باسمه تعالی

خبرنامه پايگاه اينترنتي دانشگاه علم و صنعت ايران (شماره ۳۵۴)

اخبار ۱۶ الی ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵
شبکه های مجازی اداره روابط عمومی:

       کانال تلگرام:         IUST_Official@   
     لوگو سروش کانال سروش:           IUST_Iran@ 
    کانال بازارکار:                IUSTjob@
       پیج اینستاگرام                 iust_pr@  
     Image result for لوگوی اپارات   آپارات:                             iust_pr

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsom.jpg برپایی جشن بزرگ غدیر در منطقه محروم و حاشیه‌نشین شهر تهران توسط مرکز نیکوکاری حضرت زهرا (س) دانشگاه

۱۴۰۱/۴/۲۹ - روابط عمومی دانشگاه
با همت مرکز نیکوکاری حضرت زهرا سلام الله علیها دانشگاه علم و صنعت ایران و مشارکت گروه‌های جهادی، مراسم جشن عید غدیر و اطعام گسترده در مناطق محروم و حاشیه نشین شهر تهران به انجام رسید.  


 

۱۴۰۱/۴/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، همایش روز باز ۱۴۰۱ دانشگاه علم و صنعت ایران را از روز شنبه ۱ الی چهارشنبه ۵ مردادماه جاری به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌کند. 

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/newsel.jpg

 انتشار مقاله عضو هیئت علمی دانشکده در مجله International Journal of Intelligent Systems

۱۴۰۱/۴/۲۱ - دانشكده مهندسي كامپيوتر

مقاله جناب آقای دکتر سعید پارسا و دانشجوی دکتری ایشان آقای مرتضی ذاکری نصرآبادی در مجله International Journal of Intelligent Systems که دارای IF=۸.۹۹ است، منتشر گردید.

کسب این موفقیت را به ایشان تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای ایشان موفقیت روز افزون آرزومندیم.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/entesabertegha.jpg

 انتصاب رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

۱۴۰۱/۴/۲۹ - روابط عمومی دانشگاه

با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر ناصر مزینی، به سمت «رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات» منصوب شد.

 

انتصاب مدیر گروه خاک و پی دانشکده
۱۴۰۱/۴/۲۹ - دانشكده مهندسي عمران
به موجب حکم شماره ۱/۱۱۴۵۱ مورخ ۱۴۰۱/۴/۲۹ رئیس محترم دانشگاه، دکتر محسن صابر ماهانی به مدت ۲ سال به سمت مدیر گروه خاک و پی دانشکده مهندسی عمران منصوب شدند.
 

 انتصاب سرپرست مدیریت فرهنگی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز

۱۴۰۱/۴/۲۹ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، و بنا به پیشنهاد رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، دکتر سروش برادران، به سمت «سرپرست مدیریت فرهنگی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز» منصوب شد.

 

 انتصاب مدیر فرهنگی دانشکده معماری و شهرسازی

۱۴۰۱/۴/۲۱ - روابط عمومی دانشگاه
با حکم دکتر منصور انبیاء، دکتر سمانه تقدیر، به سمت «مدیر فرهنگی دانشکده معماری و شهرسازی» منصوب شد.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/defa.jpg

۱۴۰۱/۴/۲۶ - دانشكده شيمي
آقای ایاد سامی عبود دانشجوی دکتری گروه شیمی تجزیه با راهنمایی خانم دکتر افسانه ملاحسینی و  آقای دکتر علی غفاری نژاد، روز سه شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ از رساله دکتری خود دفاع خواهند کرد.

 

 دفاعیه دکتری

۱۴۰۱/۴/۲۲- دانشكده مهندسي شيمي
مهندس زهرا شعبانی دانشجوی دوره دکتری مهندسی‌شیمی، به صورت حضوری در ساعت ۱۰:۳۰  روز سه شنبه ۲۸ تیر ماه  ۱۴۰۱، در کلاس ۱۳۰ دانشکده مهندسی شیمی، از رساله خود با عنوان «ساخت و ارزیابی غشای مرکب لایه نازک آب دوست در فرآیند اسمز مستقیم» با راهنمایی دکتر تورج محمدی و دکتر نوراله کثیری دفاع خواهد نمود.

