجویان شهریه پرداز ورودی ۱۴۰۱و۱۴۰۲
:: قابل توجه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲
:: قابل توجه پذیرفته‌شدگان دکتری سال ۱۴۰۲ پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت ایران
:: قابل توجه کلیه دانشجویان مشمول متقاضی خروج از کشور (تمامی مقاطع)
..
لینک های مفید

  
 
  
..
:: رئیس دانشکده (پیام و وظایف کلی رئیس دانشکده) ::

                       
 

   

دکتر حسین غفوری
رئیس دانشکده شیمی

دانشیار گروه شیمی آلی

  پست الکترونیک : ghafuriiust.ac.ir 

Google Scholar link

  شماره تلفن: ۵۰ - ۷۷۲۴۰۵۴۰ داخلی ۸۳۰۰-۸۳۰۱-۸۳۰۲ - ۷-۷۷۲۴۰۵۱۶

  دورنگار: ۷۳۰۲۱۵۸۴


دانشکده شیمی با برخورداری از کادر علمی با تجربه در کنار نیروهای جوان و مستعد و کارکنان تلاش گر خود در چند سال گذشته سعی بر پیش تازی در عرصه های علوم بنیادی، کاربردی و فن آوری داشته است.
این دانشکده در راستای دستیابی به افق های پیش بینی شده در اسناد و برنامه های توسعه راهبردی دانشگاه و دانشکده، نظام جامع نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نقشه راه اصلاح نظام اداری، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور (مبتنی بر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری)، هم اکنون در مقاطع کارشناسی ارشد (شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی و علوم و فناوری نانو-نانوشیمی) و دکتری (شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی معدنی و گرایشهای علوم و فناوری نانو-نانوشیمی) دانشجو می پذیرد.
رئیس محترم دانشکده شیمی در حال حاضر جناب آقای دکتر حسین غفوری هستند که عنایت به فضل و با اتکال به الطاف الهی و هم افزایی همکاران برجسته ایشان در دانشکده، امید است که در آینده ای نزدیک، ارتقای هرچه بیشتر فعالیت ها و دستاوردهای فاخر علمی و پژوهشی در دانشکده شیمی محقق شود.

پیام رئیس دانشکده شیمی
نظر به پیچیدگی و تغییرات رو به تزاید و تحولات شگرف، عمیق و گسترده ای که هر روز در تمامی عرصه های زندگی رخ می دهد، ذهن و اندیشه دانشمندان و صاحب نظران دردمندی که دل در گرو تعالی کشور دارند را در راستای ماموریت هایی همچون ضرورت پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی در بخش های تخصصی، فناوری، صنعتی، توسعه پژوهش های بنیادی پویا در لبه های دانش، ورود به عرصه پژوهشی دانش های نوپدید و ... قرار داده است. در چنین شرایطی، ضرورت انجام برخی اقدامات از جمله ایجاد فرصت های بروز خلاقیت و نوآوری، شکوفاسازی توانمندی های بالقوه و فراهم آوردن بستر به کارگیری قابلیت ها و شایستگی ها برای جوانان و دانش پژوهان با استعداد این مرز و بوم را بیش از پیش اجتناب ناپذیر می سازد.
لذا چنین رویکردها و نگرش هایی موجب شده است که دانشکده شیمی، با وجود جوانی و قدمت بسیار کمتر نسبت به سایر دانشکده ها و گروه های شیمی بسیار قدیمی در کشور، با تدارک علمی و تجهیزات سازگار با شرایط و استانداردهای آموزش عالی در راستای اسناد و برنامه های بالادستی، عملکرد موفقیت آمیز این دانشکده از نگاه دانشجویان و استادان و اقبال علاقه مندان به ادامه تحصیل در آن، زمینه توسعه آن را تسریع نماید. اعتقاد راسخ دارم با حضور چنین دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و محققین پسادکتری مصمم، با استعداد، با نشاط، با اراده و پرتلاش، در کنار تدریس، راهنمایی و مشاوره اساتید متخصص، مسئولیت پذیر، خوش فکر و توانمند و کارکنان خدوم در این محیط علمی که به حق باید آن را در ردیف دانشکده های برتر شیمی دانشگاه های معتبر کشور ارزیابی نمود، می توان به آینده درخشان آن بیش از پیش امیدوار بود. بطوریکه ان شاالله با همت و تلاش مضاعف همگی، در آینده ای نه چندان دور، شهرت، آوازه و اعتبار علمی آن با نهادهای مشابه در سطح دانشگاه های بسیار معتبر و سطح ممتاز جهان برابری نماید.

شرح وظایف و مسئولیت های رئیس دانشکده :
 نظارت بر حسن اجرای مصوباتی که از طریق رئیس دانشگاه ابلاغ می شود و ایجاد زمینه های مناسب برای رشد استعدادهای تحصیلی
- ایجاد هماهنگی و نظارت بر امور آموزشی و پژوهشی، اداری و مالی واحد
- نظارت بر حسن اجرای وظایف آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی واحد
- ارزیابی و هماهنگ کردن کلیه فعالیت های واحدهای تابعه
- نظارت بر کار شوراهای مختلف واحد
- ارزیابی فعالیت سالیانه واحد و گزارش آن به رئیس دانشگاه
- پیشنهاد انتصاب معاونین دانشکده و مدیران گروه ها به رئیس دانشگاه
- ایجاد ارتباط و هماهنگی با معاونین دانشگاه جهت اجرای مقررات و ضوابط مربوط در واحد
- نظارت بر عملکرد کادر غیرهیات علمی دانشکده وارزیابی فعالیت و رفتار آنها با مشارکت مدیران واحدهای تابعه
- بررسی و برآورد نیازهای مالی، استخدامی، تجهیزاتی و تحقیقاتی دانشکده و اعلام آن به مقامات مسئول سازمان مرکزی دانشگاه
- شرکت درشوراهای ذی ربط دانشگاه و انعکاس نتایج و گزارشات شوراها به اعضای هیات علمی و کارکنان و احیاناً دانشجویان دانشکده در گردهمایی های مربوطه

 
دفعات مشاهده: 13695 بار   |   دفعات چاپ: 1467 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 179 بار   |   0 نظر
>
تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام - خیابان دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده شیمی - کدپستی 1674613114
Information: Phone+98 21 77240540-50 / Letter Email Us Selected Contacts | About this site | Privacy policies | © 2007 Iran University of Science & Technology