[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش ::
امور پژوهش::
اخبار دانشکده::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی::
ارتباط با صنعت::
تماس با ما::
گروه های دانشجویی::
::
اطلاع‌رسانی در پیام‌رسان‌ها

 
..
مراکز تحقیقاتی و پزوهشی
..
پیوند با سیستم های دانشگاه

AWT IMAGE
AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
گواهینامه HSE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
درج نظر
به نظر شما کمبودهای سایت دانشکده برق چیست و برای رفع آن ها چه اقداماتی باید انجام شود؟ برای درج نظر کلیک نمایید.
..
:: دفاعیه آقای محمدعلی امینی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/12 | 
چکیده
در سال های اخیر با افزایش اهمیت کیفیت توان در شبکه های توزیع، استفاده از فیلترهای فعال و ترکیبی جهت بهبود شاخص های کیفیت توان مورد توجه قرار گرفته است. بهسازیکپارچه کیفیت توان باز اخیراً به عنوان فیلتر ترکیبی فعال با قابلیت جبران سازی همزمان ولتاژ و جریان پیشنهاد گردیده است. این جبران ساز از یک واحد سری و چند واحد موازی تشکیل شده و وظیفه جبران سازی همزمان ولتاژ و جریان در محل نصب را برعهده دارد. با استفاده از بسترمخابراتی فراهم شده، انتقال فرمان بین واحد های سری و موازی با هدف بهبود وضعیت شاخص های بهره برداری شبکه انجام می گیرد. واحد سری مسئولیت مقابله با افزایش/ کاهش دامنه ولتاژ شبکه را به عهده دارد. در این رساله، با هدف بهبود قابلیت جبران سازی ولتاژ توسط واحد سری، روش پیشنهادی مبتنی بر مشارکت واحدهای موازی در جبران سازی فروافتادگی ولتاژ ارائه شده است. جذب یا تزریق توان راکتیو توسط واحدهای موازی، تعیین کننده ضریب قدرت در محل واحد سری در شبکه بوده و بر این اساس، راهبرد عملکرد واحدهای موازی به گونه ای تعیین گردیده است تا محدودیت جبران سازی ولتاژ با استفاده از تزریق توان راکتیو توسط واحد سری بهبود یابد. همچنین، در شرایط حضور سیستم ذخیره ساز در محل واحد سری، امکان تزریق توان های اکتیو و راکتیو جهت جبران سازی مشکلات ولتاژ فراهم می گردد. با توجه به نیاز واحد سری به تزریق توان اکتیو جهت مقابله با فروافتادگی های ولتاژ شدید، در این رساله راهبرد عملکرد واحد سری با هدف مدیریت شارژ / دشارژ سیستم ذخیره ساز بگونه ای پیشنهاد گردیده است تا اولویت جبران سازی ولتاژ، تزریق توان راکتیو بوده و در صورت نیاز، از شارژ سیستم ذخیره ساز جهت تزریق توان اکتیو استفاده گردد که این موضوع منجر به حداقل شدن ظرفیت نامی جبران ساز می شود. عملکرد بهینه جبران ساز در شبکه توزیع مستلزم بکارگیری آن در محل و زمان مناسب در طول دوره بهره برداری می باشد. بر این اساس، برنامه ریزی شبکه توزیع در حضور جبران ساز یکپارچه کیفیت توان باز بگونه ای طراحی شده تا اهداف فنی و اقتصادی درنظرگرفته شده بهینه گردند. از طرفی با توجه به ماهیت متغیر بارهای شبکه، به منظور بهره برداری بهینه شبکه در شرایط مختلف، بهره بردار اقدام به تغییر آرایش شبکه با استفاده از کلید های مانوری فراهم شده می نماید که لحاظ نمودن حضور آنها در مطالعات شبکه های توزیع امری حائز اهمیت می باشد. در این رساله با هدف بهبود پارامترهای کیفیت توان، اقدام به بکارگیری همزمان دو ابزار فوق (بهساز یکپارچه کیفیت توان باز و تجدیدپیکربندی شبکه) شده است. نتایج حاصله، نشان دهنده تاثیر روش پیشنهادی در بهبود شاخص های کیفیت توان شبکه توزیع می باشد.
واژگان کلیدی: کیفیت توان، فروافتادگی ولتاژ، هارمونیک، شبکه توزیع، تجدیدپیکربندی، جبران ساز یکپارچه کیفیت توان باز، سیستم ذخیره ساز.
دفعات مشاهده: 298 بار   |   دفعات چاپ: 35 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4331