 

 دفاعیه دکتری

۱۴۰۱/۴/۲۱ - دانشكده مهندسي عمران
مهندس احمد المغری دانشجوی دوره دکتری این دانشکده (تبعه کشور عراق)، رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست (پردیس)، ۱۴ تیرماه سال ۱۴۰۱ از رساله خود تحت عنوان «امکان‌سنجی و تعیین فواید فنی و اقتصادی حذف جریان‌های جانبی فرآیند ارتقا یافته برای حذف مواد مغذی MBBR واحدهای تصفیه لجن توسط راکتور» با راهنمایی دکتر سیدمصطفی سیادت موسوی و دکتر حیدر الشواین (از دانشگاه جامعه القاسم الخضری) و با مشاوره دکتر مجید حسین‌زاده دفاع نمود. وی اولین دانش‌آموخته غیر ایرانی مقطع دکتری پردیس دانشگاه علم و صنعت ایران است که با هزینه خود تحصیل می‌کرده است.

 

  دفاعیه دکتری

۱۴۰۱/۴/۲۰ - روابط عمومی دانشگاه
در یازدهمین دوره انتخاب سالانه رساله‌های برتر مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، پایان‌نامه دکتر حامد امینی (دانش‌آموخته دکتری رشته دیریت تکنولوژی دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت دانشگاه)، به عنوان رساله برتر شناخته شده و تقدیر شد.

 

 دفاعیه دکتری

۱۴۰۱/۴/۱۸ - دانشكده مهندسي شيمي
مهندس رضا قمر پور دانشجوی دوره دکتری مهندسی‌شیمی، به صورت حضوری در ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۲۱ تیر ماه  ۱۴۰۱، در کلاس ۱۳۰ دانشکده مهندسی شیمی، از رساله خود با عنوان «ارتقاء آب گریزی و روغن دوستی لاستیک نیتریله (NBR) واپخت شده به منظور افزایش قابلیت جذب مواد نفتی» با راهنمایی دکتر مسعود جمشیدی  دفاع خواهد نمود.

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/etela.jpg

AWT IMAGE

۱۴۰۱/۴/۲۹ - دانشكده مهندسي عمران
همانگونه که مستحضرید تعطیلات تابستانی حوزه ستادی دانشگاه و دانشکده در بازه زمانی ۲۸ تیر ماه تا ۲۸ مردادماه، امکان ارائه خدمات آموزشی را با محدودیت‌هایی مواجهه نموده است. در این راستا به استحضار می‌رساند امکان ارائه سمینار مقاطع تحصیلات تکمیلی در قالب مجازی در تارنمای meeting.iust.ac.ir در بازه زمانی مردادماه به ترتیب ۱- با ثبت درخواست در سامانه گلستان برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۲- ارسال درخواست به معاونت آموزشی دانشکده از سوی استاد محترم راهنما برای دانشجویان دکتری (نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی و تاریخ ارائه سمینار) میسر خواهد بود... 

 

 قابل توجه دانشجویان دکتری متقاضی استفاده از فرصت مطالعاتی ورودی98

۱۴۰۱/۴/۲۶ - دانشكده مهندسي مواد و متالورژي
نظر به اعلام سهمیه استفاده از فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل و خارج از کشور دانشجویان ورودی 98 از کلیه متقاضیان درخواست می گردد نسبت به ارایه مدارک لازم به تحصیلات تکمیلی دانشکده حداکثر تا تاریخ 15/4/1401 اقدام نمایند.

 
۱۴۰۱/۴/۲۲ - مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه

به اطلاع آن‌دسته از دانشجویانی که تمایل دارند در مرداد ماه ۱۴۰۱ دفاع نمایند می‌رساند با توجه به تعطیلی تابستانی، روند اداری دفاع خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۴/۲۶ انجام دهند و جهت دفاع با دانشکده هماهنگی نمایند. ضمناً در صورتی‌که هماهنگی تا قبل از تاریخ... ادامه>> آزمون انتخابی برای شرکت در آزمون المپیاد علمی دانشجویی غیر متمرکز سال 1402

AWT IMAGE
۱۴۰۱/۴/۲۰ - دانشكده مهندسي عمران
به استحضار می‌رساند، آزمون انتخابی برای شرکت در آزمون المپیاد علمی دانشجویی غیرمتمرکز سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌های قطب ۱ کشور در رشته مهندسی عمران، در نیمه اول بهمن ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. شرایط ثبت‌نام در آزمون انتخابی به شرح (در ادامه مطلب) می‌باشد.

