[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۳۶

خبرنامه شماره ۳۳۵

خبرنامه شماره ۳۳۴

خبرنامه شماره ۳۳۳

خبرنامه شماره ۳۳۲

خبرنامه شماره ۳۳۱

خبرنامه شماره ۳۳۰

خبرنامه شماره ۳۲۹

خبرنامه شماره ۳۲۸

خبرنامه شماره ۳۲۷

خبرنامه شماره ۳۲۶

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

 قال علی علیه ‏السلام :
زَکاهُ العِلمِ بَذلُهُ لِمُستَحِقِّهِ وَإجهادُ النَّفسِ فِی العَمَلِ بِهِ؛
زکات دانش، آموزش به کسانی که شایسته آنند و کوشش در عمل به آن است.
(غرر الحکم و درر الکلم،ص391)

 

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: دفاعیه دکتری در دانشکده مهندسی صنایع ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/22 | 
دفاعیه دکتری در دانشکده مهندسی صنایع
 
یزدان مرادی (دانشجوی دکتری مهندسی صنایع- مدیریت سیستم و بهره ‌وری)، ۲۴ دیماه ۱۳۹۹ از رساله دکتری خود با عنوان «ارائه مدل همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و و صنایع کوچک و متوسط» به صورت مجازی دفاع می کند.
چکیده این رساله که به راهنمایی دکتر سیامک نوری و مشاوره دکتر محمدعلی شفیعا انجام شده به شرح زیر است. این جلسه دفاعیه ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود. برای شرکت در جلسه از طریق لینک http://ocwvc.unreal.iust.ac.ir/re۸kcwjo۱zx۳ اقدام نمایید.
 
چکیده:
صنایع کوچک و متوسط (SME)s (که در این تحقیق، به اختصار صنایع کم نامیده می‌شود) در ایران صنایعی با تعداد کارکنان کمتر از ۱۵۰ نفر بوده و بیش از ۹۲ درصد تعداد صنایع کشور را شامل می ‌شوند. همچنین ۴۵ درصد از اشتغال، ۱۶.۸ درصد از ارزش افزوده و ۱۷ درصد از صادرات بخش صنعت مربوط به این صنایع می ‌باشد. رشد و توسعه این صنایع به لحاظ اهمیتی که دارند همواره مورد توجه مدیران و مسئولان ارشد کشور بوده و پیوسته به دنبال راهکارهایی جهت برطرف کردن موانع و مشکلات ایشان و به روز نگه داشتن سطح فن‌آوری و رقابت پذیری آنها بوده ‌اند. از جمله این راهکارها همکاری آنها با دانشگاه می ‌باشد. فواید و پیامدهای این همکاری به ‌صورت یک‌طرفه نخواهد بود و دانشگاه نیز در روند تکاملی خویش جهت پاسخگویی مناسب به ذی نفعان و دستیابی به کارآفرینی دانش ‌بنیان ناگزیر از همکاری با صنایع کم خواهد بود. این همکاری علی‌رغم اهمیتی که دارد در تحقیقات پیشین کمتر مورد توجه بوده است. هدف از این تحقیق ارائه مدلی برای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران از طریق پاسخ به دو سؤال زیر می‌باشد: ۱. همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران دارای چه ابعاد و مؤلفه‌ هایی است؟ ۲.راهبردهای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران چه مواردی است؟ برای پاسخ به سؤالات تحقیق، از استراتژی پژوهش کیفی‌ رویش نظریه‌ ها با رویکرد اشتراوس و کوربین و ترکیب آن با استراتژی تحلیل ذی نفعان استفاده شده ‌است. در این تحقیق از نظرات ۱۳ نفر از خبرگان و ۲۷ نفر از ذی نفعان شامل مدیر/مالکان و کارکنان صنایع کم، دانشجویان و دانش آموخته‌گان دانشگاهی، اساتید دانشگاه، کارکنان و مدیران اجرایی بخش های خصوصی و دولتی به روش نمونه­ گیری هدف‌مند و نمونه­ گیری نظری استفاده شده است. جمع ­آوری اطلاعات از طریق مطالعات کتابخانه ­ای، پرسشنامه، مصاحبه نیمه ساختاریافته و مشاهده صورت پذیرفته است. تعداد مصاحبه­ ها تا رسیدن به اشباع نظری، ادامه یافته و در هر مصاحبه کدگذاری‌ ها نسبت به مصاحبه قبل، اصلاح و ویرایش گردیده است. تحلیل داده ­ها در مرحله اول (کدگذاری باز) شامل ۳۶۰ کد اولیه و در مرحله دوم (کدگذاری محوری) شامل ۸۱ مفهوم (مؤلفه) و در نهایت در مرحله کدگذاری انتخابی شامل ۶ مقوله اصلی (بعد) می ­باشند که براساس آن مدل پارادایمی ‌تحقیق استخراج گردیده است. بر پایه این مدل پارادیمی ابعاد مدل همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران در قالب شش بعد «اهداف و انگیزه ‌های همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط علّی؛ «همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم» به عنوان پدیده اصلی و مقوله‌ محوری، «مسایل محیطی و اکوسیستم همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط زمینه ‌ای، «بستر و زیرساخت همکاری کارآفرینانه» به عنوان شرایط میانجی و «پیامد همکاری کارآفرینانه» به عنوان پیامدهای مدل مشخص شده است. همچنین بر اساس نتایج تحقیق «راهبردهای همکاری کارآفرینانه بین دانشگاه و صنایع کم در ایران» عبارتند از: ۱. کارگزار واسطه خصوصی ۲. شرکت ‌های دانش ‌بنیان ۳.مدل بومی‌جهاد بنیان و ۴.مدل دانشگاه کارآفرین.
واژگان کلیدی: همکاری دانشگاه و صنعت، همکاری دانشگاه و صنایع کوچک‌ و‌ متوسط، دانشگاه کارآفرین، صنایع کوچک و متوسط(SMEs)، رویش نظریه ‌ها.
نشانی الکترونیکی:  yazdan۱۴۲ yahoo.com
دفعات مشاهده: 383 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4331