[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۳۶

خبرنامه شماره ۳۳۵

خبرنامه شماره ۳۳۴

خبرنامه شماره ۳۳۳

خبرنامه شماره ۳۳۲

خبرنامه شماره ۳۳۱

خبرنامه شماره ۳۳۰

خبرنامه شماره ۳۲۹

خبرنامه شماره ۳۲۸

خبرنامه شماره ۳۲۷

خبرنامه شماره ۳۲۶

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

 قال علی علیه ‏السلام :
زَکاهُ العِلمِ بَذلُهُ لِمُستَحِقِّهِ وَإجهادُ النَّفسِ فِی العَمَلِ بِهِ؛
زکات دانش، آموزش به کسانی که شایسته آنند و کوشش در عمل به آن است.
(غرر الحکم و درر الکلم،ص391)

 

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهندس و شهدای هواپیمای اوکراینی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/17 | 
برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهندس و شهدای هواپیمای اوکراینی توسط بسیج اساتید و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران
 

اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهید ابومهندس و شهدای هواپیمای اوکراینی به همت بسیج اساتید شش دانشگاه شهر تهران (دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه امیرکبیر) و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران، به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران، به شکل مجازی در روز دوشنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۹ و از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در آمفی تئاتر شهید بهرامی این دانشگاه برگزار گردید.
پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود ملی، آقای دکتر ذاکری ریاست محترم دانشگاه علم و صنعت ایران به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان با تسلیت ایام سوگواری فاطمیّه، یاد و خاطره شهیدان سردار سلیمانی و ابومهندس و همچنین شهدای  هواپیمای اوکراینی را نیز گرامی داشتند. و ضمن خیر مقدم به حاضرین در این همایش مجازی، بیان داشتند که ما خوشحالیم که میزبان دانشگاه های بزرگ تهران برای بزرگداشت سردار رشید اسلام، شهید قاسم سلیمانی هستیم.

 
"شهید سردار سلیمانی  نمود عینی وحدت بین مذاهب بود"
ریاست دانشگاه با تاکید به تنوع قومی، مذهبی و زبانی در کشور و منطقه خاورمیانه، یکی از توانمندی های بسیار مهم سردار سلیمانی را ایجاد وحدت در بین این گروه ها و مذاهب دانست و اشاره داشتند که شهید سردار سلیمانی  نمود عینی وحدت بین مذاهب بود، که با شجاعت و خطرپذیری در جبهه های مختلف، نیروهای مقابل را تحت تاثیر قرار می داد و می توان سخت کوشی، تکلیف گرایی و مدیریت جهادی را  از دیگر ویژگی های شهید سردار سلیمانی دانست، که این صفات و ده ها صفات این مرد بزرگ" مکتب سلیمانی" را برای همیشه برای بشریّت و آزادی خواهان تبیین نمود.
پس از سخنان رئیس محترم دانشگاه کلیپی با موضوع جبهه مقاومت پخش گردید و بعد از آن آقای دکتر خوش چشم، تحلیل گر و کارشناس مسائل بین الملل به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
دکتر خوش چشم مشهور بودن و شناخته شدن فرماندهان امنیتی، بخاطر نوع مسئولیت شان را امری غیرعادی دانست. اما ویژگی های شهید سردار سلیمانی باعث شده بود تا در بین کارشناسان و عموم مردم شناخته شده باشد.
سردار سلیمانی با حضور موثر خود در جنگ با داعش، نشان داد که وزنه ای در معادلات منطقه می باشد. او در طول دو دهه  توانست استراتژی های امریکا در منطقه را به شکست بکشاند.
سردار سلیمانی توانست از تحقق نقشه خاورمیانه جدید که منجر به تجزیه چند کشور خاورمیانه می شد جلوگیری کند.
سردار سلیمانی توانست از تحقق نقشه خاورمیانه جدید، که منجر به تجزیه چند کشور منطقه خاورمیانه می شد جلوگیری کند.
نتایج فعالیت های سردار مقاومت نه تنها در منطقه محسوس بود، بلکه باعث گسترش دیدگاه های ضد امریکایی در برخی کشورهای امریکای لاتین (کوبا، نیکاراگوا،بولیوی و ...) نیز شد.
این سردار مقاومت با هزینه کم و تکیه بر توانایی های فردی خود، با اتحاد بین نیروهای مقاومت توانست از اجرای طرح های امریکایی برای منطقه خاورمیانه جلوگیری کند. ما برای ادامه راه حاج قاسم سلیمانی نیاز به تربیت نیروهایی با مدل تفکّر حاج قاسم داریم.
 