 

۱۴۰۱/۴/۱۸ - معاونت آموزشي
دفاع اولین دانشجوی بین‌الملل پذیرش شده با هزینه شخصی در مقطع دکتری مهندسی عمران - مهندسی محیط زیست دانشگاه... ادامه مطلب>> تقدیر از سه عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان استاد نمونه کشوری

۱۴۰۱/۴/۱۸ - دبیرخانه هیأت ممیزه
در بیست و نهمین آیین تقدیر از اساتید نمونه کشوری، سه عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران توسط رییس جمهور تقدیر شدند.
در این مراسم که روز دوشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱، با حضور حضرت آیت ­الله رئیسی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، از ۳۶ استاد و ۱۸ دانشجوی نمونه کشوری با اهداء لوح یادبود تجلیل شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی ، توسعه و پیشرفت را از ضروریات امروز کشور دانست و افزود:
 امروز وظیفه دولت این است که امر مهم پیشرفت را در کنار اجرای عدالت دنبال کند و اولویتی که در این زمینه برای دولت تعریف کرده‌ایم ایجاد تحول است. تحول شناختی، تحول در فرایندها و تحول نهادی را سه اصل اساسی در ایجاد تحول در کشور عنوان کرد و افزود: اگر توسعه و تحول در کشور بر پایه علم نباشد نامش سلیقه است که قطعاً پایدار نیست، اما وقتی کار بر پایه علم و دانش بنا شد و دانایی را ضمیمه توانایی کردیم تحول و توسعه واقعی اتفاق خواهد افتاد.
سه عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران آقایان: دکتر کامران دانشجو (مهندسی مکانیک)، دکتر ابوالفضل واحدی (مهندسی برق) و دکتر داود یونسیان (مهندسی راه اهن)، به عنوان استاد نمونه کشوری در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
جامعه دانشگاهیان علم و صنعت ایران، کسب افتخارات فوق، را به این بزرگواران صمیمانه تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان و درخشش آنان در عرصه علم و فناوری را از خداوند منان مسئلت دارد.  برگزاری آخرین نشست جشنواره تعاملات صنعتی دانشگاه

۱۴۰۱/۴/۱۸ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

۱۴۰۱/۴/۱۸ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

۱۴۰۱/۴/۱۷ - دانشكده مهندسي شيمي
وبینار طرح پژوهشی، دکتر فواد مهری پژوهشگر دوره پسا دکتری مهندسی‌شیمی، به صورت مجازی در ساعت ۱۱ روز چهارشنبه  ۲۲ تیرماه  ۱۴۰۱، تحت عنوان «ساخت و ارزیابی سیستم غشایی برای ارزیابی فرایند کلر-آلکالی» با راهنمایی دکتر سوسن روشن ضمیر برگزار خواهد شد.


۱۴۰۱/۴/۱۷ - دانشكده شيمي
چهارشنبه  ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰ صبح

http://www.iust.ac.ir/files/site1/khabarname/subject/hamayesh.jpg

 نخستین همایش ملی ودیعه‌گذاری بر بطری‌ها در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد

۱۴۰۱/۴/۲۱ - معاونت فرهنگی و اجتماعی
همایش ودیعه‌گذاری بر بطری‌ها به همت انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت، با حمایت مدیریت امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت و همکاری دانشگاه تهران در سالن همایش‌های امام خمینی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.
گزارش کامل در ادامه خبر 

۱۴۰۱/۴/۲۰ - دفتر همكاري‌هاي علمي و صنعتي

جهت مشاهده خبر کلیک کنید

آرشیو خبرنامه اظهار نظر درموردخبرنامه عدم تمایل به دریافت خبرنامه