در ادامه برنامه آقای دکتر اشرفی، از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی با گرامیداشت یاد و خاطره مسافران این پرواز و اظهار تاسف از این اتفاق ناگوار، به حواشی این موضوع پرداخته و از برخی کاستی ها در نحوه برخورد با این حادثه اظهار گله مندی نمودند. ایشان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، بیان داشتند، برادرم که در سانحه هواپیمای اوکراینی به شهادت رسیدند، عاشق مرام و اندیشه سردار سلیمانی بودند و در مراسم تشییع این شهید بزرگوار حضور داشتند.
دکتر اشرفی مشکلاتی که دشمنان برای ملت ایران بوجود می­آورند را علت وقوع چنین حوادث تلخی دانستند و تاکید کردند که با این حال ما نباید راه و اندیشه شهید سلیمانی را فراموش کنیم. و باید اندیشه های این مرد بزرگ ماندگار بماند.
اگر شجاعت های حاج قاسم و نیروهای مقاومت نبود، داعش اکنون بغداد و دمشق را در اختیار خود داشت.
سپس سردار عراقی، رئیس اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح و همرزم شهید سلیمانی به ایراد سخنرانی پرداختند.
سردار عراقی به همراهی خود با سردار سلیمانی در عملیات خیبر در جنگ هشت ساله با عراق و همچنین همراهی ایشان در سال های ۹۴ و ۹۵ در جبهه سوریه اشاره کرد. همرزم سردار سلیمانی از گسترش بسیار سریع نیروهای داعش در منطقه، که در صورت متوقف نشدن آنها می توانست به بسیاری از نقاط دنیا کشیده شود اشاره کردند. که با رشادت نیروهای مقاومت و تدابیر سردار سلیمانی از این اتفاق جلوگیری به عمل آمد.
پیامبر اسلام می فرمایند: دو نعمت وجود دارد که فراموش می شود و تا از دست نرود اهمیت آن روشن نیست. اول سلامتی و دوم امنیّت.
امروزه برای امنیت در جهان چهار مولفه را در نظر می گیرند.۱. نیروی نظامی ۲. قدرت اقتصادی ۳. تحمل سلایق مختلف ۴. تقویت مقبولیت ساختار سیاسی، که بی توجهی و آسیب به هرکدام از این مولفه ها می تواند امنیّت یک کشور را دچار خدشه کند.
پیامبر اسلام می فرمایند:
دو نعمت وجود دارد که فراموش می شود و تا از دست نرود اهمیت آن روشن نیست. اول سلامتی و دوم امنیّت.
در واقع حاج قاسم سلیمانی با ایجاد و هماهنگی بین نیروهای مقاومت توانست از گسترش نیروهای داعش و تکفیری ها در منطقه جلوگیری کند و آنها را که به مرزهای ایران بسیار نزدیک شده بودند به عقب براند. اگر شجاعت های حاج قاسم و نیروهای مقاومت نبود، داعش اکنون بغداد و دمشق را در اختیار خود داشت.
ایشان در پایان به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.
این مراسم با پخش کلیپ دیگری از شهدای مقاومت و شعر خوانی توسط مجری برنامه، آقای دکتر اکبرزاده پایان یافت.
مراسم سالگرد شهدای مقاومت و یادبود شهدای پرواز اوکراینی همزمان در سایت آپارات، اینستاگرام، اسکای روم و ادوب کانکت پخش گردید.
 
دفعات مشاهده: 995 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4331